NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių pramogų centre „Vikonda“ ir Kėdainių arenoje vykusioje konferencijoje „Kitokia iniciatyva: kaip „parduoti“ švietimo idėją?“ iš viso dalyvavo daugiau nei 400 žmonių iš 48 šalies savivaldybių.  / Pedagogas.lt nuotr.

Mokėsi „parduoti“ švietimo idėją

Judita GAIŽIUVIENĖ - 08:57 Sausio 12d. 2018

Naujųjų technologijų laikais pasiūlyti mokiniams patrauklią ir jų poreikius bei interesus atitinkančią pamoką gali tapti tikru iššūkiu. Tad šiuolaikinis pedagogas turi tapti ne tik švietėju, bet ir išskirtinių gebėjimų „pardavėju“, kad programoje numatytus dalykus ir temas gebėtų „parduoti“ patiems išrankiausiems mokiniams. Juk vis dar pasitaiko pamokų, kurios susideda iš trijų dalių: sausa teorija, tie patys įprasti uždaviniai ir namų darbai. Todėl dažnai kyla klausimas – kokių veiksmų imtis, kad mokinius patrauktume savo pusėn? Tuo tarpu švietimo įstaigų vadovams rūpi ne tik sudominti mokiniai ar tarpinstitucinis bendradarbiavimas, bet ir kompetentingų pedagogų pritraukimas į vadovaujamą mokyklą.

Naujas požiūris, nauji metodai

Apie tai, kaip švietimo įstaigų vadovams tapti lyderiais, kaip į savo organizaciją pritraukti geriausius pedagogus bei kaip juos motyvuoti ir išlaikyti, buvo kalbama Kėdainiuose vykusioje konferencijoje „Kitokia iniciatyva: kaip „parduoti“ švietimo idėją?“, kurios metu su įstaigų vadovais savo patirtimi, idėjomis bei metodais dalijosi sėkmingiausi švietimo srities specialistai bei geriausi kitų sričių ekspertai.

Tuo pat metu mokytojams skirtoje sesijoje netrūko informacijos apie socialinių tinklų, kaip įrankio pažinti vaikus bei jų domėjimosi sritis, galimybes, taip pat apie pedagogo savęs pozicionavimą. Sesijos metu buvo gilinamasi ir į vidinę komunikaciją bei krizių valdymo būdus pamokoje.

Išskirtinis formatas

„Konferenciją „Kitokia iniciatyva: kaip „parduoti“ švietimo idėją?“ organizavo Pedagogas.lt bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Išskirtinis konferencijos formatas mokyklų vadovams ir pedagogams leido susidaryti vienodą požiūrį, padedantį siekti sklandaus ir rezultatyvus bendradarbiavimo. Dėl šios priežasties tiek švietimo įstaigų vadovai, tiek pedagogai galėjo klausytis pačių aktualiausių pranešimų, nes pagrindinė konferencijos tema vienu metu buvo plėtojama dviejose skirtingose salėse.

Kėdainius pasirinkome dėl logistinių sumetimų, o iš vertybinės pusės – mūsų prioritetas – kad kiek įmanoma didesnė Lietuvos dalis galėtų gauti kokybišką turinį. V. Eidėnas

Kalbant apie šveitimo idėjos „pardavimą“ pagrindinis vadovų prioritetas yra rasti būdų susitarti su savo mokyklos bendruomene. Kaip turimas idėjas „išnešti“ į plačiąją visuomenę, šiuo atveju – perteikti mokiniams, su kuriais ir yra dirbama, kaip pamoką bei jos turinį pateikti kuo patraukliau? Idėjų gali būti labai daug, tačiau jei įrankiai bei konkrečios auditorijos yra nežinomi, idėja greičiausiai taip ir liks neįgyvendinta.

Na, o pedagogai? Nepriklausomai nuo turinio, idėjos bei informacijos, kurią norima perteikti mokiniams, pedagogas į klasę atėjęs geros nuotaikos, tikėtina, „parduos“ mokiniams gerą nuotaiką ir jie po pamokos išeis taip pat būdami geros nuotaikos.

Būtent apie tai ir dar daugiau buvo kalbama šios konferencijos metu“, – pasakojo Pedagogas.lt projektų vadovas Vygintas Eidėnas.

