NAUJIENOS

Visos kategorijos
Dėl socialiniuose tinkluose intrigų nevengiančių moteriškių sukeltų apkalbų didžiulis sujudimas kilo ir Kėdainių miesto veiklos grupėje, ir Kėdainių rajono vietos veiklos grupėje, kurios įsikūrusios po vienu stogu.   / Aldo Surkevičiaus nuotr.

Intrigų meistrėms kirto tiesos antausiu

Kristina KASPARAVIČĖ - 08:31 Rugpjūčio 11d. 2020

Vietos politikė Karolina Štelmokaitė ir Kėdainių daugiabučių asociacijos vadovė bei seniūnaitė Vilma Samaitienė gavo atkirtį į melagingų kalbų skleidimą viešoje erdvėje. Šios ponios socialiniuose tinkluose „virė tikrą peklą“ svaidydamos pasipiktinimą ir niekuo nepagrįstus įtarimus dėl žinomos Kėdainių verslininkės ir visuomenininkės Jelenos Maksimenko-Stanevičienės įgyvendinamų socialinių projektų. Vieną projektą jau pavykus sužlugdyti, socialiniuose tinkluose buvo bandoma iššaukti kėdainiečių nepasitenkinimą ir pasipiktinimą bei sukelti abejones ir kitu, jau vykstančiu, projektu, kuriam J. Maksimenko-Stanevičienė sugebėjo pritraukti Europos Sąjungos paramą. Tačiau intrigančių skleidžiamas melas toli nenuėjo – už europinių pinigų panaudojimą atsakingos institucijos nedelsiant patikrino J. Maksmenko-Stanevičienės įgyvendinamą projektą ir jokių pažeidimų nenustatė. Maža to, konstatuota, jog tai – graži iniciatyva, kurią reikia palaikyti ir skatinti, o ne ieškoti problemų ir stengtis sužlugdyti.

Sukėlė skandalą

„Rinkos aikštė“ jau rašė, kad verslininkė J. Maksimenko-Stanevičienė į vietos politikės K. Štelmokaitės bei viešai šią politikę nuolat palaikančios V. Samaitienės nemalonę pateko po to, kai Kėdainių miesto seniūnijos konkursui ir seniūnaičių išplėstinės sueigos svarstymui pateikė socialinį projektą, kuriuo planavo organizuoti vasaros stovyklą vaikams iš socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių.

Pateiktas projektas iš pradžių buvo įvertintas vos 46 balais iš 100 galimų, tačiau po pakartotinio vertinimo jis jau gavo 77 komisijos balus, tačiau šie taip ir nebuvo pripažinti.

Maža to, V. Samaitienė ėmė viešai aiškinti, kad J. Maksimenko-Stanevičienė, pasak jos, pervertinant projektą darė spaudimą vertintojams ir metė jai kitus kaltinimus, su kuriais J. Maksimenko-Stanevičienė kategoriškai nesutiko, tačiau to pakako, kad V. Samaitienės surengtame viešame melo „šou“ aktyviai dalyvautų vietos politikė K. Štelmokaitė.

Kaip įgyvendinamas dideles intrigas netikėtai sukėlęs projektas, prižiūri Kėdainių miesto vietos veiklos grupė, per kurią ir skirtas projektui finansavimas iš ES.Nepraleido progos

V. Samaitienei pasiskundus neva patirtu spaudimu, tiek neįvykusios J. Maksimenko stovyklos projektą, tiek jos vykdomą Europos Sąjungos finansuojamą projektą socialiniame tinkle aktyviai puolė negatyviai komentuoti politikė K. Štelmokaitė.

J. Maksimenko-Stanevičienė teigė nesuprantanti tokio jaunos politikės elgesio, kaip ji, pati būdama mama, gali taip žlugdyti būtent vaikams ir jaunimui skirtus projektus. 

Paklausta, kodėl gana aštriai pasisako prieš J. Maksimenko-Stanevičienės projektus, apie kuriuos tėra girdėjusi tik iš nuogirdų ir tiesiogiai jų vertinime ar vykdyme net nėra dalyvavusi, K. Štelmokaitė „Rinkos aikštei“ raštu atsiųstuose atsakymuose teigė, jog ją tokiam elgesiui paskatino vienos seniūnaitės skundas dėl, pasak jos, patiriamo spaudimo. 

Matyt, vadovaudamasi principu „viena boba pasakė“, K. Štelmokaitė redakcijai rašė: „Apie jos rengiamus projektus sužinojau atsitiktinai, kuomet vienoje iš finansuojamų projektų atrankų dalyvavusi seniūnaitė pranešė, jog patiria politinį spaudimą dėl vienos asociacijos paraiškos. 

Vėliau paaiškėjo, kad kalbama apie J. Maksimenko vadovaujamą asociaciją.

Politinis spaudimas skiriant finansavimą yra vienas iš korupcijos elementų, tokių dalykų kaip Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė aš tikrai netoleruoju“, – rašė K. Štelmokaitė.

