NAUJIENOS

Visos kategorijos
Atliekų tvarkymas – esminis skaudulys garažų bendrijoms. Esama atvejų, kuomet kitų garažų savininkai savavališkai išpila šiukšles ne sau skirtuose konteineriuose, palieka kalnus šiukšlių.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Aptarė garažų bendrijų problemas

www.rinkosaikste.lt ir Kėdainių rajono savivaldybės inf. - 09:51 Rugpjūčio 13d. 2019

Miestiečiai iki šiol naudojasi garažais, nes tai neatsiejama nuo žmogaus gyvenimo daugiabutyje ypatumų. Garažuose laikomi ne tik automobiliai, bet ir daiktai, daržovės, seni rakandai. Rajono meras Valentinas Tamulis inicijavo visų oficialiai Kėdainių rajono savivaldybėje registruotų garažų bendrijų atstovų susitikimą.

Jo tikslas – kartu su kitais savivaldybės vadovais išklausyti garažų bendrijų pirmininkų nuomonę ir pasitarti dėl iškylančių reikalų, dėl garažų aplinkos ir priimti racionalius sprendimus drauge. Konstatuota, kad rajone esančios 24-ios garažų bendrijos aktyviai sprendžia iškilusias problemas, rūpinasi bendrais reikalais, o pasitempti dėl gražesnių Kėdainių taip pat yra kur.

Rajono meras Valentinas Tamulis inicijavo visų oficialiai Kėdainių rajono savivaldybėje registruotų garažų bendrijų atstovų susitikimą./ Kėdainių r. savivaldybės nuotr. Didieji skauduliai

Pastebėta, kad daugelis garažų bendrijų palaiko tvarkingą aplinką, įsirengia apšvietimą, vidinius kelius žvyruoja, aptveria teritorijas. Kai kuriuose net dirba sargai ar įrengti uždari vartai. Tai priklauso nuo darbščiųjų garažų valdytojų. Jiems norisi turėti tvarkingus, švarius ir modernius garažus, kurie būtų pavyzdys kitiems.

Garažų savininkai susiduria su pačiomis įvairiausiomis problemomis ir turi iš tiesų didelių skaudulių. Ne visas gali išspręsti patys. Todėl kreipiasi į savivaldybės administraciją ir į Kėdainių miesto seniūniją, kur jiems yra pasirengę padėti darbuotojai.

„Mūsų visų bendras tikslas – kad miestas ir rajonas būtų tvarkingas. Tik diskusijos metu, išgirsdami vieni kitus, galime priimti teisingus sprendimus. Garažų bendrijų atstovai pasidalino savo patirtimi ir problemomis, su kuo susiduriame. O savivaldybė – pasirengusi jiems padėti“, – mintimis dalinosi rajono vadovas Valentinas Tamulis.

Niokoja jaunimas

Garažų bendrijos „Biochemikas“ (177 garažai) atstovas išreiškė savo nuogąstavimą dėl jaunimo niokojamų garažų. Gyventojas kasdien mato, kaip neprižiūrimi tėvų paaugliai laužo jų turtą ir nesaugiai bei neatsakingai elgiasi. Iš to galima pastebėti, kad neprižiūrimi vaikai gali sunkiai susižaloti. Todėl meras Valentinas Tamulis patikino, kad bus imtasi priemonių ir paprašyta Kėdainių rajono policijos komisariato dažninti tam tikrose vietose reidus.

Padangų išvežimo problema 

Susitikime kalbėta apie padangų išvežimo problemą, su kuria kasdien susiduria garažų savininkai. Šiuo metu gyventojai gali per metus priduoti nemokamai 4 lengvųjų automobilių ar dviračių padangas (didžiausias skersmuo 118 cm, plotis 39 cm). Padangos priimamos adresu, J. Basanavičiaus 97 A, Kėdainiai (reikia nepamiršti turėti mašinos techninį pasą). Arba gyventojai gali skambinti telefonu 8 682 55784. Taip pat nustatytas vietas, kur priduoti kitas padangas, galima lengvai rasti www.ekobaze.eu

Atliekų tvarkymas – esminis skaudulys garažų bendrijoms. Esama atvejų, kuomet kitų garažų savininkai savavališkai išpila šiukšles ne sau skirtuose konteineriuose, palieka kalnus šiukšlių. Būkite budrūs, kai kurie savininkai imasi priemonių, ir daug kur įrengia vaizdo stebėjimo kameras, informacines lenteles, įspėjimus apie vaizdo stebėjimą.

Garažu bendrijų pirmininkų problemas išklausė ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius (centre) bei jo pavaduotojas Gintautas Muznikas (kairėje)./ Kėdainių r. savivaldybės nuotr. Pozityvusis pavyzdys

Esama ir gerosios praktikos, kuria noriai pasidalino „Žibinto“ (528 garažai) pirmininkas. Jis darnų garažų savininkų būrį jau yra subūręs dvylika metų. Tai puikus pavyzdys, kaip galima efektyviai visiems džiaugtis bendru rezultatu. Garažų bendrijos teritoriją jau stebi keturios vaizdo stebėjimo kameros. Teritoriją prižiūri darbštūs sargai. Padeda saugią aplinką palaikyti saugos tarnybos.
„Kėdainių motoras“ (359 garažai) taip pat intensyviai tvarkosi ir planuoja įrengti modernius LED apšvietimus, kurie leis jaustis saugiau tamsiu paros metu ir gyventojams, ir garažų savininkams. Garažų bendrijos pirmininkas pasidalino patirtimi, kad reikia kiekvienai bendrijai turėti vidinę Tarybą, kuri priimtų garažų savininkams racionalius sprendimus.

24 bendrijos

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos duomenimis, iš viso yra registruotų 24 garažų bendrijos, kuriose yra nuo 3 iki 528 garažų: „Kėdainių motoras“, „Žibintas“, „Kubas“, „Janušava 1“, „Janušava 2“, „Kibirkštis“, „Diskas“, „Statyba“, „Chemikas“, „Biochemikas“, „Ratas“, „Dinamo“, „Elektra“, „Vairas“, „Vikis“, „Ramybė“, „Metalas“, „Santvara-4“, „Miškas“, „Kristalas“, „Nevėžis“, „Signalas“, „Technika“ ir „Skveras“.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!