LAISVALAIKIS

Visos kategorijos
Sąskrydyje dalyvavo aktyviausios Kėdainių krašto bendruomenės – net keli šimtai žmonių.   / Mykolo Goštauto nuotr.

Labūnavoje surengtas visų rajono bendruomenių sąskrydis (GALERIJA)

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 08:53 Rugpjūčio 05d. 2019

Savaitgalį Labūnavoje praūžė jau šeštasis tradicinis Kėdainių rajono bendruomenių sąskrydis. Jame dalyvavo aktyviausios Kėdainių krašto bendruomenės. Čia visą dieną netrūko veiklos nei jaunam, nei vyresniam. Visus džiugino puikiai organizuotos veiklos, skanus maistas, gamta bei galimybė pabendrauti su seniai matytais bičiuliais. Geros nuotaikos nesugadino net protarpiais lietumi prakiuręs dangus.

Stiprybė – vienybėje 

„Jau antrą savaitgalį iš eilės Labūnava švenčia. Labai džiaugiuosi, kad mūsų seniūnijoje yra tiek daug darbščių ir savo veiklai atsidavusių žmonių, kurie padėjo organizuoti sąskrydį viso rajono bendruomenėms. Renginys tikrai didelis, ir manome, kad pavykęs“, –  sakė šių metų sąskrydžio šeimininkė Labūnavos bendruomenės pirmininkė Jurgita Vaitiekūnienė.

Jai antrino ir kolegė, viena iš renginio organizatorių Rita Karnilavičienė, kuri pabrėžė, jog pats pagrindinis darbas liko „už kadro“. Moterys sutartinai tvirtino, kad Labūnavos bendruomenės stiprybė – vienybėje.

Bendruomenių nariai dalijosi veiklos patirtimi ir pripažino, jog kaimo bendruomenėms šiandien tenka vis svarbesnis vaidmuo bei daugiau pareigų rūpinantis tiek socialinėmis vietos žmonių problemomis, tiek kultūriniu gyvenimu. Aut. past.

Šventė visą dieną

Šventė Labūnavoje vyko nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Čia netrūko nei vaišių, nei dainų, nei linksmybių. Visą dieną Labūnavos stadione vyko koncertai, buvo surengti karių pasirodymai, pasirūpintu atrakcionais vaikams.  

Tiek jauni, tiek vyresni varžėsi įvairiose sporto bei intelektualiose rungtyse, kurias vedė žinomas kėdainietis Vytautas Mikaitis. 

Kėdainių rajono bendruomenių sąskrydyje stalai lūžo nuo pačių bendruomenių narių susinešto gėrybių stalo.

Susirinkusieji taip pat galėjo paragauti labūnaviškių virtos žuvienės ir raugtos giros, Pelėdnagių bendruomenės moterų virtos šilkinės košės ir net įdarytų Pelėdų kiaušinių. 

„Labai stengėmės, nes norime ne tik save parodyti, bet ir kitus nudžiuginti. Rodome tai, ką turime geriausio. Vaišiname tuo, ką turime skaniausio. Į sąskrydį atsivežėme ne tik skanaus maisto, bet ir linksmybių. Mūsų kolektyvas dainuoja dainas, linskmina žmones. Puikus renginys, labai džiaugiamės galėdami prie jo prisidėti ir būti jo dalimi“, – džiaigėsi Pelėdnagių bendruomenės centro atstovė, Kėdainių „Bočių“ vadovė Zita Kazokevičienė. 

Tenka paplušėti

Bendruomenių nariai dalijosi veiklos patirtimi ir pripažino, jog kaimo bendruomenėms šiandien tenka vis svarbesnis vaidmuo bei daugiau pareigų rūpinantis tiek socialinėmis vietos žmonių problemomis, tiek kultūriniu gyvenimu.

„Visos rajono bendruomenės entuziastingai dirba pagal savo galimybes ir žmonių poreikius. Šiam darbui turi būti entuziastų, savanorių, nes vienam labai sunku – vienas lauke ne karys. Reikia įdėti daug darbo, daug apstangų, kad burti, kviesti žmones dalyvauti bendruomenės veikloje ir gyvenime“, – sakė Tiskūnų bendruomenės pirmininkė Vida Vansevičienė.

Bendruomenės nebesiplečia

Kėdainių rajono Gudžiūnų seniūnijos Vikaičių bendruomenės pirmininkė Rita Kvilienė pažymėjo, kad bendruomenės jau nebesiplečia. Jos apjungė kone visus aktyvius kaimuose ir miesteliuose gyvenančius Kėdainių krašto žmones. Moteris tikino, kad dabar svarbiausias uždavinys yra išlaikyti bendruomenes veiklias, gyvuojančias. 

„Bendruoemenės gyvena neblogai. Laikomės, stengiamės, dirbame. Naujų žmonių jau sunku bepritraukti, tad stengiamės, kad esantys būtų veiklūs, kad netrūktų jiems užimtumo, nedingtų noras dalyvauti bendruomeninėje veikloje. 

