NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių rajono savivaldybė   / Asociatyvi Giedrės Minelgaitės-Dautorės / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Keis gerai dirbti nesugebančius vadovus

Kristina KASPARAVIČĖ - 09:12 Rugpjūčio 06d. 2020

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis užsimojo prieš neefektyviai dirbančius pavaldinius. Rajono vadovas prakalbo apie būtinybę atleisti iš pareigų savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėją bei kai kuriuos kitus neefektyviai dirbančius savivaldybei pavaldžių įstaigų direktorius. 

Meras: „Skyrius akivaizdžiai buksuoja

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriuje kraštutinių priemonių ketinama imtis jau visai netrukus, todėl, kad, pasak mero V. Tamulio, „šis skyrius akivaizdžiai buksuoja vien dėl to, kad jam vadovauja skyriaus vedėjas, kuris tikrai yra pats silpniausias skyriaus vedėjas savivaldybėje ir nesusitvarko su pareigomis.“ 

Savivaldybėje Viešosios tvarkos skyrius yra tam, kad rajone atsirastų daugiau tvarkos. O šiandien net mieste aš matau, kad savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius nesusitvarko su jam pavestomis užduotimis. V. Tamulis

„Savivaldybėje Viešosios tvarkos skyrius yra tam, kad rajone atsirastų daugiau tvarkos. O šiandien net mieste aš matau, kad savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius nesusitvarko su jam pavestomis užduotimis. 

Rajono meras Valentinas Tamulis patenkintas ne visų savivaldybės skyrių vedėjų darbu. Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Skyriaus vedėjas Vytautas Andrulis jau ne kartą buvo iškviestas aiškintis situaciją, ne kartą buvo su juo kalbėta, bet situacija nesikeičia. 

Kol kas taip ir neišspręsti vaizdo stebėjimų kamerų pastatymo klausimai. 

Kalbėta buvo ne kartą, kad reikia statyti vaizdo stebėjimo kameras ten, kur žmonės dažniausiai atsikrato šiukšlėmis, kad būtų galima juos identifikuoti ir pareikalauti atsakomybės, tačiau rezultato kaip nėra, taip nėra. 

Dar prieš mėnesį buvome kalbėję, kad reikia kuo skubiau Kėdainiuose spręsti klausimus, susijusius su miesto užterštumu kietosiomis dalelėmis dėl čia vykstančių kvartalinės renovacijos darbų.

Buvome nurodę V. Andruliui, ką reikia padaryti jo skyriaus darbuotojams bendradarbiaujant su policija, kad miestas būtų mažiau teršiamas. 

Lyg ir buvo aišku, kaip pareikalauti atsakomybės iš statybininkų ir sumažinti miesto oro užterštumą, bet kaip liejome vandenį gatvėse, taip ir liejame, nes užterštumas taip ir nesumažėjo“, – skundėsi V. Tamulis.

Siūlys likti dirbti skyriuje

Rajono vadovas tikina, kad savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius dar negavo V. Andrulio pareiškimo dėl pasitraukimo iš užimamų Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pareigų, tačiau šiam nesusiprantant, kad reikia pasitraukti, jei nesugebi gerai atlikti savo darbo, teks siūlyti keisti pareigas savivaldybės iniciatyva.

„Daugiau nematau jokių galimybių šiam darbuotojui eiti užimamas pareigas. 

Manau, kad artimiausiu metu jam pasiūlysime trauktis, liekant dirbti tame pačiame Viešosios tvarkos skyriuje, tik jau ne kaip vadovui, o kaip specialistui.

Negalime toleruoti betvarkės, todėl aš jo toliau nematau šiose pareigose“, – patikino V. Tamulis.

Iš viso Kėdainių rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriuje šiuo metu dirba trys žmonės – vedėjas ir du specialistai.

Nusitaikė ir į kitus vadovus

V. Andrulis – ne vienintelis vadovas, patekęs mero nemalonėn.

Jau ilgą laiką V. Tamulis baksnoja ir į neefektyvų savivaldybei pavaldžios įstaigos „Kėdbusas“ vadovų darbą.

Evaldas Cicėnas nėra tas vadovas, kuris sugebėtų patraukti šią bendrovę, tačiau iš „Kėdbuso“ jau yra pareiškęs norą išeiti vykdomasis direktorius Vygantas Vanagas, todėl E. Cicėno paprašyta dar kurį laiką padirbti. V. Tamulis

V. Tamulis ne kartą viešai buvo užsiminęs, kad šioje įstaigoje būtini pokyčiai ir įvardijo nebematantis šios įstaigos direktoriaus pareigose Evaldo Cicėno.

Pasak mero, netrukus „Kėdbuse“ keisis vadovybė. Iš pareigų trauksis bendrovės vykdomasis direktorius Vygantas Vanagas (kairėje) ir direktorius Evaldas Cicėnas. Algimanto Barzdžiaus / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.„Evaldas Cicėnas nėra tas vadovas, kuris sugebėtų patraukti šią bendrovę, tačiau iš „Kėdbuso“ jau yra pareiškęs norą išeiti vykdomasis direktorius Vygantas Vanagas, todėl E. Cicėno paprašyta dar kurį laiką padirbti.

Dabartinė „Kėdbuso“ vadovybė dabar turi pasiūlyti kitą įmonės valdymo struktūrą.

Žodžiu, „Kėdbuso“ problema šiuo metu yra sprendžiama. E. Cicėnas šioje įmonėje vadovo pareigas eis tol, kol surasime šiai įmonei stiprų vadovą“, – paaiškino V. Tamulis.

Situaciją sugebėjo pakeisti

Rajono vadovo nemalonėn prieš kelis mėnesius buvo patekęs ir dar vienos savivaldybės įmonės UAB „Kėdainių vandenys“ direktorius Rimgaudas Praninskas.

Nors po gyvsidabrio skandalo meras ir kalbėjo apie „Kėdainių vandenų“ direktoriaus atsakomybę, tačiau valdyba nerado už ką jo atleisti. „Rinkos aikštės“ TV stop kadras Po skandalo, kai Kėdainių geriamajame vandenyje buvo rasta gyvsidabrio, V. Tamulis taip pat buvo pareiškęs, kad reikalaus R. Praninsko atsakomybės ir kad nebemato jo šios įmonės vadovo pareigose, tačiau įmonės valdybai ėmus vertinti „Kėdainių vandenų“ direktoriaus darbą, nebuvo nustatyta priežasčių, dėl ko jį reikėtų atleisti. 

R. Praninskas ir toliau liko užimamose pareigose, o V. Tamulis šiandien sako, kad jo pasitikėjimą tuomet praradęs R. Praninskas vis tik sugebėjo suvaldyti situaciją ir šiandien ji „Kėdainių vandenyse“ yra kur kas geresnė.

Kitų rimtų problemų kol kas iš esmės nesprendžia?

Pradėjus spręsti vienas problemas su vienais savivaldybės skyrių ir įstaigų vadovais, panašu, kad kol kas kitos, daugiau nei pakankamai rimtos problemos, iš esmės vis dar yra neišspręstos. 

Savivaldybės taryba šiais metais opozicijos balsais patvirtino Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro vadovės Audronės Rimkevičienės veiklos ataskaitą, nors dauguma valdančiųjų tam ir nepritarė. 

Ataskaita patvirtinta, nors taip ir liko neatsakyti esminiai klausimai dėl PSPC darbo, o žmonių nusiskundimai iki šiol taip ir nesiliauja.

23 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!