NAUJIENOS

Visos kategorijos
Dažniausiai vagys į automobilius patenka sugadinę automobilio durelių spynelę.   / Nukentėjusiųjų  nuotr.

Daugėja smulkių vagysčių iš automobilių

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 12:39 Lapkričio 07d. 2019

Kėdainių mieste išaugo smulkių vagysčių iš automobilių skaičius. Tiesa, dažniausiai apie jas žmonės praneša vieni kitiems iš lūpų į lūpas, tad policiją pareiškimai pasiekia ne taip jau dažnai. Pareigūnai ragina žmones pastebėjus vagystę apie tai pranešti, nes taip galbūt bus užkirstas kelias kitoms galimoms nusikalstamoms veikoms. Pareigūnai kartu su policijos rėmėjais organizuoja ir prevencines akcijas, kuriomis siekiama vagystėms užbėgti už akių.

Vagių laikas 

Daugiausiai žmonių skundų dėl apiplėštų automobilių „Rinkos aikštė“ sulaukė nuo spalio 24 iki spalio 27 dienos. Šiomis dienomis taip pat pasirodė ir daugiausiai informacijos viešojoje erdvėje. Žmonės pasakojo, kad iš po nakties automobiliuose, kurie stovėdavo šalia namų esančiose automobilių stovėjimo aikštelėse, dažniausiai dingdavo smulkūs daiktai. Vagys gviešėsi visko: nuo įrankių iki žiebtuvėlių ar net tualetinio popieriaus. Tiesa, kėdainiečiai fiksavo ir daug automobilių apgadinimo atvejų – dingdavo įvairios automobilių apdailos detalės.

Į policiją nesikreipė

Daugelis kraštiečių, pamatę smulkias vagystes, į policiją tiesiog nesikreipdavo, tad policija neturi galimybės matyti drastiškai padidėjusių vagysčių skaičiaus. 

„Mano mašina buvo apvogta sugadinus durelių spynelę ir patekus į vidų. Ryte radau mašinoje „bardaką“. Dingo darbo raktai, vardinis štampas ir prožektorius. Tai vyko Respublikos gatvėje, prie 14 namo. Mano automobilis „Toyota Avensis“. Policijai nepranešiau, nes buvau šoke. Vyriškio mano nėra. Tiesiog susitvarkiau padarytą betvarkę, pažiūrėjau, kad daugiau nieko nepadaryta, užsikūriau ir skubėjau į darbą“, – pasakojo su žurnalistais susisiekusi kraštietė. 

Daugiau atvejų 

„Rinkos aikštė“ susisiekė su Kauno apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu. Iš šios įstaigos buvo gauta oficiali statistika. Pasirodo, jog minėtu laikotarpiu visgi buvo piliečių, kurie radę apvogtas mašinas, kreipėsi į policiją. Dėl jų pranešimų buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai. 

„Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariate laikotarpiu nuo spalio 24 iki spalio 27 dienos pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai, susiję su vagystėmis, kurių metu vogta iš ar nuo automobilio“, – „Rinkos aikštę“ informavo Kauno apskrities policijos atstovė Justina Kazragytė.  

Daugelis kraštiečių, pamatę smulkias vagystes, į policiją tiesiog nesikreipdavo, tad policija neturi galimybės matyti drastiškai padidėjusių vagysčių skaičiaus. Aut. past.

Vagia i iš butų, ir iš garažų

Tiesa, pareigūnai informuoja, kad vagys vagia ne tik iš automobilių, tačiau yra vagiama ir iš butų, ir iš garažų, ir iš sodybų.  Štai spalio 27 dieną Kėdainiuose, Chemikų gatvėje, pastebėta, jog iš buto dingo juvelyriniai dirbiniai, grynieji pinigai ir kampinis šlifuoklis. Padaryta net 2000 eurų žala. Po kelių dienų, spalio 29 dieną, Kėdainiuose, Kęstučio gatvėje, pastebėta, jog iš garažo dingo du dviračiai. Padaryta žala tikslinama. Pareigūnai šiuos įvykius tiria, tačiau vos ne kasdien jie fiksuoja ir vis naujas vagystes. 

Turi ir patarimų

„Kauno apskrities policijos pareigūnai vairuotojams ar automobilių savininkams primena transporto priemonių savininkams niekuomet automobilyje net trumpam nepalikti užvedimo raktelių, gerai matomose vietose nepalikti vertingų daiktų. Reikia visuomet įsitikinti, jog automobilis tinkamai užrakintas. Taip pat esant galimybei laikyti automobilį saugomose aikštelėje, garaže ar bent netoliese namų gerai apšviestoje vietoje.

Kauno apskrities policijos pareigūnai ragina pastebėjus galimai padarytą nusikalstamą veiką, visuomet apie tai nedelsiant informuoti policijos pareigūnus skubios pagalbos telefonu 112“, – pataria policijos atstovė J. Kazragytė. 

Vykdo akcijas

Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai, į pagalbą pasitelkę policijos rėmėjus, po eilės nusikaltimų ėmė organizuoti ir prevencines akcijas. Policijos rėmėjai kartu su jaunaisiais policijos rėmėjais paskutinėmis spalio dienomis Kėdainių rajone vykdė vagysčių iš transporto priemonių prevencinę priemonę. Priemonės metu pareigūnai ir jų rėmėjai bendravo su automobilių vairuotojais, dalino ir paliko už automobilių langų valytuvų skrajutes.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!