GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
R. Linevas kartu su E. Urbonavičiumi nusprendė pasodinti mieste kuo daugiau medžių. Vyriškiai kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę, kad išsiaiškintų, kokiose vietose medžius galima sodinti.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainiečiai miestui dovanos šimtą pušaičių

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 12:53 Vasario 13d. 2020

Du iniciatyvūs kraštiečiai nusprendė Kėdainių miestui padovanoti šimtą pušaičių. Ši iniciatyva bus įgyvendinta visai netrukus – pavasarį. Jau yra numatyta ir vieta pušaitėms sodinti. Patys vyrai sako, kad miestui daryti gerus darbus jiems negaila ir ragina kitus kraštiečius sekti jų pavyzdžiu.

Nusprendė pasodinti

Kėdainiečiai Ruslanas Linevas bei Edgaras Urbonavičius yra gerai žinomi aplinkosauginių akcijų organizatoriai mūsų mieste. Šie šaunūs vyrai ne kartą organizavo įvairias gamtos švarinimo ir kitas labdaros ir paramos akcijas. Vyrai savo rankomis sutvarkė ne vieną mūsų krašto kampelį, savo lėšomis įrengė poilsiui skirtą infrastruktūrą. Jie neatsisako padėti ir tiems, kam reikia pagalbos.

Jau pradėjo

„Metai turi 365 dienas, tad pasakiau sau, kad kiekvienai dienai pasodinsiu po medelį. Kadangi oras leidžia, jau ir pradėjau. Medelius sodinu tiek savo kaime, tiek kitose vietose. Štai pavasarį sodinsime prie „Vaivorykštės“ tilto, jau gavome leidimą. Pasodinti medį yra kiekvieno save gerbiančio piliečio pareiga. Medis – tai sveikatos, tyro oro, gyvybės šaltinis. Medžius reikia saugoti, tausoti, nes jie mums užtikrina švarų orą“, – sako R. Linevas.

Dviejų žmonių akcija

R. Linevas kartu su E. Urbonavičiumi nusprendė pasodinti mieste kuo daugiau medžių. Vyriškiai kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę, kad išsiaiškintų, kokiose vietose medžius galima sodinti.

Kėdainiečiai Ruslanas Linevas bei Edgaras Urbonavičius yra gerai žinomi aplinkosauginių akcijų organizatoriai mūsų mieste. Šie šaunūs vyrai ne kartą organizavo įvairias gamtos švarinimo ir kitas labdaros ir paramos akcijas. Aut. past.

„Iš pradžių galvojome, kad šimtą medžių reikėtų pasodinti Pelėdnagiuose, prie naujojo parko. Visokių minčių buvo. Po to nusprendėme, kad vis dėlto reikia sodinti mūsų mieste, kad miestas būtų kuo žalesnis. Taigi, kreipėmės į savivaldybę, gavome palaiminimą ir pavasarį kibsime su bičiuliais į darbus, pasodinsime gražią pušaičių alėją, kuria džiaugsis ateities kartos“, – sako E. Urbonavičius.

Sutvarkys seniūnija

Kėdainių miesto seniūnija pavasarį paruoš vietą medžiams sodinti. Jau dabar aišku, kad ši vieta bus netoli „Vaivorykštės“ tilto. Minėta teritorija pasirinkta todėl, kad joje ir buvo numatyti žalieji miesto plotai. Kai pušaitės paaugs, jos jungsis su Nevėžio šlaitu ir gražiai įsilies į kraštovaizdį. Josvainių gatvėje plečiasi gyvenamųjų namų kvartalas. Kuriasi jaunos šeimos, todėl stengiamasi tvarkyti visus kampelius.

Primena gyventojams

Kėdainių rajono savivaldybė primena gyventojams, kad medelių negalima sodinti bet kur. Miesto apželdinimui neabejingas administracijos direktorius Arūnas Kacevičius sako, kad vietas naujiems želdiniams reikia aptarti ir įvertinti. Pirmiausia tai turi būti ne privati teritorija, o savivaldybei priklausanti žemė. Toje teritorijoje neturėtų būti jokių vandentiekių, nuotekų, elektros ir kitų infrastruktūros tinklų.

8 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!