NAUJIENOS

Visos kategorijos
Kėdainių sporto centrui ir jam pavaldžiai Kėdainių arenai Arnas Argustas vadovavo penkmetį.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

A. Argustas palieka Sporto centro direktoriaus pareigas

Justina ŠVEIKYTĖ - 12:42 Liepos 12d. 2019

Šią savaitę iš užimamų pareigų traukiasi beveik penkerius metus Kėdainių sporto centrui (SC) ir jam pavaldžiai Kėdainių arenai vadovavęs kėdainietis Arnas Argustas.

Kiekvienas žmogus žiūri į priekį. Man pasitaikė galimybė įgyvendinti savo svajonę ir jos aš nepaleidau. A. Argustas
 

2018-ųjų Lietuvos sporto vadybos apdovanojimuose nuskambėjo Kėdainių pavadinimas. Šis miestas pernai pateko į konkurso Metų sporto miesto kategoriją, kartu su Kaunu, Klaipėda, Marijampole ir Trakais./ Asmeninio archyvo nuotr.„Jeigu sakyčiau, kad man vienodai, kas bus toliau, nes po manęs – nors ir tvanas, būčiau paskutinis melagis. Man nuoširdžiai liūdna palikti Kėdainius, bet neišvyksiu toli, būsiu Vilniuje ir domėsiuosi, kaip jums sekasi“, – duodamas paskutinįjį interviu „Rinkos aikštei“ sakė A. Argustas, vadovavęs 500 auklėtinių turinčiam Kėdainių SC bei vienu iš traukos centrų krašte tapusiai Kėdainių arenai.

Nebuvo tik lengvas pasivaikščiojimas

Kėdainietis A. Argustas nuo 2004-ųjų dirbo Kėdainių sporto centro krepšinio treneriu, o 2014-aisiais įstaigos vairą perėmė į savo rankas.

„Per tą laiką supratau, kad žmonės iš pašalies dažniausiai vertina tave pagal pareigybes, o direktoriaus poziciją jie kažkodėl laiko „šilta vietele“. Aš, penkerius metus buvęs joje, ir, tikiu, šalia buvusi mano komanda lygiai taip pat nemano, kad toji vieta yra labai „šilta“. Taip, Kėdainių sporto centras savo turima baze ir inventoriumi, arena, dviem kompleksais Vilainiuose, stadionais yra turtingiausias rajone. Bet visą tą „ūkį“, visus jo kampus sužiūrėti nėra taip lengva ir paprasta, kaip gali pasirodyti iš šono. Smagu kėdainiečiui ateiti į areną ir pamatyti, kiek daug čia visko vyksta – ir čempionatai, ir koncertai, ir kiti renginiai. Bet iki jų reikia nudibrti didelį darbą, kurį daro visa komanda“, – „Rinkos aikštei“ sakė A. Argustas.

Laidė ir kritikos strėles

Trisdešimt septynerių metų specialistas atvirauja – jam nekart teko girdėti nusiskundimus neva Kėdainių arenoje nieko nevyksta, o joje nekoncertuoja žinomi pasaulio atlikėjai, priešingai, negu, tarkime, Kauno „Žalgirio“ arenoje.

„Kritika yra sveika, ir į ją atsakyti galiu paprastai. Atsiverskime kelerių pastarųjų metų statistiką ir pamatysime, kad Kėdainių arena per 365 metų dienas stabiliai vykdo 170-186 renginius. Į tą skaičių neįtraukiame Kėdainių „Nevėžio“ vyrų krepšinio komandos arba sporto centro auklėtinių treniruočių, – pasakojo A. Argustas. – Iš savo pusės galiu pasakyti, kad ieškojau tų nišų, ir kad jas atrasti lengva nebuvo. Tik atvėrusi duris nauja arena sulaukė didelio ažiotažo, visai Lietuvai buvo įdomu pamatyti, kaip ji atrodo.

Sutikau daug nuostabių žmonių, iš kurių pasisėmiau labai didelės patirties. Jie mane mokė, dirbo su manimi, galvojo panašiai ir ryžosi kartu išpildyti labai daug idėjų. A. Argustas

Ažiotažui nurimus, liko juodas darbas – pritraukti čia organizatorius, pasiūlyti tokią kokybę, kad jie norėtų sugrįžti su savo renginiais vėl ir vėl.

O kas dėl renginių „Žalgirio“ arenoje – privalome būti realistais ir pasverti, kad į Kėdainių areną pakviesta pasaulinė žvaigždė kėdainiečiams kainuos didelius pinigus. Mes negalime surinkti ir sutalpinti tiek žiūrovų, kiek arena Kaune, todėl beprotiškai išaugtų bilietų pardavimo kainos.“

Nuo jogos iki Lietuvos bokso čempionatų

Buvęs Kėdainių SC ir Kėdainių arenos vadovas A. Argustas džiaugiasi per penkerius metus užmegztais glaudžiais ryšiais ne vien su rajono, bet ir visos šalies organizacijomis, skirtingomis sporto federacijomis.

„Pradedant rajono darželinukų šventėmis ir kėdainiečių jogos mankšta, tęsiant AB „Lifosa“ tarpcechinėmis žaidynėmis, baigiant tarptautiniais futbolo turnyrais, Lietuvos vyrų bokso čempionatu bei Politinių kalinių ir tremtinių dainų šventėmis. Kėdainių areną atrado ir pamėgo Lietuvos krepšinio federacija, čia kasmet stovyklauja ir rungtyniauja nacionalinė moterų krepšinio rinktinė.

