GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Po žiemos sąstingio baikeriai išriedėjo į Kėdainių miesto gatves.  / J. Šveikytės nuotr.

Sugrįžo seniai girdėtas gausmas: baikeriai išriedėjo į gatves (GALERIJA)

Justina ŠVEIKYTĖ - 17:08 Gegužės 04d. 2019

Nors adrenalino mėgėjai po žiemos sąstingio eismo dalyviais tapo vos atšilus, dar praėjusio mėnesio viduryje, šeštadienio popietę jie pirmą kartą šįmet Kėdainių miesto gatvėmis patraukė drauge kolonoje.

Kėdainiečiai tą pačią dieną su kitų Lietuvos miestų – ir didžiųjų, ir mažesniųjų – baikeriai minėjo 2019 metų motociklininkų sezono atidarymo šventę.

Sezono atidarymo ir uždarymo šventes Kėdainiuose su bendraminčiais rengia motociklininkas Gediminas Kazilionis (kairėje). J. Šveikytės nuotr.Motociklų kolonos priekyje – 1953-ųjų „dodžas“

Kone pusantro šimto dalyvių – tiek dviračių, triračių ir keturračių motorinių transporto priemonių vairuotojų susibūrė į kelis šimtus metrų nusidriekusią koloną, kurios priekyje antrą kartą iš eilės riedėjo 1953 metais gamintas „Dodge“ markės raudonos spalvos sunkvežimis su plevėsuojančia Kėdainių rajono savivaldybės vėliava.

„Motociklai „Dodge“ sunkvežimį lydėjo Kėdainiuose puikiai žinomo baikerio Sauliaus Kamarausko garbei. Saulius buvo mūsų „klubietis“, jis ir nusipirko šį automobilį – ekskliuzyvą, kurį svajojo atrestauruoti ir paleisti motociklų kolonos priekyje per sezono atidarymo ir uždarymo šventes. Pildome jo svajonę. Matome tame prasmę, o renginio dalyviai į tai taip pat, regis, žvelgia teigiamai“, – „Rinkos aikštei“ sakė vienas iš renginio organizatorių, sezono atidarymo ir uždarymo šventes Kėdainiuose rengiantis motociklininkas Gediminas Kazilionis.

Apvažiavusi pagrindines miesto gatves, apsukusi ratą pro Pelėdnagius ir Paobelį, kolona pasuko link Kėdainių  aerodromo, kur motociklininkai dalyvavo saugaus važiavimo rungtyse.

Su Sauliumi visur keliaujame dviem motociklais. Ant vieno kartu važiavę esame gal tik sykį ir tai labai netoli, kuomet jo motociklas buvo sugedęs. V. Jakuitienė

Linki rankeną sukti saugiai

Kaip ir prasigiedrijusi šeštadienio popietė, taip ir praėjusių metų sezonas baikerius lepino saulėtais orais.

) 2019 metų sezono atidarymo šventės kolonoje riedėjo ir dviračiai, ir triračiai, ir keturračiai motociklai bei netgi mopedai. J. Šveikytės nuotr.„Važiuojam mes ir per lietų, bet smagiau kai saulė šviečia. Pernai važiuoti orai tikrai nemaišė – motociklininkai prasuko nemažai kilometrų. Nevažinėjo tik tinginiai, – juokiasi G. Kazilionis. – Aišku, oras ne nuo mūsų priklauso, o nuo gamtos, bet labai norėtume palankių orų ir šiemet. Tačiau už viską labiau – to, kad sezonas praeitų be incidentų keliuose. Tai mums aktualiausia.“

Kraštietis prasitarė, kad ateityje motociklininkų sezono atidarymo Kėdainiuose šventės gali tapti kur kas įspūdingesnės ir nedaug tenusileisti renginiams didžiuosiuose šalies miestuose: „Turime planų padaryti renginį didesnį, trankesnį, su koncertu. Tokiam dar nepribrendome – tačiau viskas su laiku.“

Plieno žirgą pakinkiusi socialinė pedagogė

Kėdainių rajono motociklininkų šventėje netrūko ir dailiosios lyties atstovių. Kai kurios renginį stebėjo iš keleivių sėdynių, tačiau buvo ir tokių, kurios prie motociklų vairų sėdo pačios.

Viena jų – Nociūnų (Pelėdnagių sen.) kaimo gyventoja Vaida Jakuitienė. Savuoju „Harley-Davidson“ motociklu šiltuoju metu laiku moteris traukia ne vien į keliones, bet ir į darbą – Jonavos „Lietavos“ pagrindinę mokyklą, kurioje dirba socialine pedagoge, bei į jai priklausančią žuvies krautuvėlę „Žuveida“ Kėdainių rajone.

 Saulius buvo mūsų „klubietis“, jis ir nusipirko šį automobilį – ekskliuzyvą, kurį svajojo atrestauruoti ir paleisti motociklų kolonos priekyje per sezono atidarymo ir uždarymo šventes. Pildome jo svajonę. G. Kazilionis

„Pažįstu ir kitą socialinę pedagogę iš Kauno, važinėjančią motociklu, – pastebi V. Jakuitienė. – Apskritai nemažai moterų, dirbančių pedagoginį darbą, yra atradusios šį malonumą.“

Kėdainių baikerių klubas „Born Again MCC“. J. Šveikytės nuotr.Susižavėjusi jau vaikystėje

Jį pati nociūniškė atrado dar vaikystėje – motociklą vairavo jos tėtis, vėliau – pusbrolis, o ir būsimas sutuoktinis Saulius plieno žirgą turėjo jau pažinties pradžioje.