Šventes švęsti mėgstame. Kaip matote, ir šioje šventėje nieko netrūksta. Daug skanaus ir gardaus maisto, daug įvairių užsiėmimų ir veiklų tiek jaunesniam, tiek vyresniam. Labai džiaugiamės, kad šiemet sąskrydis vyksta Labūnavoje. Aišku, tai labūnaviečiams ir didelė atsakomybė, bet matosi, kad jie stengiasi, kad sveteliams niekam nieko netrūktų“, – sakė Vikaičių bendruomenės centro vadovė R. Kvilienė.

Šventė Labūnavoje vyko nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Čia netrūko nei vaišių, nei dainų, nei linksmybių. Visą dieną Labūnavos stadione vyko koncertai, karių pasirodymai, atrakcionai vaikams. Aut. past.

Dėkojo savo bendruomenėms

Bendruoemnės centrų pirmininkai negailėjo gerų žodžių savo bendruomenėms. Nes pirmininkas be bendruomenės palaikymo, paskatinimo ir pagalbos tikrai nenuveiktų tiek daug svarbių ir reikalingų darbų. 

„Sako, visada eik ten, kur esi laukiamas. O kad esame laukiami Labūnavoje, kur vyksta šeštasis vietos plėtros strategijos viešinimo renginys, mes tikrai neabejojame, nes buvome sutikti su muzika, pavaišinti gardumynais ir apkabinti švelniausiomis emocijomis. Labai brangus yra laikas, kurį mes dovanojame vieni kitiems. Tam, kad suprastume ir žinotume, kaip svarbu vienas kitą palaikyti, pasipasakoti, įvertinti ar pasidalinti patirtimi. Branginti buvimą kartu, dėkoti.

Ačiū visiems sutiktiems už šypsenas, gražų ir gerą žodį, už šiltą apsikabinimą.

Beje, mūsų bendruomenė gavo garbingą padėką už 15 metų nuoširdų bendruomeniškumo savam kraštui puoselėjimą ir gerosios patirties sklaidą, atjautos ir supratimo naštą taip reikalingą mums visiems bei atyvų dayvavimą Kėdainių rajono vietos veiklos grupės veiklose.

Tad dėkoju visiems Beinaičių bendruomenės nariams, prisidedantiems prie gražių ir prasmingų darbų. O svetingiems labūnaviečiams linkiu ir toliau garsinti savo kraštą, turtingą muzikantais bei kūrėjais, kulinariniu bei kultūriniu šios gyvenvietės paveldu. Jūsų svetingumas padabino šventę gražiausiomis spalvomis“, – gražių žodžių negailėjo Beinaičių bendruomenės vadovė Rita Lankelienė. 

Kaimas jungiasi

Renginyje dalyvavo ir priemiestinio Paobelio kaimo atstovai. Šiame kaime bendruomenė dar tik kuriasi. Tam reikia labai didelių pastangų.

„Reikia daug dirbti, reikia dėti daug pastangų, kad kviesti žmones dalyvauti, susiburti, veikti. Visi yra labai užsiėmę, bet mes vistiek juos siekiame įtraukti į mūsų veiklą. Kviečiu žmones dalyvauti renginiuose, kepti pyragus ir taip pristatyti Paobelį. Mūsų bendruomenė atvežė visiems vaišių – būtent mūsų bendruoemenės moterų keptą payragą. Tikimės, kad bičiuliams patiks“, – šypsojosi Paobelio kaimo atstovė Agnė Varkulienė.  

Susirinko pasveikinti

Labūnavoje susirinkusius visų Kėdainių krašto bendruomenių žmones pasveikino ir gausus būrys garbingų svečių.

Susirinkusiuosius sveikino Seimo narys Darius Kaminskas, Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, beje, pats gimęs ir užaugęs Labūnavoje, mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, rajono Tarybos nariai, Kėdainių seniūnijų seniūnai, šventės rėmėjai. Visi jie pasidžiaugė puikiai organizuota švente bei labai aktyviomis ir veikliomis mūsų krašto bendruomenėmis. 

Seimo narys D. Kaminskas sveikindamas visus surinkusiuosius sakė: „Valstybė yra stipri tik tada, kai žmonės joje bendruomeniškai gyvena. Taip, kaip mūsų krašte, kaip šiandienos bendruomenių sąskrydyje Labūnavoje: šiltai sutinkamas kiekvienas, nuoširdžiai išklausoma ir išradingai pramogaujama.

Lietuvos valstybė remia ir rems Lietuvos žmonių prasmingus darbus ir geras iniciatyvas.

Savo gražiais darbais, įdomiais ir turiningais renginiais kvieskime atvykti ir prie bendruomenių veiklos prisijungti kuo daugiau žmonių. Kvieskime kartu darbuotis, mokytis, keliauti. Kvieskime čia, mūsų Lietuvoje, pasilikti!

Pasitikėdami vieni kitais, bendradarbiaudami ir dirbdami išvien, mes būsime laimingi savame krašte, kiekviename jo kampelyje. To ir linkiu jums visiems.

Siūlau visiems susirinkusiems pokalbį pratęsti aukštesniame lygmenyje - atvykti į LR Seimą ir susitikti su bendruomenių veiklą kuruojančiais Seimo nariais.“

Kitąmet bendruomenių sąskrydis vyks Pernaravos seniūnijoje. Pernaravos seniūnas Artūras Gustas garbingai priėmė šį iššūkį ir pažadėjo, kad visi bus draugiškai sutikti.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!