NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių rajono savivaldybė be tarybos sprendimo negali skirti papildomo finansavimo „Nevėžiui“.
  • NAUJIENOS
  • Dienos tema
  • Meras: ištikimiausias finansuotojas nebegali dar kartą gelbėti „Nevėžio“

Meras: ištikimiausias finansuotojas nebegali dar kartą gelbėti „Nevėžio“

www.rinkosaikste.lt ir Kėdainių rajono savivaldybės inf. - 15:49 Liepos 11d. 2019

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai susitiko su visais „Nevėžio“ krepšinio klubo dalininkais. Dalininkų kvietimu susitikime dalyvavo ir didžiausios rajono taryboje frakcijos „Mūsų krašto sėkmei“ vadovė Nijolė Naujokienė.

Susitikimo tikslas buvo įsigilinti į krepšinio klubo „Nevėžis“ padėtį ir padėti klubui išbristi iš sudėtingos situacijos. Įvertinus situaciją formuojasi išvada, kad krepšinio klubas „Nevėžis“ turi iš esmės spręsti savo finansavimo ir tuo pačiu išlikimo LKL lygoje klausimą.

Trukdžiai licencijai pratęsti

Rajono meras Valentinas Tamulis dar pačioje savo kadencijos pradžioje drąsiai ir atvirai įvardijo krepšinio klubo „Nevėžis“ problemas.

Neišspręsta klubo situacija tęsiasi jau ne vienerius metus. Klubo finansavimas šiuo metu vyksta per labdaros ir paramos fondą „Krepšinio angelai“. Įkurti dar vieną fondą pasirinkta ne atsitiktinai, o klubui pakliuvus į sudėtingą finansinę situaciją. Tačiau būtent finansavimo problemos bei nepakankamai atsakingas klubo valdymas labiausiai ir trukdo tolimesnei veiklai bei prasitęsti licenciją.

Liepos 8 diena buvo paskutinė diena pateikti dokumentus dėl licencijavimo. Ar išduoti licenciją krepšinio klubui „Nevėžis“, bus nuspręsta iki liepos 15 dienos. Licenciją gali gauti tik VšĮ „Veržlusis Nevėžis“, kuri turi įsisenėjusių skolų Valstybinei mokesčių inspekcijai ir todėl jos sąskaitos yra uždarytos. Skolų klubas turi ir po šį pavasarį pasibaigusio krepšinio sezono.

Ištikimiausias finansuotojas – savivaldybė

Krepšinio klubo „Nevėžis“ dalininkai pripažino, kad klubo didžiausias ir ištikimiausias finansuotojas yra savivaldybė, nes kito tokio stipraus ar generalinio rėmėjo klubui iki šiol nepavyko rasti.

Iš visų faktų darosi aišku, kad krepšinio klubas „Nevėžis“ yra pakliuvęs į sudėtingą ir sunkiai sprendžiamą situaciją.

Nors Kėdainių rajono savivaldybė šį pavasarį klubui pervedė apie 180 tūkst. eurų, prabėgus daugiau kaip mėnesiui rajono vadovui V. Tamuliui vėl buvo pateiktas prašymas dėl papildomo klubo finansavimo iš savivaldybės biudžeto tam, kad būtų dengiamos skolos. Deja, savivaldybės biudžetas yra programinis, o suformuotame ir patvirtintame strateginiame plane bei metų biudžete tam jokių papildomų lėšų nėra numatyta. Klubui buvo finansuojama visa suma pagal jų pateiktą programą. Šiandien papildomam finansavimui nėra jokių galimybių.

„Imuosi atsakomybės atvirai kalbėtis apie krepšinio klubo „Nevėžis“ problemas. Kaip rajono vadovas su rajono taryba esu atsakingas už biudžeto pinigų panaudojimą. Suprantu, kokio tai jautrumo ir sudėtingumo tema, tačiau, mano manymu, geriau išsikalbėjimas negu vėl dešimtmečiais besitęsianti sudėtinga situacija. Ji nėra naudinga visoms pusėms“, − konstatuoja rajono meras Valentinas Tamulis.

Vadovaudamiesi 2019 metų rajono savivaldybės tarybos patvirtintu strateginiu planu bei rajono biudžetu, visi numatyti 2018–2019 m. krepšinio sezonui pinigai – 183 tūkstančiai eurų – buvo pervesti laiku. Kėdainių rajono savivaldybė už šiuos metus, kaip ir visada iki šiol, yra visiškai atsiskaičiusi su krepšinio klubu ir savo įsipareigojimus atsakingai įvykdžiusi. Tai pabrėžė visi susitikimo dalyviai, tiek rajono vadovai, tiek klubo dalininkai.

Kėdainių rajono savivaldybės vadovai be tarybos sprendimo negali skirti jokio papildomo finansavimo „Nevėžiui“. Susitikimo metu buvo pagrįstai keliamas klausimas: ar papildomi pinigai išspręstų įsisenėjusias vidines klubo problemas, prieš tai neišsprendus klubo valdymo, marketingo bei generalinio rėmėjo klausimų? Ar yra realiai įvertinta situacija pačiame klube ir galimybės išlikti LKL lygoje?

Daugiau nei tik laisvalaikis fanams

Rajono vadovas įsitikinęs, kad ir rajono taryba, ir savivaldybė, ir klubo dalininkai turi atsakingai vertinti klubo veiklą ir suprasti, kad klubas ne tik laisvalaikio užimtumas fanams, pramogos gyventojams, bet ir profesionalių sportininkų gyvenimas, atlyginimai, darbo vietos kitiems žmonėms taip pat.

„Aš nuoširdžiai tikiu, kad šios problemos iškėlimas padės klubui pačiam aktyviau ir drąsiau spręsti problemas. Vieną kartą atvirai prabilus reikia sutelkti visus tikruosius gerbėjus ir rėmėjus ir taip padėti klubui, jei įmanoma. Kol kas aš matau, kad tik klubas ir savivaldybė visais būdais sprendžia arba yra prašomi spręsti problemas, kurios pavirto uodega, su kuria toliau eiti nebegalima.

Gal realiai pamatykime, kiek klubas turi savo fanų, gerbėjų ir rėmėjų – kokiai daliai žmonių jis iš tikrųjų reikalingas ir kiekgi mes visi galime paaukoti laiko, sveikatos ir finansų dėl legendinio klubo išlikimo?“ − tvirtai savo sprendimą gina rajono meras Valentinas Tamulis.

Kėdainių rajono savivaldybė krepšinio klubą „Nevėžis“ finansiškai bei suteikdama žaidimui tinkamas erdves palaiko kartu su rėmėjais.

Tam, kad klubas dalyvautų LKL lygoje, minimalus jo biudžetas turėtų būti apie 650 tūkstančių eurų. Iš jų savivaldybė per sezoną būna įsipareigojusi skirti klubui apie 180 tūkstančių Eur.

Dėl klubo finansavimo situacijos vyksta jau ne pirmas susirinkimas per pastaruosius tris mėnesius. Dar gegužės mėnesį su rajono vadovais susitikti buvo atvykęs ir LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas, vėliau atvyko ir LKL prezidentas Remigijus Milašius.

12 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!