LAISVALAIKIS

Visos kategorijos
Prie Kėdainių geležinkelio stoties rinkosi Tarybos nariai, žinomi Kėdainių krašto žmonės, Šaulių organizacijos nariai, „Misijos Sibiras“ atstovai, skautai ir kitų įstaigų ir visuomeninių organizacijų nariai, pavieniai žmonės.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainiuose minėta Gedulo ir vilties diena

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 12:56 Birželio 18d. 2020

Sekmadienį Kėdainiuose, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo minima Gedulo ir vilties diena. Šiai dienai skirti renginiai prasidėjo Kėdainių geležinkelio stotyje, kur prie Atminimo lentos vyko sovietinės okupacijos aukų pagerbimas. Kauno gatvės kapinėse, prie simbolinio tremtinių kryžiaus aukotos šventosios Mišios už tremtinius, okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukas.

Viltis – jėga 

Prie Kėdainių geležinkelio stoties rinkosi rajono Tarybos nariai, žinomi Kėdainių krašto žmonės, Šaulių organizacijos nariai, „Misijos Sibiras“ atstovai, skautai ir kitų įstaigų ir visuomeninių organizacijų nariai, pavieniai žmonės. 

Kėdainių geležinkelio stotyje vyko Pagarbos ir Atminties valanda, skirta Lietuvos gyventojų tremties ir masinių žudynių 79-osioms metinėms paminėti. 

Susirinkusieji pagerbė Lietuvos okupacijos aukas, prie paminklo padėjo gėlių. Jiems koncertavo Kėdainių muzikos mokyklos mokiniai. 

„Kiekvieną kartą prisimindami ir tardami tremtinių ir politinių kalinių vardus, kalbėdamiesi apie jų likimus, pasakodami skaudžias jų istorijas, susivienykime tam, kad visada būtume stiprūs ir nepalaužiami. 

Viltis telkė toli nuo Lietuvos ištremtus žmones, viltis buvo jų jėga. 

Pagalvokime, kad būtent tą neramų genocido laikotarpį, kurį jie išgyveno, jaunoji karta gali susikurti tik vaizduotėje.

Kiek daug mūsų senelių vilties sudėta į troškimą, kad laisva būtų mūsų Lietuva. Mūsų tremtinių tikėjimas laisve įkvepia mus ir šiandien. 

Saugokime savo istorinę atmintį ir išlikime vieningi“, – sveikindamas visus susirinkusiuosius sakė rajono meras Valentinas Tamulis.   

Atvyko pasveikinti

Su kėdainiečiais susitiko ir okupacijos aukas pagerbė Kėdainiuose rinktas Lietuvos Respublikos

Seimo narys Darius Kaminskas.

„Ši diena yra kupina vilties ir meilės Lietuvai. 

Žmonės tremtyje vienas kitą gerbė, vienas kitam padėjo. Juos stiprino meilė tėvynei. 

Būtent ši tėvynės meilė klojo jiems kelią sugrįžti atgal. 

Deja, bet pavyko ne visiems.

Tad prisiminkime juos. 

Kviečiu visus, mylinčius Lietuvą, mylinčius Tėvynę, auginti ją, kad ji augtų ir stiprėtų“, – kvietė D. Kaminskas. 

Palietė šeimą

Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius prisiminė, kad tremties baisumai palietė ir jo šeimą.  

„Iš šios stoties buvo vežami visi – ir ką tik gimę kūdikiai, ir vyresni žmonės. 

Kėdainių geležinkelio stotyje vyko Pagarbos ir Atminties valanda, skirta Lietuvos gyventojų tremties ir masinių žudynių 79-osioms metinėms paminėti. Aut. past.

Šiandien mes turime nulenkti galvą prieš tuos, kurie kankinami, šaldomi, marinami badu sugebėjo ištverti tuos baisumus ir išlaikyti lietuvybę. Sugebėjo išsaugoti meilę Tėvynei ir ją perduoti ateities kartoms. 

Ši diena palietė ir mano šeimą. Mano mamos tėvas Sibire mirė. 

Jis karste buvo parvežtas į Lietuvą. 

Taip pat į Sibirą buvo ištremtas ir mano tėčio brolis“, – kalbėjo A. Kacevičius.

Atminties valanda

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Kėdainių skyriaus pirmininkas Jonas

Šleževičius priminė, kad pirmomis tremties dienomis iš Lietuvos buvo išvežta apie beveik

aštuoniolika tūkstančių žmonių.

Suskaičiuota, kad trėmimai palietė apie 280 tūkstančių atskirų žmonių likimų. 

Iš Kėdainių ištremta apie 2 tūkst. 400 gyventojų.

„Labai džiaugiuosi, kad šią dieną mini ir prisimena mūsų savivaldybės vadovai, taip pat vyresni žmonės, kurių šeimos vienaip ar kitaip susijusios su trėmimais. Tačiau man labai trūksta jaunimo.

Mes turime kviesti jaunimą, turime jam aiškinti, jį šviesti. 

Jaunimas turi žinoti tiesą ir prisiminti, pagerbti istoriją, pagerbti šeimų atminimus“, – sakė J. Šleževičius.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!