LAISVALAIKIS

Visos kategorijos
Kėdainių miestą 647-osios sukakties proga sveikino ne vien bičiuliai Lietuvoje, bet ir užsienio partneriai.   / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Su gimimo diena, Radvilų mieste! (GALERIJA)

Justina ŠVEIKYTĖ - 23:33 Rugsėjo 06d. 2019

Penktadienį oficialiai prasidėjo Kėdainių miesto šventės „Kėdainiai 647“ iškilmės.

Vidudienį šurmulį mieste kelti ėmė pramogos vaikams bei Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnų ir ugniagesių gelbėtojų amunicijos demonstracija.

Visas šias veiklas įdienojus keitė pirmieji istorijos ir kultūros festivalio „Radviliada 2019“ akordai, šį, jubiliejinį, penktąjį kartą skambėsiantys net tris dienas.

Pavakarę Didžiosios Rinkos aikštėje įvyko skambus miesto šventės „Kėdainiai 647“ atidarymas, kurį pradėjo valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“ ir žaismingos šokėjos.

Svečiai iš Lietuvos ir kitų šešių valstybių

Į Kėdainius šio miesto sukakties proga pasveikini rajono savivaldybės atstovų ir miestelėnų net šešių valstybių atstovai.

Kėdainių kraštą ir visus jo gyventojus sveikino ambasadoriai Lietuvoje ir savivaldos atstovai iš Estijos, Vokietijos, Sakartvelo, Ukrainos, Baltarusijos bei Rumunijos.

Su dovanomis į šventę „Kėdainiai 647“ atvyko ir kaimyninio Raseinių rajono meras Andrius Bautronis.

Metas, kai viename mieste telpa visas pasaulis

„Tai – pati bendruomeniškiausia mūsų visų šventė.  Tokia ji ir turi būti.  Kiekvienas iš jūsų daug prisidėjote, kad ji būtų graži ir įsimintina. Kiekvienas iš  jūsų ir esate vertas  linksmybių, renginių, atrakcijų ir naujų potyrių.

Šiomis dienomis mūsų mieste jūs rasite viską: istoriją, dabartį, tradicijas, tautiškumą, pilietiškumą ir kritišką žodį, linksmybes ir džiaugsmą.

Šiomis dienomis mūsų mieste telpa visas pasaulis. Būkime jame ir džiaukimės kartu“, – į Didžiosios Rinkos aikštėje susibūrusius kraštiečius kreipdamasis sakė Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis.

Pagerbė ketvirtosios Č. Milošo premijos laureatą

Kėdainių miesto 647-asis gimtadienis pasižymėjo ne vien linksmybėmis ir gausybe jame viešinčių  kitų šalių svečių.

Šios sukakties ceremonija neapsėjo ir be vieno reikšmingo renginio akcento – šįvakar buvo paskelbtas ketvirtasis Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos laureatas.

Konkurse šįmet dalyvavo keturi kandidatai – vertėja ir rašytoja Birutė  Jonuškaitė, poetas ir vertėjas Vytas Dekšnys,  prozininkas, dramaturgas ir eseistas Herkus Kunčius bei vertėjas Nikita Kuznecovas.

Komisijos posėdis ir kandidatų svarstymas vyko visai prieš pat miesto šventę, kurios metu iškilmingai buvo apdovanotas ketvirtosios Kėdainių krašto garbės piliečio Česlovo Milošo premijos, vertos 5 tūkstančių eurų laureatas, kuriuo tapo V. Dekšnys.

Pretendentui premiją skirti buvo siūloma už Andrzejo Franaszeko knygos „Miłoszas. Biografija“ vertimą iš lenkų kalbos.

V. Dekšnys yra vienas iš tarptautinės menininkų bendrijos „Magnus Ducatus Poesis“ koordinatorių, nuo 2006 metų Lietuvos rašytojų sąjungos narys ir tarptautinių programų koordinatorius.

Laureatas ne tik pats kuria eilėraščius, bet ir verčia poeziją, prozą, eseistiką, publicistiką, humanitarinių mokslų literatūrą daugiausiai iš lenkų, ukrainiečių ir kitų Rytų bei Vidurio Europos kalbų.

V. Dekšnio kūryba taip pat verčiama į anglų, baltarusių, hebrajų, lenkų, slovėnų kalbas.

Vakarui – Milius ir Sašenko

Pirmąjį šventės „Kėdainiai 647“ vakarą vainikavo valstybinio pučiamųjų orkestro „Trimitas“ bei  solistų Evelinos Sašenko ir Jeronimo Miliaus koncertas, po kurio diskoteka užsitęsė iki vidurnakčio.

Sukaktį mininčio miesto iškilmės vyks ir šeštadienį bei sekmadienį.

Visą šventės „Kėdainiai 647“ antrosios ir trečiosios dienų programą rasti galite čia.

Kartu su Šiauliais, Panevėžiu ir Utena

Šią savaitę švenčia ir kiti šalies miestai. Šiauliuose vyksta „Šiaulių dienos 783“, Panevėžys mini 516-ąjį, o Utena – 758-ąjį gimtadienį.

14 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!