GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Apsidraudusieji ir patyrę traumas, gali tikėtis draudimo išmokos.  / Asociatyvi nuotr.

Metas pasirūpinti asmens sveikatos ir turto draudimu

Dovydas PASLAUSKAS - 09:15 Liepos 09d. 2018

Perneravos seniūnijoje kilęs gaisras, suniokojęs ūkininko Vito Gembecko turtą, Pagirių miestelyje ir Vasariškėse kilę gaisrai, Kėdainių rajone sudegęs automobilis ir kiti nelaimingi atsitikimai privertė visus susimąstyti apie praradimus ir suskubti padėti nukentėjusiems. Nelaimingi atsitikimai primena ir tai, kad žmonėms reikėtų pasirūpinti savo ir artimųjų sveikatos bei turto draudimu.

Žmonių nuomonė – labiau teigiama

Ką apie draudimą iki šiol yra girdėję Kėdainių gyventojai? To pasiteiravome atsitiktinių praeivių.

„Žmonės gyvena chaotiškai. Skuba dirbti įvairius darbus ir ne visada prisimena, kad svarbiausias jų varikliukas – ne atlyginimas. Darbas neturėtų būti svarbiausias gyvenime, o vertybės – sveikata, šeima, namai, pomėgiai.

Per skubėjimą ir prasideda visos bėdos – laiku nesutvarkyta rozetė, paliktas į elektros lizdą įkištas kompiuterio laidas gali sukelti gaisrą ir žmogus gali prarasti viską.

Taip pat gali būti įvairios ir kitos nelaimių priežastys – nelaimingi atsitikimai, gamtos stichijos, kiti reiškiniai, nepriklausantys nuo žmogaus valios. Tačiau žmogus didžiąja dalimi gali pasirūpinti savimi, artimaisiais, savo aplinka. O jeigu nutiktų taip, kad viskam neranda laiko, tuomet reikalingas draudimas, galintis apsaugoti žmogų ir nepalikti jo baso, be kapeikos kišenėje“, – ką mano apie draudimą, išsakė kėdainiškė Rūta.

Draudimas tikrai neapsaugo nuo nelaimių. Draudimo poliso turėjimas nemažina gaisro ar nelaimingo atsitikimo rizikos tiek asmeniui, tiek turtui. Pagrindinė ir svarbiausia draudimo funkcija – atlyginti nuostolius nukentėjusiems nuo netikėtų įvykių. Boris Jonas Kuzmas

Kauniečio, dirbančio Kėdainiuose, Marijaus Amberuko nuomone, draudimas yra pelningas verslas, tačiau tuo pačiu – patogus būdas lengvai apsaugoti savo turtą.

„Draudėjai yra pelningi verslininkai, apsukrūs. Prieš pasirašant bet ką, ką jie siūlo, patariu pasiskaityti ir įsiskaityti tarp eilučių, prireikus – net pasitarti su teisininkais.

Bet apskritai, turto ar gyvybės draudimas, mano nuomone, būtinas kiekvienam žmogui. Žinoma, pagal galimybes, tačiau tai apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų.

Be abejo, į tai galima pasižiūrėti ir kaip į investiciją – tuomet, nutikus bėdai, bus galima išlikti ramiam, nes žinosi, kad už patirtą žalą bus atlyginta“, – teigė jis.

Užtikrina nuostolių atlyginimą

AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialo Lietuvoje marketingo ir viešųjų ryšių skyriaus  vadovas Boris Jonas Kuzmas paaiškino, kodėl svarbus asmens ir turto draudimas.

„Draudimas tikrai neapsaugo nuo nelaimių. Draudimo poliso turėjimas nemažina gaisro ar nelaimingo atsitikimo rizikos tiek asmeniui, tiek turtui. Pagrindinė ir svarbiausia draudimo funkcija – atlyginti nuostolius nukentėjusiems nuo netikėtų įvykių, apsaugoti žmonių finansinį gerbūvį, suteikti jiems „finansinę pagalvę“ pasikeitus gyvenimo situacijai ar netekus turto.

Gyventojų turto draudimas užtikrina nuostolių atlyginimą pastatams ir namuose bei automobilyje esančiam turtui įvykus gaisrui, vandens prasiskverbimui iš išorės, vagystei ir kitai trečiųjų asmenų tyčinei veikai. Draudimo apsauga taip pat galioja atsitrenkus į sieną transporto priemonei, užvirtus medžiui, sugedus buitinei technikai dėl elektros įtampos svyravimų ir daugeliu kitų draudimo taisyklėse aprašytų atvejų. Atlyginamos žalos dydis gali būti iki 100 proc. turto vertės. Papildomai rekomenduojamas civilinės atsakomybės draudimas, atlyginantis padarytą žalą kaimyno turtui“, – kuo ypatingas gyventojų turto draudimas, pasakojo B. Jonas Kuzmas.

Asmens draudimo atveju išmoka išmokama įvykus nelaimingam atsitikimui. Pagrindinės draudžiamos rizikos yra traumos, netektas darbingumas ir mirtis. Taip pat galima apsidrausti nuo kritinių ligų bei ūmių susirgimų.

„Deja, nelaimės visuomet ištinka netikėtai, todėl naudinga užbėgti netikėtam įvykiui už akių ir užsitikrinti savo šeimai „finansinę pagalvę“ nelaimingo atsitikimo atveju“, – apie galimybes apsidrausti pasakojo specialistas.

Dažniausias – civilinės atsakomybės draudimas

Pasak B. Jono Kuzmo, dažniausiai gyventojai kreipiasi dėl privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo.

„Jis yra privalomas, ir viskas tuo pasakyta. Kitos draudimo rūšys yra savanoriškos, kiekvienas žmogus pats turi priimti sprendimą draustis.

Dažniau šį sprendimą priima asmenys, peržengę 40 metų amžių, atitinkamai sukaupę daugiau turto ir geriau suvokiantys galimas rizikas. Tačiau daugėja ir draudimo naudą suprantančių jaunesnių žmonių, įsigyjančių savo pirmąjį būstą.

Galima pasidžiaugti, kad žmonių sąmoningumas auga ir vis daugiau gyventojų nusprendžia pasirūpinti savo šeimos ir turto saugumu, juolab kad, priešingai nei daugelis galvoja, šie draudimai nėra brangūs, dažnu atveju pigesni už privalomąjį draudimą. O ir apsidrausti tampa vis lengviau – nuvykus į draudimo bendrovės atstovybę, internetu arba telefonu.“

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!