Kritika yra sveika, ir į ją atsakyti galiu paprastai. Atsiverskime kelerių pastarųjų metų statistiką ir pamatysime, jog Kėdainių arena per 365 metų dienas stabiliai vykdo 170–186 renginius. A. Argustas

Nors šiuo metu krepšinio ateitis Kėdainiuose miglota, A. Argustas viliasi išlaikyti prieš ketverius metus suburtą, trečioje pagal pajėgumą šalies krepšinio lygoje rungtyniaujančią Kėdainių „SC-Balticum“ ekipą./ Algimanto Barzdžiaus nuotr. Pamėgo mus dziudoistai, kyokushin karate sportininkai. Kvietėme kėdainiečius į sporto varžybas, čempionatus, kvietėme į koncertus, netgi muges, išleistuvių šventes, į pokalbius ant arenos stogo su žinomais kėdainiečiais. Taip, kritikos buvo, bet buvo ir gerų žodžių. Tarkime, Jonavos arenos vadovas kartą man baltu pavydu sakė: „Atrodo, tai tik salė, tačiau pas jus ji šitokia gyva!“.

Ragina nebijoti keistis

Na, o kokiomis gi savybėmis, A. Argusto nuomone, turėtų pasižymėti žmogus, nuo šiol eisiantis jo buvusias pareigas?

„Svarbiausia, kad tęstų darbus ir turėtų panašų suvokimą, kokį turėjome mes su komanda. Mums per penkerius metus pavyko Kėdainių SC ir areną pakelti į tam tikrą lygį, ir labai norėčiau, kad kartelė nekristų žemyn, – šyptelėjo kėdainietis. – O šiaip linkiu nebijoti naujovių. Man atėjus vadovauti, kai kuriuos dalykus panaikinome, įvedėme naujus.

Gyvenimas verčia keistis. Dar linkiu nepamiršti, kad arena turi tarnauti ne vien sportui, bet ir kultūrai, tačiau ji turi užimti tik tam tikrą dalį. Ji gali globoti renginius, kurie, sakykime, per dideli Kėdainių kultūros centrui.

Labai tikiuosi, kad Kėdainiai Lietuvoje ir toliau išliks nedidele, tačiau labai svarbia sporto ir kultūros sostine.“

Kelia sparnus į Olimpinį sporto centrą

Nuo šiol trisdešimt septynerių metų specialistas dirbs Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Lietuvos olimpiniame sporto centre (LOSC).

Kėdainietis A. Argustas koordinuos didžiausio Baltijos šalyse Olimpinio sportininkų rengimo centro veiklą: „Kiekvienas žmogus žiūri į priekį. Man pasitaikė galimybė įgyvendinti savo svajonę ir jos aš nepaleidau. Nusprendžiau, kad geriau pabandyti, negu visą gyvenimą graužti save galvodamas, kas būtų buvę.“

Visą tą „ūkį“, visus jo kampučius sužiūrėti nėra taip lengva ir paprasta, kaip gali pasirodyti iš šono. A. Argustas

Vieną brangiausių projektų viliasi tęsti

Tiesa, neaiškus likimas lieka A. Argusto vadovaujamos Kėdainių „SC-Balticum“ ekipos, rungtyniaujančios trečioje pagal pajėgumą šalyje – Regionų krepšinio lygoje, likimas.

„Sakyčiau, kad krepšinio ateitis Kėdainiuose apskritai neaiški. Mes su gerbiamu treneriu Kastyčiu Kundrotu metai iš metų siekėme pastatyti krepšinio piramidės Kėdainiuose pamatus, ruošėme jaunimo komandą, kurios vienas–du nariai vieną dieną netgi galėtų papildyti pagrindinės Kėdainių „Nevėžio“ vyrų komandos sudėtį. Ši komanda – krepšiniui alkani kėdainiečiai vaikinai – vienas svarbiausių mano projektų per pastaruosius ketverius metus.

Su Kastyčiu dar tarsimės, bet, tikiu, kad jis liks atsakingas už treniruočių procesą, o aš – už vadybinius dalykus. Padarytas didžiulis įdirbis, ir būtų labai gaila netekti to, ką jau esame sukūrę“, – įsitikinęs A. Argustas.

Bendruomenės dalimi buvo 16 metų

Ne vien Kėdainių „SC-Balticum“ jaunimo komandos išvykęs iš Kėdainių ilgėsis A. Argustas:

„Kėdainių sporte esu nuo 2003 metų, ir man labai pasisekė, kad būtent šiame mieste man teko pereiti visą kelią nuo kūno kultūros mokytojo, trenerio, rajono savivaldybės sporto skyriaus specialisto iki sporto centro vadovo.

Visi šie mano gyvenimo tarpsniai man asmeniškai buvo labai svarbūs.

Sutikau daug nuostabių žmonių, iš kurių pasisėmiau labai didelės patirties. Jie mane mokė, dirbo su manimi, galvojo panašiai ir ryžosi kartu išpildyti labai daug idėjų.

Aišku viena: Kėdainių sporto bendruomenė yra labai stipri, o joje – daug žmonių, atsidavusių ir pasišventusių sportui. Išeidamas norėčiau palinkėti, kad ir toliau Kėdainių sportas judėtų tik į priekį, o jį valdanti komanda matytų tik naujus horizontus, keltų sau pačius aukščiausius tikslus ir sėkmingai juos įvykdytų.“

17 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!