NAUJIENOS

Visos kategorijos
Nors „Lifosos“ pajamos pernai sumenko, tačiau įmonė ir toliau – viena iš pelningiausių.   / Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Aktualijos
  • „Lifosos“ pajamas pernai mažino kritusios trąšų kainos pasaulio rinkose

„Lifosos“ pajamas pernai mažino kritusios trąšų kainos pasaulio rinkose

www.rinkosaikste.lt - 10:32 Gegužės 22d. 2020

Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovės „Lifosa“ pajamos iš pagrindinės veiklos praėjusiais metais siekė 352,5 mln. eurų ir buvo 3,8 proc. mažesnės lyginant su 2018 metais. Tokį pokytį lėmė padėtis pasaulio rinkoje: nuo praėjusių metų pradžios fosforo trąšų kaina pasaulio rinkose mažėjo, tuo tarpu žaliavų kaina kilo.

Dirbo pelningai

Bendrovės audituotas grynasis pelnas pernai sudarė 18,0 mln. eurų, 2018 m. jis siekė 47,5 mln. eurų. Valstybės ir savivaldybės iždą AB „Lifosa“ pernai papildė 37,7 mln. eurų įvairių mokesčių.

Jonas Dastikas: „Lifosa“ toliau nuosekliai investuoja į efektyvumą didinančius ir gamtos išteklius tausojančius sprendimus bei pažangių ekologiškų trąšų gamybą, kurios paklausa pasaulyje nuolat auga.“ Giedrės Minelgaitės-Dautorės / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. „Trąšų gamyba yra itin cikliška ir pokyčiams pasaulyje jautri veikla, kuriai įtakos turi ir gamtos procesai, ir padėtis tarptautinėje rinkoje. Dėl nepalankių orų praėjusių metų rudens sezono metu Šiaurės Amerikoje trąšų kainos pasaulyje susitraukė, ir tai atspindi gamintojų pardavimo rodikliai bei mažėjusios gamybinės veiklos apimtys.

Atsižvelgdama į šias aplinkybes, „Lifosa“ toliau nuosekliai investuoja į efektyvumą didinančius ir gamtos išteklius tausojančius sprendimus bei pažangių ekologiškų trąšų gamybą, kurios paklausa pasaulyje nuolat auga“, – komentuoja Jonas Dastikas, AB „Lifosa“ generalinis direktorius.

Gamina daugiau karbamido fosfato

Bendrovės vadovas atkreipia dėmesį, kad lyginant su 2018 metais keleriopai išaugo „Lifosos“ pagaminamo karbamido fosfato – modernių, visiškai vandenyje tirpių trąšų, – kiekis.

Šių trąšų bendrovė pernai pagamino 18,7 tūkst. tonų (2018 m. – 4,1 tūkst. tonų).

Praėjusiais metais „Lifosa“ taip pat susitelkė į naujų kompleksinių mineralinių trąšų su siera, boru ir cinku (NP(S)+B+Zn) gamybą. Pernai pagaminta 73 tūkst. šios produkcijos tonų.

2017 metais pradėtų gaminti modernių moamonio fosfato trąšų gamybos apimtys keitėsi nežymiai – pernai jų pagaminta 0,7 proc. mažiau nei 2018 metais.

Trąšų gamyba yra itin cikliška ir pokyčiams pasaulyje jautri veikla, kuriai įtakos turi ir gamtos procesai, ir padėtis tarptautinėje rinkoje. J. Dastikas

Investuoja į tvarią plėtrą

Atsižvelgiant į padėtį pasaulinėje rinkoje ir bendrovei telkiantis į naujų, alternatyvių trąšų gamybą, pagrindinės „Lifosos“ produkcijos, diamonio fosfato gamybos apimtys pernai buvo sumažintos 9,1 proc. lyginant su 2018 metais.

Pašarinių fosfatų gamyba kito nežymiai – jų bendrovė pagamino 1,3 proc. mažiau nei užpernai.

Bendrovės investicijos į tvarią plėtrą praėjusiais metais viršijo 7,6 mln. eurų. Didžioji investicijų dalis buvo skirta universalių kompleksinių trąšų gamybos linijai įrengti.

Lietuvos metų eksportuotoja

Apie 98 proc. „Lifosos“ produkcijos eksportuojama. Didžioji jos dalis realizuojama Europos, taip pat Šiaurės ir Pietų Amerikos, Afrikos rinkose.

Praėjusių metų balandį Lietuvos pramoninkų konfederacija bendrovei suteikė „Lietuvos metų eksportuotojo 2018“ titulą didelių įmonių grupėje; bendrovė šį pripažinimą pelnė devintą kartą.

„Lifosos“ gaminamas kristalinis karbamido fosfatas pernai gruodį pelnė „Lietuvos metų gaminio“ titulą. Karbamido fosfatą bendrovė pradėjo gaminti 2018 m. atidarytame ceche. Į jo statybas „Lifosa“ investavo per 14 mln. eurų.

Akcinė bendrovė „Lifosa“ nuo 2002 metų priklauso Šveicarijoje registruotai „EuroChem Group AG“. Tai tarptautinė kompanija, viena iš didžiausių pasaulyje mineralinės agrochemijos įmonių. Grupei priklausančios gamybos, logistikos ir prekybos bendrovės veikia daugelyje pasaulio valstybių ir vienija per 26 tūkst. darbuotojų.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

„Vėtra“ susidomėjimo nesulaukė

Aktualijos
13:12 Birželio 02d. 2020
img

„Mes DAROM“ ieško savanorių Kėdainiuose

Aktualijos
11:28 Birželio 02d. 2020
img

Kėdainių mieste pavogtas automobilis

Aktualijos
10:29 Birželio 02d. 2020
img

Tiskūnuose griaudėjo motociklai (FOTOGALERIJA)

Aktualijos
1
09:56 Birželio 02d. 2020
img

Įrengs valčių nuleidimo vietas Angiriuose

Aktualijos
09:47 Birželio 02d. 2020
img

Mieste asfaltuojamos trys gatvės

Aktualijos
09:17 Birželio 02d. 2020
img

Pavasaris bites vertė galvoti ne apie medų

Aktualijos
14:34 Birželio 01d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!