GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Šiais metais naujus mokslo metus pradėjo apie 200 Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto studentų.   / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Senjorai pradėjo naujus mokslo metus (GALERIJA)

Džestina BORODINAITĖ - 09:52 Spalio 09d. 2019

Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto studentai rinkosi į Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centrą pradėti 6-uosius mokslo metus. 

Bendraus ir judės

„Pagrindiniai žodžiai, kurie apibūdintų naujus TAU mokslo metus – bendravimas ir judėjimas. 

Kaip liaudies patarlė sako: „Po stovinčiu akmeniu ir vanduo neprateka.“ Todėl mes šiais metais tikrai nesiruošiame sėdėti vietoje. Priešingai, stengsimės aktyviai veikti, judėti, tekėti, bendrauti.

Mano nuomone, pagyvenusiems žmonėms to labai trūksta ir ilgainiui tampa didele vertybe“, – apie naujai prasidėjusius mokslo metus kalba Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto direktorė Jūratė Vaitonienė.

Pagrindiniai žodžiai, kuriais Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto direktorė Jūratė Vaitonienė apibūdintų naujus Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metus – bendravimas ir judėjimas. / A. Barzdžiaus nuotr. Netrūko sveikinimų

Gausaus būrio susirinkusiųjų laukė daug sveikinimų, linkėjimų ir raginimų nesustoti eiti, dalyvauti, trokšti žinių, pasisemti kuo daugiau gerų emocijų, kuo daugiau sužinoti, pabūti drauge ir pabendrauti. 

Į mokslus sugrįžusius TAU studentus Kėdainių rajono savivaldybės mero vardu pasveikino vicemeras Paulius Aukštikalnis ir pasidžiaugė, kad Kėdainių krašte atsiranda toks gausus būrys žmonių, kurie noriai semiasi žinių ir, nepaisant vis greičiau bėgančių metų, visuomet nori tobulėti.

Atliko tyrimus

Pagyvenusių žmonių dienai skirtame renginyje senjorams buvo pristatyta paskaita apie širdies kraujagyslių rizikos faktorius, atlikti nemokami kraujo tyrimai bei patikrinta jų rega. 

Tęs populiarias veiklas

Šiais metais TAU studentams bus pasiūlyta įvairiausių fizinio aktyvumo užsiėmimų. 

„Visų pirmą tęsime pačias populiariausias veiklas, kurios senjorams labai patiko praėjusiais metais, tai – joga, mankšta baseine, o kadangi šiemet prie mūsų prisijungia ir kineziterapeutai, visuomenės sveikatos centro priežiūros specialistai, todėl užsiėmimų spektras kaip reikiant prasiplės. 

Manoma, kad bent tris kartus per savaitę senjorams bus organizuojamos veiklos, kurių metu jie ne tik aktyviai judės, bet kartu stiprins savo sveikatą. 

Paskutinįjį rugsėjo savaitgalį Palangoje TAU studentai įgyvendino savo seną svajonę – įveikė ištvermės žygį, kurio metu nuo Palangos iki Šventosios pėsčiomis žygiavo net 12 kilometrų. J. Vaitonienė

Be abejo, neužmiršime ir kito fakulteto – meno ir taikomosios dailės – veiklų. 

Keletą kartų per mėnesį organizuosime senjorų itin pamėgtas kūrybines rankdarbių bei dailės dirbtuves“, – naujų mokslo metų planuojamas veiklas pristato J. Vaitonienė.

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorė Irina Jančiukienė džiaugiasi prieš ketverius metus Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre įsteigto Trečiojo amžiaus universiteto veikla. / A. Barzdžiaus nuotr.Bendraus ir bendradarbiaus

„O svarbiausia, jog šiemet stengsimės kuo daugiau bendrauti bei bendradarbiauti su kitomis pagyvenusių žmonių organizacijomis. 

Praėjusius mokslo metus užbaigėme susitikimu su Anykščių trečiojo amžiaus universitetu, šiemet planuojamas susitikimas su Radviliškio TAU studentais. 

Taip pat glaudžiai bendradarbiausime ir su rajone esančiais senelių globos namais. Artimiausias vizitas numatomas į Šėtos socialinį centrą, – artimiausius susitikimus su kitomis pagyvenusių žmonių organizacijomis vardija J. Vaitonienė. – Be to, jei pavyks, TAU studentų laukia net trejus metus truksiantis projektas. 

Jo metu, įtraukdami daugiau naujų veiklų, skatinsime senjorus būti aktyviais. Taip pat organizuosime užsiėmimus su profesionaliais lektoriais ir dėstytojais, bus siūloma prisijungti prie įvairių meno terapijų, teatro studijos ir kitokių įdomių užsiėmimų“, – ateities planais dalijasi J. Vaitonienė.

