NAUJIENOS

Visos kategorijos
Gausus būrys muzikantų ir šokėjų patraukė per miesto gatves į Kėdainių kultūros centrą, kur vyko pagrindinis festivalio koncertas.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainiuose – lenkiškos dainos ir šokiai (GALERIJA)

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 11:27 Birželio 10d. 2019

Turbūt niekas nepaneigs, kad lenkų tauta yra viena iš dainingiausių ir labiausiai šokį mylinčių tautų pasaulyje. Tuo galėjo įsitikinti kiekvienas, mat šeštadienį Kėdainių lenkų draugijos iniciatyva mūsų mieste vyko Lenkų kultūros diena ir lenkų kultūros festivalis „Znad Issy“.

Kėdainių senamiesčio gatves, skverus, Kėdainių kultūros centrą ir kavines užliejo lenkiškos muzikos ir trankių šokių garsai.

Pusė tūkstančio

Festivalyje Kėdainiuose apsilankė daugiau nei pusė tūkstančio Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos lenkų.  Renginyje, kaip visuomet, netrūko geros nuotaikos ir muzikos ritmų, kurie suskambo visame senamiestyje.

„Šiandien į Kėdainius atvyko svečiai iš Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos. Kėdainiuose vyksta septynioliktasis lenkų kultūros festivalis. Tokie susitikimai yra puiki galimybė susirasti draugų, kurti broliškus santykius tarp įvairių tautų žmonių. Kaip visada, mūsų festivalyje dalyvauja ne viena dešimtis meno kolektyvų, apie pusė tūkstančio svečių iš trijų pasaulio valstybių.

Šiandien puiki proga pamatyti lenkų kultūrą, kuri yra išties savita ir labai įdomi.

Mes nešame gražią žinią apie lenkų kultūrą visiems, norime, kad visi tai išgirstų“, – kalbėjo viena iš renginio organizatorių, Kėdainių lenkų draugijos pirmininkė Irena Duchovska.

Festivalyje Kėdainiuose apsilankė daugiau nei pusė tūkstančio Lenkijos, Latvijos ir Lietuvos lenkų. Festivalyje lankęsi lenkai pripažino, kad jiems visuomet labai malonu atvykti į Kėdainius, nes tai labai draugiškas įvairioms pasaulio tautoms ir kultūroms miestas. Aut. past.
  

Suskambo gatvės

XVII lenkų kultūros festivalio „Znad Issy“ metu Kėdainių mieste linksmybių netrūko.  

Renginio svečiai aplankė Vytauto Ulevičiaus medžio skulptūrų muziejų. Po pietų prie rajono savivaldybės pastato šventę pradėjo pučiamųjų ansamblių bei šokėjų pasirodymai.

Vėliau Daugiakultūriame centre vyko literatų susitikimas.

Po to ansambliai tęsė savo pasirodymus Senosios Rinkos aikštėje. Iš čia gausus būrys muzikantų ir šokėjų patraukė per miesto gatves į Kėdainių kultūros centrą, kur vyko pagrindinis festivalio koncertas.

Tautų draugystė

Festivalyje lankęsi lenkai pripažino, kad jiems visuomet labai malonu atvykti į Kėdainius, nes tai labai draugiškas įvairioms pasaulio tautoms ir kultūroms miestas.

„Kėdainiai yra nuostabus miestas, mes jame lankomės jau antrą kartą. Tai kažkas nepaprasto. Mes žygiuojame miesto gatvėmis, žmonėms mums šypsosi, mojuoja. Reiškia, jie džiaugiasi.

Gaila, kad buvo labai karšta, tai mieste nedaug žmonių, bet kiek yra, tiek ir užtenka. Nuotaika gera, jūsų miestas nuostabus. Tegyvuoja tautų draugystė“, – džiaugėsi svečias iš Latvijos Daniel Jacek.

Smagu ir vietiniams

Kalbinti kėdainiečiai labai džiaugėsi, kad mūsų mieste kasmet vyksta Lenkų kultūros diena, mat

tądien miestas suskamba įvairios muzikos ritmais.

„Labai gerai, kad vyksta tokios šventės. Kuo daugiau, tuo geriau. Mes taip manome ir kasmet atvykstame pažiūrėti šio festivalio finalinio koncerto į Kėdainių kultūros centrą. Kadangi gyvename miesto centre, tai girdime, kaip visas miestas ūžia nuo lenkiškų dainų.

Tiesą sakant, jau iš vakaro buvo galima nujausti, kad Kėdainiuose vyks lenkiška šventė – miesto  kavinės buvo pilnos lenkų, kurie linksmai vakarojo ir tautines dainas dainavo“, – dėstė kėdainietis Eugenijus Kairys.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!