NAUJIENOS

Visos kategorijos
Daugiakultūriame centre lenkiškas dainas ir šokius dovanojo įvairūs lenkiškų dainų ir šokių ansambliai.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių lenkų draugijai – jau 25-eri

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 09:38 Lapkričio 14d. 2019

Kėdainiuose paminėta Lenkijos nepriklausomybės diena

Lapkričio 11-ąją kaimyninė Lenkija minėjo nepriklausomybės dieną, tačiau pirmieji šios šventės akordai jau nuvilnijo Lietuvoje – Kėdainių lenkų draugija šeštadienio popietę surengė šiai svarbiai dienai paminėti skirtą koncertą. Šventė šiemet buvo labai įspūdinga, mat kartu paminėtas ir 

Kėdainių lenkų draugijos 25-metis.

Renginyje apsilankiusi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Danutė Mykolaitienė lenkų draugijai perdavė šilčiausius mero Valentino Tamulio linkėjimus Irenai Duchovskai ir pabrėžė, kad Kėdainių lenkai turi išsaugoti ir perduoti tradicijas iš kartos į kartą. / D. Kuprijanovo nuotr.Broliškos tautos

Nepriklausomybę Lenkija paskelbė 1918-aisiais. Visoje Lietuvoje lenkų kilmės gyventojų priskaičiuojama apie 200 tūkst. Kėdainių lenkų draugiją sudaro per šimtą narių. Kėdainiuose apsilankęs lenkų sąjungos pirmininkas Seimo narys Michal Mackevič pažymėjo, kad lietuviai ir lenkai nuo seno yra broliškos tautos.

„Lietuvoje lenkai gyvena net šešiolikoje miestų. Šiuose miestuose mes turime draugijos skyrius, kurie vienija lenkų tautybės žmones. Labai džiaugiamės aktyviu ir stipriu Kėdainių skyriumi, kurio veikla žinoma ir už Lietuvos ribų. Visi dirbame, stengiamės. Mes, lenkai, dalyvaujame įvairiose šventėse, aktyviai draugaujame su vietos bendruomenėmis. Lenkiška šeima yra dideli Lietuvos patriotai. Esame didelė Lietuvos kultūros dalis“, – pažymėjo M. Mackevič.

Svarbios šventės

Kėdainiuose Lenkijos nepriklausomybės diena buvo švenčiama 25-ąjį kartą, mat Kėdainių lenkų draugija mūsų mieste būtent tiek metų ir gyvuoja. Draugija vienija lenkus, gyvenančius tiek Kėdainių mieste, tiek rajone. Kėdainių lenkų draugijai visą tą laiką vadovauja nepailstanti kraštietė Irena Duchovska. Ji sako, kad lenkų tautybės žmonių yra dažname mažame Kėdainių kaimelyje. 

„Kėdainių lenkai gyvena labai gerai. Jie aktyvūs žmonės. Kėdainių rajono vokalinis ansamblis „Issa“ važiuoja koncertuoti į Lenkiją. Pas mus atvyksta svečių iš Lenkijos. Didžiausia šventė būna per lenkų kultūros dienų minėjimus Kėdainiuose. Tai puikus renginys, nes mes laikomės savo tradicijų, perduodame jas iš kartos į kartą. Vien jau kalbėti lenkiškai yra labai svarbu, nes mes esame „išmėtyti“, tikrai nedažnai susitinkam. Mums, lenkams, tai labai svarbu“, – sakė I. Duchovska

Turi išsaugoti

Renginyje apsilankiusi Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorė Danutė Mykolaitienė lenkų draugijai perdavė šilčiausius mero Valentino Tamulio linkėjimus ir pabrėžė, kad Kėdainių lenkai turi išsaugoti ir perduoti tradicijas iš kartos į kartą. 

„Labai  džiaugiuos galėdama dalyvauti šioje šventėje. Čia tikrai jaučiasi labai šilta atmosfera. Labai puiku, kad esate tokie aktyvūs ir šaunūs. Žinoma, kiekviena organizacija turi savo vedlį. Norėčiau pasveikinti gerbiamą Ireną, kuri šitiek metų buria žmones, kurie draugauja, kuria, dainuoja, šoka. Jūsų kolektyvas yra brandus ir stiprus. Tai yra kiekvieno Kėdainiuose gyvenančio lenko indėlis. Linkiu ir toliau puoselėti savo tradicijas, kalbą, kultūrą, identitetą“, –  kalbėjo D. Mykolaitienė.   

Netrūko sveikinimų

Daugiakultūriame centre lenkiškas dainas ir šokius dovanojo įvairūs lenkiškų dainų ir šokių ansambliai. Žinoma, šventėje, kaip ir kasmet, pasirodė šeimininkai – Kėdainių rajono vokalinis ansamblis „Issa“. Šventėje netrūko šiltų sveikinimų ir labai jautrių akimirkų, kurias lenkai dovanojo vieni kitiems.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Paaluonyje – Šv. Ignaco gegužinė

Bendruomenės
13:21 Rugpjūčio 07d. 2020
img

Neįgalieji susirungė lauko sporto varžybose

Bendruomenės
11:44 Rugpjūčio 06d. 2020
img

Gudžiūnuose – tradicinė Oninių šventė

Bendruomenės
14:43 Liepos 28d. 2020
img

Pareigūnai su rėmėjais leidosi į žygį

Bendruomenės
12:31 Liepos 27d. 2020
img

Pagerbtas Lietuvos partizano Antano Žuko atminimas

Bendruomenės
08:00 Liepos 16d. 2020
img

Atsisveikino su ilgamete bendruomenės vadove

Bendruomenės
09:33 Liepos 10d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!