NAUJIENOS

Visos kategorijos
Bendradarbystės centro „Spiečius“ buveine taps rekonstruotas pastatas Didžiosios Rinkos aikštėje, kuriame įsikūręs M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius.  / Kėdainių rajono savivaldybės nuotr.

Bendradarbystės centras „Spiečius“ įsikurs naujojoje bibliotekoje

www.rinkosaikste.lt ir Kėdainių rajono savivaldybės inf. - 14:31 Birželio 10d. 2019

Kėdainiai nuo seno garsėja kaip pramonės ir žemės ūkio kraštas. Norisi pasidžiaugti krašto verslininkais, kurie imasi naujų iniciatyvų, kuria naujas darbo vietas, keičia miesto įvaizdį, o rajono savivaldybės biudžetas jų dėka gauna solidžias įplaukas. Norintiems imtis naujo arba plėtoti jau pradėtą verslą Kėdainiuose šiuo metu jau kuriama bendradarbystės erdvė „Spiečius“ bus labai naudinga. Centro buveine taps rekonstruotas pastatas Didžiosios Rinkos aikštėje, kuriame įsikūręs M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius.

Jau derinami konkretūs reikalai su „Verslios Lietuvos“ atstovais

Kėdainių rajono savivaldybės administracija susipažino su VšĮ „Versli Lietuva“ įgyvendinamu projektu kuriant bendradarbystės centrus „Spiečius“ − netradicinio tipo verslo vystymosi erdves, pritaikytas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, kurios suteikia galimybę pamatyti, kuo gyvena kiti verslininkai, su kokiais sunkumais susiduria.

Siekiant palaikyti smulkųjį ir vidutinį verslą, skatinti ne tik sumanymų įgyvendinimą, bet ir tarpusavio bendradarbiavimą, norėta įsteigti bendradarbystės centrą „Spiečius“ Kėdainiuose. Centro buveine taps rekonstruotas pastatas, esantis senamiestyje, Didžiosios Rinkos a. 4, kuriame po rekonstrukcijos įsikūręs M. Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius. Įsteigus bendradarbystės centrą „Spiečius“, buvęs parduotuvės „Saulutė“ pastatas, rekonstruotas Europos Sąjungos, valstybės ir savivaldybės biudžetų lėšomis, būtų visapusiškai įveiklintas, kompleksiškai pritaikytas ir taptų traukos centru tiek verslui, tiek vietos bendruomenei.

Kadangi savivaldybės biudžetas ribotas, nuolat ieškomi finansavimo šaltiniai papildomoms veikloms įgyvendinti, tuometinio LR ūkio ministro buvo prašoma rasti galimybę palaikyti iniciatyvą ir finansuoti idėjos įgyvendinimą.

VšĮ „Versli Lietuva“ Regionų plėtros grupės vadovė Jolanta Miloš neseniai lankėsi Kėdainiuose, ir padedant Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialistams, apžiūrėjo patalpas, susidėliojo preliminarų planą dėl baldų pastatymo ir įrangos montavimo. VšĮ „Versli Lietuva“ Regionų plėtros grupės vadovė Jolanta Miloš neseniai lankėsi Kėdainiuose, ir padedant Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus specialistams, apžiūrėjo patalpas, susidėliojo preliminarų planą dėl baldų pastatymo ir įrangos montavimo.

Norintiems imtis naujo arba plėtoti jau pradėtą verslą Kėdainiuose ši bendradarbystės erdvė „Spiečius“ labai tiks. Anot VšĮ „Versli Lietuva“ regionų plėtros grupės vadovės Jolantos Miloš, ši priemonė – reali paskata auginti verslo idėją ir žengti į rinką sukaupus pakankamai informacijos bei kompetencijų.

Su Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministru jau aptarta

Gegužės pabaigoje Kėdainiuose lankėsi Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius, susitiko su Kėdainių rajono savivaldybės naujai išrinktu meru Valentinu Tamuliu ir oficialiai pranešė, kad šių metų rudenį duris Kėdainiuose atvers dar vienas bendradarbystės centras „Spiečius“. Siekdama skatinti verslumą regionuose, Ekonomikos ir inovacijų ministerija priėmė tokį puikų sprendimą.

„Bendradarbystės centras „Spiečius“, kur pradedantieji verslininkai galės ne tik nemokamai gauti visiškai įrengtą darbo vietą, bet ir mentoriaus konsultacijas, yra viena sėkmingiausių šiuo metu valstybės taikomų priemonių smulkiajam verslui regionuose skatinti. Centras sėkmingai veikia jau penkiuose miestuose, šiose erdvėse susikūrę verslai plečiasi ir tampa darbdaviais jauniems regiono gyventojams“, – tąkart sakė ministras.

Bendradarbystės centras „Spiečius“ – netradicinė verslo vystymosi erdvė

Bendradarbystės centras „Spiečius“(angl. co-working space) – tai „Versli Lietuva“ sukurta netradicinio tipo verslo vystymosi erdvė, pritaikyta smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, vykdantiems veiklą ne ilgiau kaip 5 metus, bendradarbiauti tarpusavyje ir plėstis. „Spiečiai“ orientuoti į skaitmeninio ir kūrybinių industrijų verslų atstovus. Šiuose centruose verslininkams yrasuteikiamosnemokamos kompiuterizuotos darbo vietos su įranga,teikiamos skaitmeninio, kūrybinių industrijų vystymo, socialinio verslo konsultacijos, vykdomos praktinės mentorių sesijos, organizuojamiverslo ugdymo mokymai ir įgyvendinamos kitos verslo skatinimo ir plėtros iniciatyvos. Verslo plėtros konsultacijas bendradarbystės centruoseįsikūrusioms įmonėms teikiaį Verslo konsultacijų tinkląatrinktos įmonės ir įstaigos.

Bendradarbystės centrų teikiama nauda

Bendruomenė: darbas verslių ir iniciatyvių skirtingų sričių profesionalų apsuptyje skatina ne tik naujų idėjų įgyvendinimą, bet ir tarpusavio bendradarbiavimą.

Įkvėpimo šaltinis: prasmingi ir verslui aktualūs mokymai, mentorystė, verslo dirbtuvės, informaciniai renginiai, motyvuojantys pokalbiai su lokalios verslo ir kūrybinės bendruomenės nariais.

Aplinka: patogi, moderni ir šiuolaikiška aplinka, mažinanti SVV subjektų išlaidas, nes dalijamasi ne tik erdve, susitikimų ar posėdžių kambariu, bet ir organizacine įranga.

Išskirtinės paslaugos: skatinama diegti naujausius informacinių ir ryšių technologijų sprendimus, skirtus verslo procesams optimizuoti ir kurti pridėtinę vertę.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!