LAISVALAIKIS

Visos kategorijos
Kėdainietis akordeonininkas Povilas Neliupšis valstybės atkūrimo jubiliejaus proga per 2018-us metus ketina surengti šimtą pasirodymų.  / „Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

365 dienos – 100 pasirodymų

Justina ŠVEIKYTĖ - 14:10 Kovo 08d. 2018

Kas atsitinka, kuomet tėvai per vaikus realizuoja savo jaunystės svajones? Na, yra dvi galimybės. Pirmoji – svajonės realizacija patiria fiasko. Atžalai nepatinka, ši priešinasi, o galiausiai tėvų taip trokštamas hobis vaikui tampa ne pramoga, o didžiausia bausme.

Turime tokią iliuziją, didelę didelę svajonę – finalinį, šimtąjį pasirodymą surengti Prezidentūroje. Koncertuoti Daliai Grybauskaitei. I. Neliupšienė

Yra ir antras variantas. Šis – su kur kas geresniu scenarijumi. Tėvams parodžius kryptį, vaikas „užsikabina“, savyje atranda ir išugdo tokį talentą, su kuriuo susieja savo gyvenimą ir peršoka aukščiausius barjerus.

Vienas pastarųjų atvejų – ne viename respublikiniame ir tarptautiniame akordeonininkų konkurse pasižymėjęs kėdainietis Povilas NELIUPŠIS (15).

Šviesiosios gimnazijos devintokas į Kėdainių muzikos mokyklą atkeliavo pirmoje klasėje. Jo mama Ingrida pati penkerius metus grojo akordeonu savo laiku, tad sūnui ūgtelėjus, ši nupūtė nuo instrumento dulkes, užkabino jį ant peties Povilui ir atvedė mokintis groti.

Jau per pirmuosius metus talentingas vaikis išmoko tiek, kiek jo mama per penkerius. O šiemet, minėdamas devintuosius savo draugystės su akordeonu metus, jaunasis muzikantas išsikėlė sau nemenką iššūkį – atlikti šimtą pasirodymų per šiuos metus. Tai – jaunuolio dovana valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų mininčiai Lietuvai.

Darom? Darom!

Mintis išskirtiniu būdu pasveikinti šalį kilo muzikanto mamai Ingridai Neliupšienei. Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos auklėtiniams anglų kalbą dėstanti moteris po dienos darbų, gruodį, su sūnumi sudarinėjo jo artėjančių metų pasirodymų grafiką, o pirmasis buvo suplanuotas jau pačiame metų starte – sausio 3-ąją.

Metuose – 365 dienos. Koncertai – kas 3–4 dienas, arba du kartus per savaitę. Žinoma, pasitaikys ir tokių atvejų, kuomet du pasirodymai bus ne per savaitę, o... tą pačią dieną. P. Neliupšis

„Stebint grafiką toptelėjo mintis, kurią tuoj pat pasidalinau su pagrindiniu jos įgyvendintoju. „Povilai, – sakau. – Klausyk, šiaip ar taip daug koncertuoji. O jeigu imtumėmės tokio kreizovo dalyko?“, – „Rinkos aikštei“ pasakojo I. Neliupšienė.

Povilas sukluso, patylėjo, atsisuko į mamą ir entuziastingai pritarė: „Sudėtinga, bet įmanoma. Darom!“.

Sąraše – jau trylika

Sausio pradžioje vaikinas sveikino Kėdainių naujametinio bėgimo dalyvius, vėliau sekė du respublikiniai akordeono muzikos festivaliai, koncertas M. Daukšos viešojoje bibliotekoje per tapybos ir fotografijos parodos atidarymą. P. Neliupšio atliekama muzika nuostabiai nuskambėjo ir Bauskės pilyje. Vienas kitą keitė zoninis ir respublikinis „Dainų dainelės“ etapai, kuriuose P. Neliupšis lydėjo ir pritarė Šviesiosios gimnazijos dainininkams. Respublikinis, vienuoliktasis šiemet vaikino pasirodymas, beje, buvo filmuojamas praėjusią savaitę, tad šįmet Povilas pirmą kartą debiutuos ir ne vieną sykį metuose rodysis per televizijos ekranus.

Daugiausia – metų „uodegoje“

Pasidžiaugti kraštiečių idėja – smagu, tačiau su muzikos pasauliu susidūrę žmonės puikiai supranta – švelniai tariant, ką veikti – bus.

O kaip gi pats atlikėjas jaučiasi bandydamas įveikti šitokį nemenką išbandymą?

Šimto pasirodymų per šiuos metus ribą siekiantis įveikti kėdainietis akordeonininkas Povilas Neliupšis į sceną žengė jau 13 kartų. Beliko 87. Tai – jaunuolio kėdainiečio dovana valstybės atkūrimo šimtmečio jubiliejų mininčiai Lietuvai. Aut. past.

„Metuose – 365 dienos. Koncertai – kas 3–4 dienas, arba du kartus per savaitę. Žinoma, pasitaikys ir tokių atvejų, kuomet du pasirodymai bus ne per savaitę, o... tą pačią dieną. Štai po du – ir kovo septintą, ir kovo devintą dienomis, – šypteli akordeonininkas. – Tiesa, svarbu pažymėti, jog ketinu surengti šimtą pasirodymų, ne koncertų. Solinių koncertų jau buvo ir dar bus, bet daug teks pritarti kitiems atlikėjams, būti veiksmo dalimi. Dėl to taip ir vadiname – ne šimtas koncertų, bet – šimtas pasirodymų.“

Užsikrėtė ir aplinkiniai: „O kiek dabar?“

Kėdainių „Aušros“ progimnazijos anglų kalbos mokytojos ir jos akordeonininko sūnaus idėjai neabejingi lieka ir šeimos draugai, ir pažįstami, ir I. Neliupšienės moksleiviai bei P. Neliupšio bendramoksliai.

Bendruomenė šią žinią priėmė su didžiule nuostaba, susižavėjimu ir palaikymu.

„Kartais ir Povilas lipdamas į sceną groti pasitikslina: „Mama, o kelintas šitas jau?“. Ir aplinkiniai vis klausia: „O kiek dabar pasirodymų surengta?“, – juokiasi kėdainietė I. Neliupšienė. – Povilas muzikos pamokas tęsia Kauno pirmojoje muzikos mokykloje. Jo draugai ten – visi didžiuliai muzikos mylėtojai. Net naujuosius metus Kaune visas būrys draugų kartu su Povilu šventė... grodami akordeonais. Statė naują kūrinį. Jie dega ir be galo tiki tuo, ką daro.“

Trokšta sugroti D. Grybauskaitei

Apie savo užmojį Povilas Neliupšis ir jo mama Ingrida Lietuvos Respublikos prezidentūrai pasiūlė kaip vieną iš iniciatyvų vasario 16-ąją švęsti kitaip – linksmai ir išradingai.

Povilas sukluso, patylėjo, atsisuko į mamą ir entuziastingai pritarė: „Sudėtinga, bet įmanoma. Darom!“. Aut. past.

„Turime tokią iliuziją, didelę didelę svajonę – po pasirodymų prieš didžiąsias metų šventes, kurių bus daug, gruodį, finalinį, šimtąjį pasirodymą surengti Prezidentūroje. Koncertuoti Daliai Grybauskaitei“, – prasitarė I. Neliupšienė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!