NAUJIENOS

Visos kategorijos
Praėjusiais metais Kėdainiuose užregistruoti 525 gimimų įrašai.  / Asociatyvi BNS nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Aktualijos
  • Atskleidė, kokie naujagimių vardai 2017-ais buvo populiariausi Kėdainiuose

Atskleidė, kokie naujagimių vardai 2017-ais buvo populiariausi Kėdainiuose

Danguolė BARAUSKIENĖ - 11:16 Sausio 12d. 2018

Praėjusiais, 2017, metais gandrai Kėdainių padangėje sklandė rečiau nei ankstesniais metais, tačiau užregistruoti 525 gimimų įrašai (278 berniukai ir 247 mergaitės), iš jų 5 poros dvynukų (2016 m. – 590 gimimų įrašų – 299 berniukai ir 291 mergaitė, iš jų 3 poros dvynukų). Iš minėto skaičiaus 122 vaikai ( 2016 m. – 151 vaikas) gimė užsienyje, vėliau įtraukti į apskaitą Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriuje.

2017 m. buvo užregistruoti 4 įvaikinimai ir 7 teismo sprendimai dėl tėvystės nuginčijimo.

Pasak Kėdainių savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėjos Gaivos Petrauskienės, pagal užsienyje gimstančių vaikų skaičių jau kelintus metus iš eilės pirmauja Jungtinė Karalystė. 

„Daugiausia vaikų gimė Jungtinėje Karalystėje – 60, Airijoje – 10, Norvegijoje – 13, Vokietijoje – 10, Švedijoje – 3, Danijoje – 2, po 1 – Rusijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Islandijoje, Kazachstane.

Iš 525 registruotų gimimų įrašų, 303 vaikai gimė tėvams esant santuokoje, 189 vaikams pripažinta tėvystė, kai tėvai nesusituokę, 33 gimimus registravo vienišos mamos. Jauniausiai mamai buvo 15 metų, jauniausiam tėčiui – 16.

2017 m. 215 vaikų buvo pirmi šeimoje, 187 vaikai – antri tėvams, po trečią vaiką gimė 43 šeimose, po ketvirtą – 21, po penktą – 7 šeimose. 1 vaikas šeimoje gimė šeštas, 4 buvo septinti, 2 – aštunti ir 1 vaikutis buvo devintas šeimoje.

Vardų įvairovė

Rinkdami vardus savo atžaloms tėvai nestokoja išmonės ir fantazijos. Dažnai vaikui vardas sudaromas iš pirmųjų tėvų vardų skiemenų, populiarumo nepraranda trumpi, lengvai ištariami dviskiemeniai vardai, nepamirštami ir senesni, lietuviški tėvų, senelių vardai.

„Populiariausi 2017 m. mergaičių vardai buvo Viltė, Eva, Luknė – duoti 8 kartus, Lėja – 7, Liepa, Ugnė – 6, po 5 kartus – Kornelija, Sofija, Augustė, Ema. 

Berniukams net 13 kartų buvo duoti Jorio ir Mato, 10 – Kajaus, 9 – Nojaus ir Jokūbo vardai. Po 7 kartus – Tajaus, Emilio, Gabrieliaus, Domo, po 6 – Herkaus, Luko, Dominyko vardai.

Tuo tarpu reti mergaičių vardai buvo tokie: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Anabela, Arnetė, Airinė, Karmena, Eidvilė, Dovydė, Deiva, Aidana, Meivė, Eiva, Gudeira, Akmėja.

Berniukų: Eidenas, Gojus, Dorukas, Kamilis, Elajus, Jaudrius, Adamas, Eridas, Atas, Aras, Ainis, Vidgaudas, Taironas, Toras, – su vardų įvairove supažindino G. Petrauskienė. – Nepamirštami vardai: Adelė, Barbora, Elžbieta, Veronika, Žemyna, Vaidilutė, Agota, Antanas, Motiejus, Vincas, Petras, Mykolas, Marijonas, Algirdas, Benediktas, Mindaugas, Albertas, Teodoras, Mažvydas, Jurgis.“

Sumažėjo santuokų

2017 m. rajono Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriuje įregistruotos 298 santuokos, tai yra 34 santuokomis mažiau negu 2016 m.

„Praėjusiais metais iš minėto santuokų skaičiaus 68 poros tuokėsi bažnyčioje, 26 – užsienio valstybėse, o vėliau buvo įtrauktos į apskaitą Lietuvoje.

Kėdainių rotušėje tuokėsi ne tik lietuviai, bet ir piliečiai iš Rusijos, Baltarusijos, Izraelio, Ukrainos ir Italijos, – pasakojo G. Petrauskienė. – Taip pat paminėjome 3 auksines ir 1 deimantines (kai santuokoje pragyventa 60 metų) vestuves.“

Populiarėja išvažiuojamosios santuokos

„Turėjome 5 išvažiuojamąsias santuokas – prie Labūnavos bokšto, Varnupės sodyboje, Tautvydo ir Akmenių dvaruose bei Raganės kavinėje.

2018 m. jau numatomos 6 išvažiuojamosios santuokos: 2 poros pageidauja tuoktis „Medžiotojų sostinėje“, 3 – sodyboje „Pas bitininką“ ir 1 pora – Svilių kaime.“

Ištuokų skaičius svyruoja

2017 m. išsiskyrė 157 šeimos, t. y. 23 šeimomis daugiau negu 2016 m., kai skirtingais keliais pasuko 134 poros. Lyginant su 2015 m., subyrėjo 176 santuokos.

Pirmieji naujagimiai

2018 m. sausio 2 d. rajono Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriuje įregistruoti 4 gimimo įrašai. 3 berniukai ir 1 mergaitė, pasaulį išvydę paskutinėmis praėjusių metų dienomis. Jiems suteikti Sauliaus, Herkaus, Abdžios (pabėgėlių Sirijos piliečių vaikui duotas vardas) vardai bei mergaitei – Karinos vardas.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!