NAUJIENOS

Visos kategorijos
Jei užsimanysite užtraukti dūmą Ramybės skvero, galite užsidirbti įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 eurų.  / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Argi Ramybės skvere leidžiama rūkyti?

Inga VALIUKEVIČIENĖ - 11:24 Rugsėjo 13d. 2018

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipusis kėdainietė apgailestavo, kodėl leidžiama rūkyti Ramybės skvere. Pasak jos, skveras sutvarkytas, gražus, yra suoliukų, tik štai pasėdėti ant jų nelabai išeina.

„Kai oras geras, Ramybės skvere pilna jaunimo. Ir tai, aišku, būtų gerai, jeigu jie ten nerūkytų. Sėdi ir visi iki vieno traukia dūmą, net nieko nesimato aplinkui. Man, nerūkančiam žmogui, visai nesinori kvėpuoti tais dūmais, kaip tikriausiai ir jaunoms mamoms su savo vaikučiais vežimėliuose. Argi viešosiose vietose to daryti neuždrausta? Kas turėtų juos sudrausminti?“

Dėl panašios problemos į redakciją kreipėsi ir kita moteris, daugiabučio namo gyventoja. Ji tikina, kad prasidėjus mokslo metams mokiniai užgula aplink mokyklas esančių daugiabučių namų kiemus – per pertraukas eina ten parūkyti.

Rūkyti ar ne, kiekvieno demokratinės valstybės piliečio asmeninio apsisprendimo reikalas, tačiau kiekvienas pilietis privalo laikytis draudimų. Aut. past.

„Dabar jau beveik visų daugiabučių namų laiptinių durys yra su kodinėmis spynomis, tad mokiniai bent jau į laiptines rūkyti neina, tačiau prasidėjus mokslo metams daugiabučių kiemai pilni rūkančių mokinių. Kaip tokiu atveju mums, namų gyventojams, elgtis? Ar numatytos kokios baudos už rūkymą viešosiose vietose?“ – teiravosi moteris.

Valentinas Tamulis: „Nepaisant to, rankų neketiname nuleisti ir rūkorius drausminsime – artimiausiu metu lenteles pagaminsime iš naujo ir jos vėl bus pakabintos.“

Į šiuos klausimus paprašėme atsakyti rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vyriausiojo specialisto Ričardo Boreišos.

„Kėdainių rajono savivaldybės Tarybos dar 2011 gruodžio mėnesio sprendimu rūkyti draudžiama: vaikų žaidimo aikštelėse, sporto aikštėse (stadionuose), autobusų stotelėse (laukimo paviljonuose).

2014 m. spalio mėnesį papildomai buvo uždrausta rūkyti ir Ramybės skvero aikštėje.

Kodėl iki šiol nėra įrengta ženklų, įspėjančių apie draudimą rūkyti Ramybės skvero teritorijoje, galima būtų pasiklausti miesto seniūnijos seniūno. Jaunimas tikriausiai nelabai domisi savivaldybės Tarybos sprendimais, o ženklai, įrengti skvero teritorijoje, tikėtina, veiktų kaip papildoma prevencinio pobūdžio priemonė, – sakė vyr. specialistas R. Boreiša. – Dėl mokinių rūkymo daugiabučių kiemuose – mokiniai žino, jog yra draudžiama rūkyti švietimo įstaigose ar jų teritorijose, todėl traukia į daugiabučių namų kiemus, kur toks draudimas įstatyme nėra numatytas. Neretai pasigendama didesnio švietimo įstaigų indėlio įgyvendinant rūkymo prevenciją ugdymo procese.

Rūkyti ar ne, kiekvieno demokratinės valstybės piliečio asmeninio apsisprendimo reikalas, tačiau kiekvienas pilietis privalo laikytis draudimų. Apie asmenis, nesilaikančius su rūkymu nustatytų draudimų galima pranešti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui nemokamu telefonu 8 800 41 510 arba policijai bendruoju pagalbos telefonu 112.

LR Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 eurų, nusižengimas padarytas pakartotinai užtraukia baudą nuo 50 eurų iki 90 eurų.“

Kodėl Ramybės skvere nėra ženklų, įspėjančių, kad toje teritorijoje rūkyti draudžiama, paklausėme Kėdainių miesto seniūno Valentino Tamulio.

Apie asmenis, nesilaikančius su rūkymu nustatytų draudimų galima pranešti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui nemokamu telefonu 8 800 41 510 arba policijai bendruoju pagalbos telefonu 112. Aut. past.

„2014 m. savivaldybės Tarybai priėmus sprendimą uždrausti rūkyti Ramybės skvere, apie tai informuojančios lentelės buvo pritvirtintos. Šią situaciją seniūnijos darbuotojai sėkmingai kontroliavo, kol J. Basanavičiaus gatvėje, priešais Ramybės skverą, veikė vaizdo stebėjimo kamera. Lentelių nebeliko tada, kai nebeliko ir šios kameros. Matyt, jas nuplėšė tie, kurie nepatenkinti draudimu rūkyti.

Nepaisant to, rankų neketiname nuleisti ir rūkorius drausminsime – artimiausiu metu lenteles pagaminsime iš naujo ir jos vėl bus pakabintos. Manau, kad spėsime tai padaryti dar šią savaitę. Ir tokios lentelės atsiras ne tik Ramybės skvere, bet ir kitose viešose vietose, kuriose draudžiama rūkyti“, – patikino seniūnas.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Kodėl mažėja kompensacija?

SKAITYTOJAI DALINASI
14:00 Balandžio 01d. 2019
img

Darbuotojų skaičius lemia mokesčio sumą

SKAITYTOJAI DALINASI
10:13 Kovo 19d. 2019
img

Jei kviečiatės greitąją be rimtos priežasties

SKAITYTOJAI DALINASI
09:00 Vasario 27d. 2019
img

Suėjus pilnametystei reikia pateikti naują prašymą

SKAITYTOJAI DALINASI
10:41 Vasario 18d. 2019
img

Gaisrą patyrusi moteris dėkoja geradariams

SKAITYTOJAI DALINASI
10:15 Sausio 25d. 2019
img

Už atliekų išvežimą moku du kartus. Kodėl?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:33 Sausio 16d. 2019
img

„Varpelis“: Šv. Kalėdų belaukiant...

SKAITYTOJAI DALINASI
1
13:40 Gruodžio 17d. 2018
img

Kelio ženklinimo linijas pamiršo?

SKAITYTOJAI DALINASI
09:36 Lapkričio 20d. 2018

SKELBIMAI

touched by digitouch!