NAUJIENOS

Visos kategorijos
Koronaviruso prevencijai Kėdainių rajonas per mėnesį turi skirti mažiausiai 300 tūkst. eurų.  / Giedrės Minelgaitės-Dautorės/ „Rinkos aikštės “ archyvo nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Aktualijos
  • Kėdainiuose kovai prieš koronavirusą – daugiau kaip 300 tūkst. eurų iš savivaldybės

Kėdainiuose kovai prieš koronavirusą – daugiau kaip 300 tūkst. eurų iš savivaldybės

Kristina KASPARAVIČĖ - 09:42 Balandžio 01d. 2020

Penktadienį nuotoliniu būdu šaukiamas neeilinis rajono tarybos posėdis dėl pinigų skyrimo iš biudžeto lėšų kovai su koronavirusu Kėdainiuose. Paskaičiuota, kad koronaviruso plitimo stabdymas mūsų rajone per mėnesį atsieis daugiau kaip 300 tūkst. eurų. Rajono meras Valentinas Tamulis bei vicemeras Paulius Aukštikalnis rajono taryboje dirbantiems politikams siūlys šiuos pinigus nurėžti pirmiausiai iš kultūros ir sporto sritims skirtų lėšų. Jų įsitikinimu, be pramogų ir sportuodami savarankiškai, tikrai išgyvensime, o štai rajono medikams ir gyventojams pagalba yra nedelsiant reikalinga. Rajono biudžete investicijoms skirti pinigai kol kas beveik neliečiami, tačiau jei karantinas užsitęs, dabar skiriamų 300 tūkst. eurų gali ir neužtekti.

Sprendimams tikisi politikų pritarimo

Savarankiškai, be rajono politikų pritarimo, savivaldybė medikams gali skirti tik 30 tūkst. eurų. Būtent tiek pinigų yra savivaldybės administracijos direktoriaus fonde, kuriais šis gali disponuoti ir skirti juos ekstremalios situacijos suvaldymui. 

Kol kas šie pinigai nepervesti nė vienai mūsų rajono gydymo įstaigai, nes jos dar turi savų resursų apsaugos priemonėms įsigyti ir po rajono tarybos posėdžio viliasi vienu kartu gauti kur kas didesnes sumas.

Paskaičiavome, kad koronaviruso prevencija per mėnesį mūsų rajonui atsieis ne mažiau kaip 300 tūkst. eurų, kurie reikalingi medicininės įrangos ir apsaugos priemonių įsigijimui, taip pat karantinuotų asmenų maitinimui ir kitoms būtinoms paslaugoms, kurių reikia su dideliais iššūkiais susiduriantiems mūsų rajono gyventojams. P. Aukštikalnis
 

Tačiau minėti 30 tūkst. eurų administracijos direktoriaus fonde įsisiautėjusios pandemijos akivaizdoje yra tik lašas jūroje.

„Paskaičiavome, kad koronaviruso prevencija per mėnesį mūsų rajonui atsieis ne mažiau kaip 300 tūkst. eurų, kurie reikalingi medicininės įrangos ir apsaugos priemonių įsigijimui, taip pat karantinuotų asmenų maitinimui ir kitoms būtinoms paslaugoms, kurių reikia su dideliais iššūkiais susiduriantiems mūsų rajono gyventojams. 

Artimiausiam mėnesiui šios sumos turėtų pakakti, tačiau jei pandemija greit nebus suvaldyta ir karantinas per mėnesį nesibaigs, tuomet teks ieškoti papildomų resursų, kurie rajono biudžetui bus skausmingesni nei dabar numatytas lėšų karpymas. 

Penktadienį vyksiančiam rajono tarybos posėdžiui teikiame tokį biudžeto perskirstymo sprendimo projektą, kuris būtų mažiausiai skausmingas rajono gyventojams, todėl šiuo atveju tikimės, kad visi mūsų rajono politikai susivienys ir pritars siūlomam sprendimui“, – sako vicemeras P. Aukštikalnis. 