Pas mus įtarumas, trukdantis laisvam darbui ir idėjoms, kai kurių politikų, o ir šiaip žmonių galvose yra pasiekęs kritinį lygį. Tai akivaizdžiai matosi socialiniuose tinkluose. P. Aukštikalnis

Piktinosi, kad pritraukė pinigus

K. Štelmokaitė savo pateiktuose atsakymuose rašė ir daug kitų dalykų, įvardydama savo abejones dėl J. Maksimenko-Stanevičienės kompetencijų, jos įgyvendinamų projektų finansinio skaidrumo ir t.t. 

Atsakymuose politikė, žinoma, nepamiršo ir politinio prieskonio – sarkastiška gaidele išreiškė ir savo požiūrį į vicemerą Paulių Aukštikalnį, bandydama akcentuoti, jog viliasi, kad projekto savanorių mokymai jam pravers ir kad jis stovykloje savanoriaus ne darbo metu. 

Aušra Vaidotienė prašė patikslinti, kad publikacijoje turėjo būti panaudotas Kėdainių miesto vietos veiklos grupės logotipas, o ne rajono vietos veiklos grupės. Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Cinišką pašaipėlę metusi politikė net nepasidomėjo, koks iš tiesų vicemero vaidmuo minėtame projekte. 

Šis, sužinojęs apie kolegės „palinkėjimą“ gauti naudos iš mokymų ir savanoriauti nedarbo metu, tik pečiais gūžtelėjo: „Man pačiam mokymuose neteko dalyvauti ir neplanavau to daryti nei darbo metu, nei po darbo. 

Ir tikrai nedrįsčiau pasakyti, kad savanoriauju šiame projekte. Tik padėjau poniai Jelenai Maksimenko ir kitiems stovyklos dalyviams bendrauti su šeima iš Sirijos, nes gerai kalbu angliškai.“

Be to, pasak P. Aukštikalnio, jo nuomone, pas mus įtarumas, trukdantis laisvam darbui ir idėjoms, kai kurių politikų, o ir šiaip žmonių galvose yra pasiekęs kritinį lygį. Tai akivaizdžiai matosi socialiniuose tinkluose.

Lygino nesulyginamus dalykus

Be to, K. Štelmokaitė dar bandė lyginti visiškai nesulyginamus dalykus – tik savivaldybės lėšomis finansuojamus projektus ir projektą, kuriam pagrindinis finansavimas skiriamas iš Europos Sąjungos, o savivaldybė prie jo prisideda tik savo dalimi. 

Jaunoji politikė savo pateiktuose atsakymuose europiniais pinigais finansuojamą J. Maksimenko-Stanevičienės projektą bandė lyginti su kitais vaikų ir jaunimo užimtumo projektais, kurie net nedalyvauja europinių projektų konkursuose ir kuriems skiriamas finansavimas tik iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto. 

J. Maksimenko-Stanevičienė teigė nesuprantanti tokio jaunos politikės elgesio, kaip ji, pati būdama mama, gali taip žlugdyti būtent vaikams ir jaunimui skirtus projektus. Autorius

Galima manyti, kad taip lygindama visiškai skirtingos kategorijos projektus, politikė sąmoningai, o gal ir iš nežinojimo, teikia klaidinančią informaciją.

Jelena Maksimenko-Stanevičienė: „Pasakysiu tiesiai šviesiai: tokius dalykus ir projektus, mano nuomone, turi vertinti specialistai, o ne žemo lygio „pletkų“ skleidimu užsiimančios bobos.“ Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Sukėlė nemenką reakciją

„Rinkos aikštei“ rengiant minėtą publikaciją, dar jai nė nepasirodžius, sulaukta keistos reakcijos. Pasirodo, kad ši publikacija neišvystų dienos šviesos, buvo net kreiptasi į vieną iš rajono vadovų, matyt, pamiršus, kad valdžia nėra visagalė, o žiniasklaida nėra jai pavaldi. 

Nesuveikus prašymams paveikti „Rinkos aikštę“, skambučio su prašymu stabdyti publikaciją sulaukė ir ją rengusi žurnalistė Rasa Jakubauskienė. Tačiau nesuveikė ir tai. Istorija buvo publikuota. 

Po kelių dienų „Rinkos aikštės“ redakcija sulaukė Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkės Aušros Vaidotienės prašymo paneigti informaciją, tačiau paprašius paaiškinti, kuri informacija neatitinka tikrovės ir ką reikėtų neigti, paaiškėjo, kad A. Vaidotienė nori patikslinimo. 

Straipsnyje parašyta, kad J. Maksimenko-Stanevičienės vykdomas projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos per Kėdainių vietos veiklos grupę (VVG), tad A. Vaidotienei svarbu, jog būtų nurodyta, per kurią iš Kėdainių VVG skiriamas šis finansavimas. 

Skubiai sureagavus į viešoje erdvėje eskaluojamas nepagrįstas apkalbas, nei Kėdainių miesto VVG administracija, nes ESFa darbuotojai minėto projekto pažeidimų nenustatė. K. Vainauskienė

O finansavimas skiriamas ne per A. Vaidotienės vadovaujamą Kėdainių rajono vietos veiklos grupę, o per Kristinos Vainauskienės vadovaujamą Kėdainių miesto vietos veiklos grupę. 

