NAUJIENOS

Visos kategorijos
Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuje nuo šiol turės būti įrengti net atskiri įėjimai vaikams ir suaugusiems, o ne bendras kaip iki šiol.   / Algimanto Barzdžiaus nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Aktualijos
  • Dviejų ligoninės skyrių rekonstrukcijai ieškoma papildomo finansavimo

Dviejų ligoninės skyrių rekonstrukcijai ieškoma papildomo finansavimo

www.rinkosaikste.lt - 11:35 Spalio 22d. 2019

Rūpinamasi, kad atliepdami naujausius reikalavimus ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos ir Neurologijos skyriai taptų moderniais ir patogiais pacientams. Suplanuotai rekonstrukcijai ieškoma papildomo finansavimo, kuris nebuvo numatytas iki pasirodant naujam Sveikatos ministro įsakymui.

2018-aisiais parengtas techninis Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos ir Neurologijos skyrių rekonstrukcijos projektas bus tikslinamas, nes vasaros pabaigoje išėjo LR sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuris reikalauja, kad Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje nuo šiol turės būti įrengti net atskiri įėjimai vaikams ir suaugusiems, o ne bendras kaip iki šiol. 

Paulius Aukštikalnis: „Dabar, pirmiausia, projekto korekcijai reiktų maždaug iki 10 tūkstančių eurų, o kiek papildomų lėšų reiks jau vykdant darbus, bus galima visiškai tiksliai apskaičiuoti tik atlikus techninio projekto pataisymus.“ / A. Barzdžiaus nuotr. Ieško finansavimo

Vicemeras Paulius Aukštikalnis, savivaldybėje kuruojantis sveikatos sritį, sako, kad toks ministro įsakymas visiškai nebaugina, o kaip tik leis pagerinti sąlygas ligoniams Priėmimo skyriuje, paslaugų kokybę ligoninėje. Naujas reikalavimas išėjo tuomet, kai rekonstrukcijos darbai dar nėra pradėti, todėl dabar, įvertinus naujus reikalavimus, tereikia pataisyti esantį techninį projektą. 

„Pagal 2018 metų paskaičiavimus Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus atnaujinimui būtų reikėję  316 tūkst. Eur. Dabar, pirmiausia, projekto korekcijai reiktų maždaug iki 10 tūkstančių eurų, o kiek papildomų lėšų reiks jau vykdant darbus, bus galima visiškai tiksliai apskaičiuoti tik atlikus techninio projekto pataisymus“, − sako mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis.

Šiuo metu sveikatos srities investicijų projektas „Viešosios įstaigos Kėdainių ligoninės Neurologijos ir Priėmimo-skubios pagalbos skyrių Budrio g. 5, Kėdainiuose kapitalinis remontas“ yra Kėdainių rajono savivaldybės 2019–2021 metų strateginiame veiklos plane ir jam atlikti reikia daugiau kaip 600 tūkstančių eurų. Savivaldybėje rūpinamasi, kad šis projektas būtų įtrauktas į 2020–2022 metų Valstybės investicijų programą. Tuomet jam būtų gautas finansavimas iš valstybės. Dėl to buvo kreiptasi į Lietuvos Respublikos Seimo sveikatos reikalų komiteto narį Darių Kaminską, informuota LR Sveikatos apsaugos ministerija.

Mažieji pacientai yra ypatingai jautrūs įvairioms infekcijoms ir juos būtina apsaugoti. Be to, būtų išvengta spūsčių ir nepatogumų. S. Skauminas

VšĮ Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas sako, kad atskirti srautus tikrai būtina. / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr. Kaip keistųsi Priėmimo skyrius 

1964 metais statytame ligoninės pastate Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje yra trys įėjimai. Vienas bendras, per kurį patenka visi. Paisant naujųjų reikalavimų, čia būtų galima įrengti greitosios pagalbos ir pacientų automobilių įvažiavimą, kad būtų galimybė juos iškelti ir greitai bei patogiai  priimti ligonius. Antrasis − Akušerinio-ginekologinio skyriaus įėjimas. Jo vietoje būtų perplanuotas suaugusiųjų įėjimas. O vietoje ūkinės dalies įėjimo būtų suprojektuotas vaikams skirtas įėjimas. Visi trys įėjimai tarnautų pacientams ir reguliuotų jų srautus. VšĮ Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas sako, kad atskirti srautus tikrai būtina. Mažieji pacientai yra ypatingai jautrūs įvairioms infekcijoms ir juos būtina apsaugoti. Be to, būtų išvengta spūsčių ir nepatogumų. 

Pacientų patogumui 

Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus rekonstrukcija vyko dar 2002 metais. Nuo tada per parą skyriuje priimama nuo 50 iki 60 pacientų. Todėl aišku, kad būtina gerinti pacientų priėmimo sąlygas. Pagal anksčiau parengtą techninį projektą suplanuota, kad Priėmimo skyriuje turėtų atsirasti nauja registratūra, 2 dvivietės ligonių stebėjimo patalpos ir 1 trivietė, vaikų priėmimo kabinetas, ypač reikalinga reanimacijos ir intensyvaus gydymo palata bei chirurgijos-traumatologijos kabinetas. Nepamirštas ir procedūroms skirtas kabinetas. Jame bus galima pasiskiepyti ar pasimatuoti kraujo spaudimą. Bus įkurta sterili medicinos priemonėms saugoti skirta patalpa. Visos patalpos būtų pritaikytos ir neįgaliesiems. Ir, žinoma, bus įrengti gydytojo kabinetas bei atskiri personalo poilsio ir persirengimo kambariai, nes budint visą parą ir medikams svarbu jaustis patogiai. Po rekonstrukcijos Priėmimo-skubios pagalbos skyrius atitiktų B tipo priėmimo skyriams keliamus reikalavimus.

Taip pat keisis ir Neurologijos skyrius. Ligonių patogumui bus naujai įrengtos 2 vienvietės ir 1 dvivietė, net 4 trivietės palatos. Bus įrengti patogūs gydytojo ir vyriausiojo slaugytojo kabinetai. Taip pat personalo poilsio ir persirengimo kambariai, dieninis pacientams skirtas procedūrų ir atskiras procedūrų kabinetai. Apskaičiuota, kad vien Neurologijos skyriaus atnaujinimui reiktų  251 tūkst. eurų.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!