Valentinas Tamulis: „Kadangi dabar savivaldybė kartu su ligonine įvairias apsaugos priemones perka iš kelių šaltinių, tai 15 tūkst. eurų joms bus skirta iš savivaldybės reprezentacinių lėšų.“ / Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Kultūriniams renginiams – 60 tūkst. eurų mažiau

Dėl paskelbto karantino rajone nevyksta jokie kultūriniai renginiai, tad dalis jiems skirtų lėšų, jau dabar yra sutaupyta, todėl ieškant resursų karantino suvaldymui būtent į šias lėšas ir atsigręžta pirmiausia.

„Stengiamės perskirstyti biudžetą taip, kad kuo mažiau nukentėtų mūsų vykdomi investiciniai projektai, todėl dabar lėšas perskirstysime iš tų sričių, kurios nėra gyvybiškai svarbios. 

Kultūros veiklos plėtros programos lėšas siūlysime sumažinti beveik 64 tūkst. eurų, juolab kad ne visi suplanuoti renginiai vyko ir vyks.

Pavyzdžiui, šiemet neteiksime Česlovo Milošo premijos – sutaupysime 5 tūkst. eurų. 

Tarptautiniams kultūros mainams biudžete buvo numatyta 15 tūkst. eurų. Iš šios sumos pasiliekame tik 1 tūkst. eurų, o 14 tūkst. eurų nuimame ir nukreipiame į medicininių priemonių įsigijimą, nes matome, kad tarptautiniai mainai, esant tokiai situacijai, matyt, nevyks, nors ir turime miestų partnerių, į kuriuos buvo planuota, kad važiuos mūsų kolektyvai.

Visoms be išimties sporto programoms skirtas lėšas ketiname sumažinta 10 procentų. Tokiu būdu sutaupysime ir medikams skirsime 59 tūkst. 600 eurų.  V. Tamulis

Biudžete buvome numatę ir 10 tūkst. eurų mūsų rajono kolektyvų dalyvavimui 2020 metų Lietuvos moksleivių dainių šventėje ir respublikiniuose konkursuose, tad dabar, kai neaišku, ar ši šventė vyks, o jei vyks, tai kokiomis apimtimis, šią sumą, jei pritars rajono taryba, sumažinsime 6 tūkst. eurų. 

Kultūros ir meno dienų renginiams seniūnijose buvo numatyti 4 tūkst. 500 eurų. Manome, kad apsieisime be šių renginių.

Atmintinų dienų, profesinių švenčių ir kitiems renginiams buvome numatę biudžete 50 tūkst. eurų, tad iš šios sumos paliksime tik 26 tūkst. 500 eurų.  

Festivaliams, Lietuvos kultūros tarybos projektų daliniam finansavimui bei kitiems renginiams buvome numatę dar 52 tūkst. eurų, tai didžiąją dalį šių pinigų taip pat perskirstysime.

Iš kultūros reikalams skirtų pinigų ketiname iš viso nuimti beveik 64 tūkst. eurų ir skirti juos koronaviruso grėsmės suvaldymo reikalams“, – sako meras V. Tamulis.

Vicemeras Paulius Aukštikalnis siūlė šiais metais atsisakyti brangiai atsieinančios miesto šventės ir visą jai skirtą sumą pervesti medikams.Miesto šventei paliko 35 tūkst. eurų

Rengiant biudžeto perskirstymo sprendimo projektą tarp rajono vadovų daugiausia diskusijų sukėlė pinigai, skirti miesto šventei.

Vicemeras P. Aukštikalnis siūlė šiais metais atsisakyti šios brangiai atsieinančios šventės ir visą jai skirtą sumą pervesti medikams. Po ilgų diskusijų vis tik buvo priimtas kitoks sprendimas ir iš miesto šventei skirtų lėšų bus siūloma nuimti tik 5 tūkst. eurų.

