LAISVALAIKIS

Visos kategorijos

Dotnuviškiai ir akademiškiai bėgo už LIETUVĄ (FOTO, VIDEO)

Justina ŠVEIKYTĖ - 16:11 Sausio 12d. 2018

Šiandien dviejų Kėdainių rajono švietimo įstaigų – Akademijos gimnazijos ir Dotnuvos pagrindinės mokyklos – bendruomenės veržliai pradėjo Lietuvos Valstybės atkūrimo šimtmetį tvirtinančius 2018 metus.

Manau, kad tie vaikai, kurie šiandien dalyvavo bėgime, skirtame Laisvės gynėjų dienai, ir patys didvyriškai sudalyvautų Sausio 13-oje. Tikrojoje. L. Tauginas

Bėgikų – du šimtai

104 Dotnuvos pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai ir 95 Akademijos gimnazijos atstovai penktadienio vidudienį leidosi į bėgimą, skirtą Sausio 13-ajai – Laisvės gynėjų dienai – paminėti.

Į sveiką gyvenseną atvedė... ligos

Dotnuvos pagrindinė mokykla jau 1991 metais įsitraukė į tarptautinę sveiką gyvenseną deklaruojančių mokyklų veiklą. „Man teko būti ligotam, su nemažu antsvoriu. Patekau į medikų rankas. Sugrįžau pasikeitęs. Nebegalėjau atpažinti savęs – žinoma, iš gerosios pusės, – šypteli Rimantas Urbonavičius, Dotnuvos pagrindinės mokyklos direktorius. – Pradėjau pamažu judinti mokyklos bendruomenę, dotnuviškius, bandydamas „užkrėsti“ juos sveika gyvensena. Aišku, pradžioje, kuomet žiemą bėgiodavau trumpomis rankovėmis, kai kurie į mane žiūrėdami sukinėjo pirštą prie smilkinio... Tačiau savo tikslą aš pasiekiau – dabar tai tapo kone savaime suprantamu dalyku. Šiam, Laisvės gynėjų dienos atminimo bėgimui pritaria ir moksleiviai, ir jų tėveliai. Šiandien Sausio 13-ajai skirtame bėgime dalyvavo ir vienas mūsų buvęs moksleivis, šiandien – jau studentas sostinėje. Malonu, kad turiu visą būrį bendraminčių. Aš esu už sveiką gyvenseną, už tai, kad jos dėka kad tiek suaugusieji, tiek vaikai būtų ir dvasiškai, ir fiziškai stiprūs. Kad jiems tiesiog nebereikėtų psichologų ar vaikų tarnybų specialistų pagalbos.“

Dviejų direktorių tandemas

Taip R. Urbonavičius pamažėle savo vadovaujamoje mokykloje įvedė Naujametinio bėgimo tradiciją. Tačiau prieš keturiolika metų kaimyninės Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas, lengvajai atletikai ir krepšiniui neabejingas žmogus, atvykęs pas kolegą, pasiūlė Laisvės gynėjų dieną minėti kartu. „Taip nusprendėme mūsų vienų Naujametinį bėgimą vos vos pavėlinti ir organizuoti jį kartu su akademiškiais Sausio 13-ąją arba šios svarbios dienos išvakarėse. Ir taip – jau keturioliktąjį kartą“, – pasakoja R. Urbonavičius.

Pilietiškumo pamokos

Dotnuvos pagrindinės mokyklos direktorius prabyla apie tai, ką jam pačiam reiškia Lietuva, ir siekį meile gimtajai šaliai, visai kaip ir sveikai gyvensenai, „užkrėsti“ šį supančią aplinką. „Taip daug norisi pasakyti, bet taip sudėtinga rasti žodžius, kurie pataikytų tiesiai į žmonių širdis. Norisi, kad būtume kantresni, optimistiškesni. Mums Lietuvoje nieko netrūksta. Turime gražią šalį, turime gerą Prezidentę. Kai manęs paklausia, kaip aš gyvenu, visuomet atsakau: „Labai gerai!“. Norisi palinkėti, kad visi, visi atsakytų lygiai taip pat vos tik to paties paklausti. Norisi, kad visi būtume saugūs, sveiki ir, be abejo, sportiški, – kalbėjo R. Urbonavičius. – Lietuva man – antra, po mamos. Mama suteikė gyvybę. Lietuva – šalis, kurioje galiu laisvai dirbti, keliauti, siekti savo tikslų. Tai – šalis, kurioje užauginau vaikus, penkis anūkus. Į „Lietuvą“ telpa viskas, kas man yra brangiausia.“

Neabejoja: bėgantieji eitų ginti tėvynės

Tiesa, Dotnuvos pagrindinės mokyklos direktorius čia pat suskumba pabrėžti – nors Sausio 13-oji šiame krašte minima sportiškai, ne ką kitą, bet būtent pilietiškumą mokyklų vadovai ir pedagogai stengiasi skiepyti vaikams.

