NAUJIENOS

Visos kategorijos
Naujasis priestatas, kur bus savarankiško gyvenimo namai, yra sujungtas su senuoju pastatu – socialinio ir ugdymo centru.  / Kėdainių r. savivaldybės nuotr.

Atnaujino Josvainių socialinį ir ugdymo centrą

„Rinkos aikštės“ ir Kėdainių rajono savivaldybės inf. - 08:21 Vasario 14d. 2020

Kėdainių rajone veikia trys savivaldybės globos įstaigos, kurios teikia ilgalaikę socialinę globą asmenims su negalia ir senyvo amžiaus žmonėms. Tai Dotnuvos slaugos namai, Šėtos socialinis ir ugdymo centras ir tuoj atsidarysiantis po rekonstrukcijos Josvainių socialinis ir ugdymo centras su naujai pastatytais ir įrengtais savarankiško gyvenimo namais vienišiems seneliams ir asmenims su negalia. Nuo įprastos globos įstaigos šie namai skirsis tuo, kad senjorai iš dalies patys savarankiškai pasirūpins savimi – nusipirks produktų, rūpinsis maisto ruoša, pagal galimybes apsitvarkys savo kambarį. Jiems bus teikiamos tik socialinės priežiūros paslaugos.

Naujuose namuose senjorai gyvens iš dalies savarankiškai, tik prižiūrimi socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų. J. Blinstrubaitė

Iš viso rajone yra globojama apie 120 žmonių. Josvainiuose baigus savarankiško gyvenimo namų statybas, juose įsikurs dar 10 suaugusių ir senyvo amžiaus asmenų, kuriems yra prislėgti buities problemų, tačiau dar nėra nepasiligoję ir jiems nereikia nuolatinės priežiūros. Naujai įrengtiems savarankiško gyvenimo namams bus nupirkta nauja įranga ir baldai. Senjorams bus įrengta dešimt atskirų kambarių su virtuve, tualetu ir dušu. Projekte buvo numatyta bendra virtuvė su valgomuoju, aktyvaus laisvalaikio praleidimo salė, kompiuterių kambarys, darbuotojams skirtos ir pagalbinės patalpos, skalbykla.

„Iki šiol mes tokios įstaigos neturėjome. Rajone veikia tik žmonėms su protine negalia skirti savarankiško gyvenimo namai. Tad naujuose namuose senjorai gyvens iš dalies savarankiškai, tik prižiūrimi socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų “, – sako Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė.

Nuotr. Šiuo metu yra perkami baldai bei įranga ir pavasarį seneliai galės čia jau gyventi

Savarankiško gyvenimo namuose įsikursiantys senoliai įstaigai už socialinės priežiūros paslaugas turės pervesti 20 procentų savo pensijos, o 80 proc. jų pajamų liks pačių poreikiams tenkinti bei susimokėti už komunalines palsaugas. Už šias lėšas senoliai turės savarankiškai pasirūpinti maisto produktais ir kitais būtinais pirkiniais. Socialinių darbuotojų pagalba bus palaikomi jų savarankiško gyvenimo ir socialiniai įgūdžiai, norint jų kuo visavertiškesnio dalyvavimo visuomenėje. Siekiama sukurti jaukią, patogią, saugią namų aplinką bei teikti asmeninę priežiūrą, atitinkančią individualius kiekvieno gyventojo poreikius.

Administracijos direktorius Arūnas Kacevičius mano, kad tokių paslaugų ateityje reikės vis daugiau: „Džiugu, kad mūsų rajone prie Josvainių socialinio ir ugdymo centro atsiranda nauji savarankiško gyvenimo namai, kuriuose galės oriai leisti dienas vyresnio amžiaus žmonės, kuriems sunkiau pasirūpinti savimi. Mūsų visuomenė, deja, sensta, ir tokių paslaugų reikės vis daugiau. Žmogus gyvendamas tokiuose namuose, gaudamas pagalbą iš personalo, galės dalį darbų atlikti pats, tad taip ir pačiam žmogui bus maloniau gyventi visavertį gyvenimą geromis sąlygomis. Galbūt net namuose jis tokių sąlygų neturėjo, kokios bus šioje įstaigoje. Perspektyvoje tokių panašių paslaugų reikės vis daugiau, tad neatmetu galimybės, kad šioje srityje dar daug ką reikės keisti ir tokias paslaugas plėsti“.

Savarankiško gyvenimo namuose įsikursiantys senoliai įstaigai už socialinės priežiūros paslaugas turės pervesti 20 procentų savo pensijos, o 80 proc. jų pajamų liks pačių poreikiams tenkinti bei susimokėti už komunalines palsaugas. Aut. past.

Taip pat vykdant šį projektą buvo atnaujinta ir esamo socialinio pastato dalia. Įrengtas naujas keltuvas neįgaliesiems, sutvarkytas pandusas ir kt. Šiuo metu čia gyvena senjorai, kuriems reikalinga nuolatinė globa. Iš viso yra keturiasdešimt vietų.

Projektu „Josvainių socialinio ir ugdymo centro atnaujinimas bei savarankiško gyvenimo namų jame įkūrimas“ siekta gerinti socialinių paslaugų prieinamumą, mažinti regioninius skirtumus, plėtojant socialinių paslaugų infrastruktūrą.

Darbus atliko UAB „Projektas Karma“ (direktorius Adas Laurinaitis). Projekto vertė – 501,4 tūkst. Eur, iš jų ES lėšos – 426,2 tūkst. Eur, savivaldybės biudžeto – 75,2 tūkst. Eur.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Žolinė su ,,Broma Jazz“

Aktualijos
1
21:45 Rugpjūčio 15d. 2020
img

Kai namuose karaliauja muzika ir egzotinė fauna

Aktualijos
11:18 Rugpjūčio 15d. 2020
img

Ieškotas vaikas rastas Respublikos gatvėje

Aktualijos
Papildytas
09:16 Rugpjūčio 15d. 2020
img

Pareigūnai 20 eurų kyšiu nesusiviliojo

Aktualijos
11:07 Rugpjūčio 14d. 2020
img

Meškeres surėmė Bublių tvenkinyje

Aktualijos
10:18 Rugpjūčio 14d. 2020
img

Kviečia švęsti Žolinę

Aktualijos
10:00 Rugpjūčio 14d. 2020
img

Kėdainiuose vagys įsibrovė į degalinę

Aktualijos
09:54 Rugpjūčio 14d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!