Konferencijoje – daugiau nei 40 savivaldybių

Kėdainiuose vykusia konferencija iš viso susidomėjo net 420 žmonių iš daugiau nei 40 šalies savivaldybių.

Išskirtinis konferencijos formatas mokyklų vadovams ir pedagogams leido susidaryti vienodą požiūrį, padedantį siekti sklandaus ir rezultatyvus bendradarbiavimo. Aut. past.

„Žvelgiant į mokamas tokio tipo kvalifikacijos tobulinimo konferencijas, per paskutinius 3–5 metus buvo tik vienetai konferencijų, kurios pritraukė tiek daug žmonių.

Kalbant apie lokaciją, Kėdainius pasirinkome dėl logistinių sumetimų, o iš vertybinės pusės mūsų prioritetas – kad kiek įmanoma didesnė Lietuvos dalis galėtų gauti kokybišką turinį. Jei imtume didžiuosius šalies miestus – Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius ar Panevėžį – kuriančius pokytį, turinio yra nemažai, tačiau jei paprašysime kelmiškių ar kėdainiečių atvykti į sostinę, jiems atvykimas, ko gero, kainuos daugiau nei dalyvavimas pačioje konferencijoje.

Statistika rodo, jog 15 proc. visų konferencijos dalyvių buvo iš didžiųjų, o apie 85 proc. – iš mažesnių Lietuvos miestų. Pirminiais duomenimis, iš viso konferencijoje dalyvavo maždaug 48-ių savivaldybių atstovų“, – teigė V. Eidėnas.

Informacija aktuali kiekvienam

Pedagogas.lt projektų vadovo teigimu, konferencijoje buvo siekiama pateikti plataus spektro informaciją – programa buvo dėliojama taip, kad kiekvienas konferencijos dalyvis surastų, išgirstų bei pritaikytų tai, kas jam yra aktualu ir naudinga.

„Pavyzdžiui, jei kalbėtume konkrečiai apie pedagogus, jų auditorija yra vaikai, tad konferencijos metu teorijos buvo mažai. Daugiau buvo orientuojamasi į mokinių pasaulėžiūros supratimą, kuo vaikai gyvena šiandien, ką veikia savaitgaliais, kaip skirtingas medijas, kuriomis domisi ir naudojasi moksleiviai, išnaudoti pamokose, buvo pateikti ir konkretūs pavyzdžiai“, – pasakojo V. Eidėnas.

14 pranešėjų

Atsižvelgiant į aktualiausias konferencijoje gvildentas temas bei „pardavimo“ principus, pranešimus skaitė 14 žinomų lektorių: vienas sėkmingiausių naujos kartos verslininkų Lietuvoje Ilja Laurs, Baltijos koučingo centro vadovas Povilas Petrauskas, pokyčių konsultantas Lukas Benevičius, agentūros „Social Mint“ vadovas Domantas Širvinskas, leidyklos „Šviesa“ viešųjų ryšių vadovė Rūta Latinytė bei daugelis kitų.

„Yra trys pagrindinės stambios „pardavimo“ kolonos: pirmoji – savęs pažinimas ir tobulinimas, antroji – komunikacija, o trečioji – auditorijos pažinimas. Pagal šias kolonas ir buvo dėliojamas lektorių sąrašas“, – sakė V. Eidėnas. 

 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Pamoka, kuri padėjo pamatus

Mokyklų naujienos
10:36 Gruodžio 04d. 2018
img

Oranžinės kelionės finišas Vilniuje

Mokyklų naujienos
10:15 Lapkričio 23d. 2018
img

Tarptautiniame konkurse Latvijoje – ir „atžalyniečiai“

Mokyklų naujienos
11:18 Lapkričio 16d. 2018
img

Karjeros festivalyje – ir kraštiečiai moksleiviai

Mokyklų naujienos
10:27 Lapkričio 16d. 2018
img

Startuoja žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Mokyklų naujienos
10:22 Lapkričio 14d. 2018
img

Ketvirtą kartą nugalėtojai

Mokyklų naujienos
12:34 Spalio 30d. 2018
img

Susirinko į tikrų tikriausią siaubų vakarėlį

Mokyklų naujienos
10:32 Spalio 30d. 2018
img

Į profesines mokyklas bus galima stoti dukart per metus

Mokyklų naujienos
11:50 Spalio 25d. 2018

SKELBIMAI

touched by digitouch!