A. Vaidotienės prašymu taip pat informuojame, kad publikacijoje turėjo būti panaudotas Kėdainių miesto vietos veiklos grupės logotipas, o rajono vietos veiklos grupės logotipui iliustracija buvo parinkta tik dėl šio logotipo klaidingumo – jame aiškiai parašyta: „Kėdainių vietos veiklos grupė.“  

Kristina Vainauskienė: „Pažymėtina, jog, skubiai sureagavus į viešoje erdvėje eskaluojamas nepagrįstas apkalbas, nei Kėdainių miesto VVG administracija, nes ESFa darbuotojai minėto projekto pažeidimų nenustatė.“ Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Paklausta, kodėl jos vadovaujamos įstaigos logotipe nėra tiksliai įvardinta, kad tai rajono vietos veiklos grupė, A. Vaidotienė sakė: „Kadangi Kėdainių rajono VVG logotipas buvo parengtas dar 2009 metais ir tuo metu dar buvo nekalbama, kad investicijos gali ateiti į miestą bei bus kuriamos miesto VVG, todėl užsakant logotipo sukūrimo paslaugą nemanėme, kad reikia išskirti rajoną.“

Taigi, A. Vaidotienės prašymu, publikuojame Kėdainių miesto vietos veiklos grupės logotipą, kad nesuabejotumėte, jog būtent ši, o ne A. Vaidotienės vadovaujama įstaiga atsakinga už J. Maksimenko-Stanevičienės įgyvendinamo projekto priežiūrą. 

Viliamės, jog ši situacija taps naudinga pamoka ir Kėdainių rajono VVG – įstaigų pavadinimus reikia rašyti tiksliai, kad paskui nereikėtų nieko kaltinti.

Antrasis straipsnyje paminėtas didysis projektas, kuriame seniūnaitė ir toliau pasitelkusi vietos politikę Karoliną persekioja ar galimai siekia asmeninio keršto ar net susidorojimo su J. Maksimenko dėl jos vykdomos vaikų vasaros stovyklos socialiai jautrioje aplinkoje gyvenančių ar nepriteklių patiriančių šeimų atžaloms ir negalios paliestiems vaikams, pareiškėjas yra jau kitas juridinis asmuo – „Asociacija Senojo kelio dvaras“. K. Vainauskienė

Suorganizavo patikrinimą

Šioje istorijoje nuošalyje neliko ir Kėdainių miesto vietos veiklos grupė, kuri ir kontroliuoja, kaip įsisavinami per jos įstaigą finansuojami projektai iš Europos Sąjungos.

Paulius Aukštikalnis: „Tikrai nedrįsčiau pasakyti, kad savanoriauju šiame projekte. Tik padėjau poniai Jelenai Maksimenko ir kitiems stovyklos dalyviams bendrauti su šeima iš Sirijos, nes gerai kalbu angliškai.“ Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.Po karštų V. Samaitienės ir K. Štelmokaitės diskusijų socialiniuose tinkluose, į kurias įsitraukė ir nemažai kėdainiečių, kai J. Maksimenko-Stanevičienė buvo apjuodinta viešai mestais kaltinimais, o vėliau ir publikacijai pasirodžius „Rinkos aikštėje“, buvo skubiai suorganizuota ir patikrinta, kaip iš tiesų J. Maksimenko-Stanevičienė naudoja europinio projekto pinigus.

Kėdainių miesto VVG projektų vadovė Kristina Vainauskienė „Rinkos aikštę“ informavo: „Antrasis straipsnyje paminėtas didysis projektas, kuriame seniūnaitė ir toliau pasitelkusi vietos politikę Karoliną persekioja ar galimai siekia asmeninio keršto ar net susidorojimo su J. Maksimenko dėl jos vykdomos vaikų vasaros stovyklos socialiai jautrioje aplinkoje gyvenančių ar nepriteklių patiriančių šeimų atžaloms ir negalios paliestiems vaikams, pareiškėjas yra jau kitas juridinis asmuo – „Asociacija Senojo kelio dvaras“. 

Šis projektas Kėdainių miesto VVG buvo pateiktas ir patvirtintas dar prieš metus.

Šiam projektui svarstymo metu pritarė ne tik vertintojai, bet ir visi miesto VVG valdybos nariai: vietos valdžios, verslo ir pilietinės visuomenės atstovai. Pastarieji (9 asmenys) neįžvelgė jokių galimų projektinės veiklos pažeidimų ar rizikos.

Tai – tikrai graži iniciatyva, kurią reikia palaikyti ir skatinti, o ne ieškoti problemų ir stengtis sužlugdyti. Juolab kad visą projekto įgyvendinimo procesą tiesiogiai administruoja ir atidžiai stebi ESFa Agentūra (Europos socialinio fondo agentūra).

Pažymėtina, jog, skubiai sureagavus į viešoje erdvėje eskaluojamas nepagrįstas apkalbas, nei Kėdainių miesto VVG administracija, nes ESFa darbuotojai minėto projekto pažeidimų nenustatė.“

Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!