„Nuo vaikystės domėjausi motociklais, o be pertraukos pati važinėju dešimtmetį. Nėra geresnio būdo atsipalaiduoti, geresnės priemonės blogų minčių, streso išvarymui lauk negu motociklas“, – tikina V. Jakuitienė.

Ant vyro motociklo nesėda

Motociklų Vaidos ir Sauliaus Jakuičių šeimoje – du. Tik kodėl gi socialinė pedagogė nusprendė sėsti prie vairo pati užuot pasaulį skrosdama vienu motociklu su vyru, jo liemenį apsivijusi rankomis?

„Gyvenime mėgstu iššūkius, esu drąsi, nuolat ką nors naujo sugalvoju. O motociklas – ir puiki priemonė atsipalaiduoti, ir bendravimas, ir įdomios pažintys. Su Sauliumi visur keliaujame dviem motociklais. Ant vieno kartu važiavę esame gal tik sykį ir tai labai netoli, kuomet jo motociklas buvo sugedęs. Bet netgi tąkart vairavau pati“, – juokiasi V. Jakuitienė.

Keliuose vis dar trūksta tolerancijos mūsų atžvilgiu. Aš sezoną atidariau prieš pusantro mėnesio ir per tą laiką jau ne vieną kartą buvo situacijų, kai automobilių vairuotojai piktybiškai užkišo automobilius. E. Vičiūnas

Nociūnų kaimo gyventoja įsitikinusi, jog moterys – kur kas geresnės motociklų vairuotojos negu vyrai: „Na, bent jau atsargesnės ir atidesnės tai tikrai“.

Motociklininkų kolonos priekyje antrą kartą iš eilės riedėjo 1953 m. gamybos „Dodge“ markės sunkvežimis su plevėsuojančia Kėdainių rajono savivaldybės vėliava. J. Šveikytės nuotr.Džiaugiasi besiplečiančiomis gretomis

Renginyje dalyvavo ir Kėdainių baikerių klubo „Born Again MCC“, vienijančio trylika baikerių, nariai.

„Vidurdienį kolonoje apvažiavome Kauno gatves, o po to parskubėjome čia. Privalome sudalyvauti ir savo miesto motociklininkų sezono atidaryme. Tai darome kasmet“, – pabrėžė Kėdainių baikerių klubo „Born Again MCC“ sekretorius Egidijus Vičiūnas.

„Smagu, kad su kiekviena sezono atidarymo švente dalyvių pastebimai daugėja. Vadinasi, daugėja prijaučiančių baikerių judėjimui, – šypteli BMW markės motociklą vairuojantis E. Vičiūnas. – O kuo daugiau prijaučiančių, tuo geriau motociklus vairuojantiems. Tie, kurie patys vairuoja arba bent jau iš arčiau susiduria su baikeriais, atsidūrę prie automobilio vairo atidžiau stebi motociklininkus, atkreipia dėmesį į juos keliuose, stengiasi nesudaryti kliūties ar bent jau piktybiškai nekenkia. Vis dėlto keliuose vis dar trūksta tolerancijos mūsų atžvilgiu. Aš, asmeniškai, sezoną atidariau prieš pusantro mėnesio ir per tą laiką jau ne vieną kartą buvo situacijų, kai automobilių vairuotojai piktybiškai užkišo automobilius.“

Daugėja prijaučiančių baikerių judėjimui. E. Vičiūnas

Dar bus progų susiburti

Kėdainių baikerių klubo „Born Again MCC“ nariai drauge gimtojo miesto gatvėmis šįmet važiavo antrąjį kartą. Pirmasis oficialus „klubiečių“ sezono susitikimas vyko prieš tris savaites, kuomet jie miesto Rotušėje rinkosi pasveikinti naujai išrinkto rajono savivaldybės mero Valentino Tamulio.

„Ir dar ne kartą šiemet mus matysite, – juokiasi E. Vičiūnas. – Jau sutarėme su meru, kad miesto šventės metu gimimo dienos proga vėl sveikinsime Kėdainius pravažiuodami kolonoje. Jau organizuojamės, kviečiame draugus iš kitų miestų. O rudeniop, žinoma, griaudėsime darkart: žymėsime 2019 metų motociklininkų sezono uždarymą.“

9 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Gėlės ir komplimentai šią dieną „nematomiems herojams“ – buhalteriams (GALERIJA)

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
15:23 Gegužės 10d. 2019
img

Susitikimas su rašytoja Rebeka Una moko atjautos ir gerumo

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
13:40 Gegužės 08d. 2019
img

Kortininkas H. Aksinavičius: kortos – mano aistra

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
13:29 Gegužės 07d. 2019
img

Aštuonių vaikų mama: „Auginti juos buvo nuostabu. Pakartočiau tai dar kartą“

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
00:00 Gegužės 05d. 2019
img

Vantų karalius: vanta atiduoda žmogui tai, ką perėmė iš žemės

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
13:33 Balandžio 29d. 2019
img

Rašytoja E. Gudonytė – apie moteris, knygas, patriotiškumą ir kitus dalykus

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
16:58 Balandžio 25d. 2019
img

Pažinęs medį susidraugavo ir su geležimi

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
Papildytas
14:27 Balandžio 20d. 2019
img

Prieš tikrą meilę kliūtys klusniai nulenkia galvas

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
13:29 Balandžio 17d. 2019
img

Meną pažino pasitelkdami ne regą, o pojūčius

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
Papildytas
1
16:21 Balandžio 14d. 2019
img

Gyvenimas po raudonu klevu: čia jautiesi arčiau dangaus

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
15:09 Balandžio 11d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!