„Miesto šventei kol kas paliekame 35 tūkst. eurų, nes šiandien nesame garantuoti, kiek ta ekstremali situacija tęsis. Ji gali koreguoti visus planus, taip pat ir miesto šventės. Neatmetu ir tokio varianto, kad gali tekti ir dar kartą peržiūrėti biudžetą“, – sako V. Tamulis. 

Mažiau pinigų ir sportui

Dar beveik 60 tūkst. eurų bus siūloma paimti iš sporto veiklos plėtrai skirtų pinigų.

„Visoms be išimties sporto programoms skirtas lėšas ketiname sumažinti 10 procentų. Tokiu būdu sutaupysime ir medikams skirsime 59 tūkst. 600 eurų. 

Tai reiškia, kad 10 procentų sumažės ir „Nevėžio“ krepšinio klubui skirtas finansavimas. 

Vietoj šiam klubui skirtų 250 tūkst. eurų, šiemet jis gaus 225 tūkst. eurų, žinoma, jei tokiam sprendimui pritars rajono taryba“, – sako meras V. Tamulis.

Kai kuriuos planus kuriam laikui atidės

Dar beveik 139 tūkst. eurų numatoma skirti kovai su pandemija atidedant kai kurių kitų planų įgyvendinimą.

Štai, pavyzdžiui, šiais metais buvo planuota įrengti gaisrinę signalizaciją Lietuvos sporto universiteto „Aušros“ progimnazijoje. Tam buvo numatyta skirti 33,8 tūkst. eurų, tačiau nuspręsta šį projektą kol kas atidėti.

Artimiausiam mėnesiui šios sumos turėtų pakakti, tačiau jei pandemija greit nebus suvaldyta ir karantinas per mėnesį nesibaigs, tuomet teks ieškoti papildomų resursų, kurie rajono biudžetui bus skausmingesni nei dabar numatytas lėšų karpymas. P. Aukštikalnis

Atidedamas ir Akademijos kultūros centro pastato langų keitimas, kuriam buvo numatyta 10 tūkst. eurų.

Iš 20 tūkst. eurų, numatytų Paberžės klebonijos svirno ir bažnyčios remonto darbams, atimama 50 proc. lėšų ir šiems darbams paliekama 10 tūkst. eurų.

Tokia pat suma mažinamos ir investicijos į Akademijos parko tvarkybą.

„Tačiau akademiškius noriu nuraminti – 10 tūkst. eurų jų parko projektui vis tik bus skirti“, – užtikrina meras.  

Siūlys mažinti ir kitų programų finansavimą

Penktadienį vyksiančiame rajono tarybos posėdyje bus siūloma mažinti lėšas ir kai kurių kitų programų finansavimui.

Numatyta, kad 20 tūkst. eurų turėtų mažėti lėšos, skirtos kelių žvyravimui, dar 20 tūkst. eurų bus pridėta sustabdžius daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijų rėmimo programą, iš kurios pernai nebuvo panaudota nė euro. 

Bus siūloma stabdyti Surviliškio kaimo buitinių nuotekų ir vandentiekio tinklų plėtros projektą ir jam numatytus 27 tūkst. eurų skirti koronaviruso prevencijai. 

Reprezentacinės išlaidos mažės 15 tūkst. eurų

Numatyta mažinti ir savivaldybės reprezentacines išlaidas 15 tūkst. eurų. 

„Kadangi dabar savivaldybė kartu su ligonine įvairias apsaugos priemones perka iš kelių šaltinių, tai 15 tūkst. eurų joms bus skirta iš savivaldybės reprezentacinių lėšų. 

15 tūkst. eurų skiriami iš tos 45 tūkst. eurų sumos, skirtos gėlių, dovanų pirkimui ir jų pakavimui, svečių maitinimui bei kitoms reprezentacinėms išlaidoms. 

Tai, ką šiuo metu perkame, apmokėsime būtent šiais pinigais“, – sakė V. Tamulis.

Iš savivaldybės mero fondo, kurį sudaro 20 tūkst. eurų, taip pat bus skirti 5 tūkst. eurų koronaviruso suvaldymui.

15 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!