Jam antrina ir Akademijos gimnazijos direktorius Liudas Tauginas: „Stengiamės auginti pilietišką jaunimą. Manau, kad tie vaikai, kurie šiandien dalyvavo bėgime, skirtame Laisvės gynėjų dienai, ir patys didvyriškai sudalyvautų Sausio 13-oje. Tikrojoje.“

Dotnuvos pagrindinės mokyklos ir Akademijos gimnazijos bendruomenės Sausio Sausio 13-ąją tradiciškai mini bėgimu. Šių dviejų mokyklų nariai vienu metu pajuda iš šveitimo įstaigų ir susitinka pusiaukelėje. Taip – jau keturiolika metų. Aut. past.

Nerašyta taisyklė

Ne tik gražia, bet, galima įvardinti, ir išskirtine tradicija spėjęs tapti šių dviejų mokyklų narių bėgimas buvo jau keturioliktasis.  Na, tebūnie, šįmet jungtinis dviejų mokyklų bėgimas dar ne jubiliejinis, tačiau vis vien – labai brangus. Brangus tiek akademiškiams, tiek dotnuviškiams.

„Aš pats buvau Sausio 13-osios įvykių sūkuryje, todėl jaučiu pareigą tą dieną paminėti tinkamai. Vaikai bėga savo noru. Jie taip išreiškia savo poziciją Tėvynės atžvilgiu, savo pilietiškumą, ir man džiugu, kad taip yra. Visi bėgę kasmet užsirašo atminimo knygoje. Žinote, šis bėgimas – tarsi nerašyta dviejų šiltus santykius puoselėjančių kaimynų taisyklė“, – šyptelėjo L. Tauginas.

Trispalvė: neša tai vieni, tai kiti

Akademijos gimnaziją ir Dotnuvos pagrindinę mokyklą skiria penki kilometrai. Viena kitos nenuskriausdamos abiejų mokyklų bendruomenės susitinka pusiaukelėje. Joje tradiciškai, skambant liaudies dainoms, pasikeičiama vėliava.

Šiandien ją garbingai nešė dotnuviškiai, na o kitąmet su vėliavnešiu priešakyje į susitikimo vietą atbėgs akademiškiai.

Bėgo gimtadienio išvakarėse

Tiesa, taip jau susiklostė, jog viena gimnazistė, šiandien be didesnių vargų įveikusi trasą, rytoj švęs… savo šešioliktąjį gimtadienį.

„Gimiau labai gražią dieną. Laisvės gynėjų dieną, – prasitarė Akademijos gimnazijos devintokė Paulina Pugalskytė. – Rytoj švęsiu savo šešioliktąjį gimtadienį kartu su šeima ir bičiuliais. Ir, žinote, mes niekada nepamirštame, kokio svarbumo ši diena yra Lietuvai.“

Lietuva – tai šalis, kurioje užauginau vaikus, penkis anūkus. Į „Lietuvą“ telpa viskas, kas man yra brangiausia. R. Urbonavičius

Didžiuojasi „Tūkstantmečio vaiku“

Neseniai projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ atranką įveikė ir į laidos filmavimą pateko Akademijos gimnazijos devintokas Povilas Masiliūnas. Konkursas vyko Didžiojoje Lietuvos televizijos (LRT) studijoje. Tarp kitko, vienas klausimas atiteko ir jį lydėjusiam geografijos ir ekonomikos mokytojui metodininkui Povilui Diliautui.

Laidos filmavimo užkulisiuose akademiškis devintokas paklaustas, kaip jo atstovaujama gimnazija minės Sausio 13-ąją, pasidžiaugė tradiciniu mokyklos bėgimu. LRT komanda šiandien taip pat stebėjo akademiškių ir dotnuviškių bėgimą.

Kaip Vilniuje sekėsi P. Masiliūnui, galite sužinoti stebėdami LRT televiziją jau poryt,  sekmadienį, 10:30 val.

 

4 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!