NAUJIENOS

Visos kategorijos
Masažas  / Asociatyvi BNS (Juliaus Kalinsko) nuotr.
  • NAUJIENOS
  • Aktualijos
  • Akreditavimo tarnyba siūlo įvesti licencijas ir masažuotojams, paramedikams

Akreditavimo tarnyba siūlo įvesti licencijas ir masažuotojams, paramedikams

Ignas Jačauskas, BNS - 12:16 Kovo 12d. 2019

Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba siūlo įvesti licencijas visiems sveikatos priežiūros specialistams, tarp jų – greitosios pagalbos paramedikams, masažuotojams.

Kaip BNS sakė Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė, parengtos įstatymų pataisos numato, kad nuo 2020-ųjų licencijas privalėtų gauti ir visi dažniausiai pagalbines funkcijas atliekantys specialistai, kurie iki šiol tik turėjo registruotis tarnyboje.

Į šią kategoriją patenka kineziterapeutai, kineziterapeutų padėjėjai, ergoterapeutai (reabilitacijos per veiklą specialistai), ergoterapeutų padėjėjai, slaugytojų padėjėjai, masažuotojai, dietistai, medicinos psichologai, medicinos biologai, medicinos genetikai, biomedicinos technologai, radiologijos technologai, optometrininkai (regos gerinimo prietaisų specialistai), paramedikai ir skubios medicinos paramedikai.

Iki šiol visi minimi specialistai neprivalėjo tobulinti kvalifikacijos, jie galėjo aktyviai neužsiimti savo veikla ir kelerius metus, o po to vėl atnaujinti užsiėmimus, taip pat neprivalėjo tikrintis sveikatos. N. Ribokienė

„Jie turės įrodyti, kad tobulino savo kvalifikaciją pagal savo specialybę kursuose, seminaruose. Jie taip pat privalės įrodyti, kad dirbo bent trejus metus per pastaruosius penkerius metus ir kad turi galiojantį sveikatos pažymėjimą“, – BNS teigė N. Ribokienė.

Iki šiol visi minimi specialistai neprivalėjo tobulinti kvalifikacijos, jie galėjo aktyviai neužsiimti savo veikla ir kelerius metus, o po to vėl atnaujinti užsiėmimus, taip pat neprivalėjo tikrintis sveikatos.

Ji įsitikinusi, kad specialistų licencijavimas geriau užtikrins pacientų saugą, tačiau pripažįsta, kad tai padidins ir administracinę naštą.

„Todėl mes atsakingai analizuojame visus galimus aspektus – tiek teigiamus, tiek neigiamus. Tam konsultuojamės su specialistų asociacijomis, draugijomis bei visuomene ir esme atviri racionaliems pasiūlymams“, – sako N. Ribokienė.

Šiuo metu licencijas privalo gauti gydytojai, slaugytojai, akušeriai, odontologai, burnos priežiūros specialistai.

Išduota galiojanti licencija užtikrintų, kad atitinkama veikla užsiimantis specialistas turi teisę gyventi ir dirbti Lietuvoje, yra įgijęs atitinkamą profesinę kvalifikaciją, neserga ligomis, trukdančiomis verstis atitinkama praktika ir tobulina savo profesinę kvalifikaciją. Būtų užtikrinama šių specialistų nuolatinio profesinio tobulinimosi priežiūra.

Pastabas šiam projektui pateikė 30 asociacijų, organizacijų, mokymo institucijų. Pasak Akreditavimo tarnybos, didžioji dauguma jų pritaria licencijoms.

 

Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!