Mokysis apie 200 studentų

Šiais metais naujus mokslo metus pradėjo apie 200 studentų. 

„Kadangi daugelis užsiėmimų vyksta mažesnėse grupėse, kad kiekvienas galėtų pasikalbėti, išreikšti savo mintis ir pabendrauti, todėl visus senjorus, prisijungusius prie TAU, tikrai sutalpinsime“, – pabrėžė J. Vaitonienė.

Praėjusius mokslo metus užbaigėme susitikimu su Anykščiu trečiojo amžiaus universitetu, šiemet planuojamas susitikimas su Radviliškio TAU studentais. J. Vaitonienė

Įveikė 12 kilometrų

Nors nauji mokslo metai ugdymo įstaigoje prasidėjo spalio 1-ąją, tačiau, anot J. Vaitonienės, tai – ne pirmas senjorų susitikimas. 

„Pirmasis įvyko paskutinįjį rugsėjo savaitgalį, kada Palangoje įgyvendinome savo seną svajonę – įveikėme ištvermės žygį, kurio metu senjorai nuo Palangos iki Šventosios pėsčiomis žygiavo net 12 kilometrų. 

Projektas „Kartų mokymasis kartu“ išskirtinis tuo, kad jį rengėme kartu su jaunimu“, – smagias atsiminimų akimirkas prisimena TAU direktorė. 

Ketverius metus TAU lankanti Nijolė Dautorienė (kairėje), penktus metus studijuojanti Danutė Mameniškienė ir naujokė Irena Malinauskienė. / A. Barzdžiaus nuotr. Galimybė atrasti save

Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro direktorė Irina Jančiukienė džiaugiasi 2013 metais įsteigto Kėdainių trečiojo universiteto veikla. 

„Prieš ketverius metus, kada man reikėjo sugalvoti Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro viziją, į galvą šovė „Mokymosi visą gyvenimą strategija“ mintis. 

Tuo metu įsivaizdavau, kaip būtų smagu, jei šiame centre kiekvienas – ir vaikas, ir suaugęs, ir jaunas, ir pagyvenęs – turėtų ką veikti. 

Ir dabar drąsiai galiu teigti, kad kiekvienas iš minėtųjų mokinių galimybę atrasti save tikrai turi. 

Mes turime jaunimo klases, suaugusiųjų klases, neformaliojo švietimo veiklas vaikams ir suaugusiems, atvirąsias jaunimo erdves, TAU, kuriuo labai didžiuojuosi. Džiaugiamės galėdami suburti šituos žmones, kurie noriai ir mielai ateina į mūsų centrą“, – pasidžiaugė I. Jančiukienė.

Jogos pratimai nesudomino

Ketverius metus TAU lankanti Nijolė Dautorienė itin vertina visada senjorais su didžiausiu malonumu besirūpinančią įstaigos vadovę-koordinatorę. Taip pat senjorai didelį įspūdį paliko užsiėmimai baseine. Tuo tarpu jau penktus metus studijuojančią Danutę Mameniškienę traukia meniniai užsiėmimai, senjorus supanti aplinka ir visas jų kolektyvas.

Pasakojo draugė ir kaimynė

Pirmą kartą į TAU atvykusi Irena Malinauskienė apie senjorus ugdančią įstaigą sužinojo iš draugės ir kaimynės. 

„Mano draugė ir kaimynė labai daug pasakojo apie TAU, o atradusi daugiau laisvesnio laiko, nusprendžiau pati išbandyti. 

Namuose užsiimu menine veikla, kuriu rankdarbius, todėl kol kas labiausiai mane vilioja menas. Norėčiau kažką naujo, dar neatrasto išbandyti. Aišku, įdomu bus ir su sveikata susijusiuose užsiėmimuose sudalyvauti“, –  pasakoja I. Malinauskienė.

3 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Negalia, netrukdanti aktyviam ir laimingam gyvenimui šokio ritmu

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
12:48 Rugpjūčio 27d. 2020
img

Kai namuose karaliauja muzika ir egzotinė fauna

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
11:18 Rugpjūčio 15d. 2020
img

Dirbdami širdimi dovanoja gerumą

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
12:48 Rugpjūčio 03d. 2020
img

Veidas, kuriame visada matai saulę

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
15:34 Rugpjūčio 01d. 2020
img

Ji padeda užlipti ant gyvenimo pokyčių tramplyno

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
09:30 Liepos 28d. 2020
img

Užkietėjusiam motociklininkui labiausiai rūpi saugus eismas

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
08:18 Liepos 20d. 2020
img

Neįgaliųjų didžiausia stiprybė slypi siekyje visuomet tobulėti ir nugalėti negalią

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
13:32 Birželio 22d. 2020
img

Veiklusis šefas Edvinas Genys dangoraižius iškeitė į nuosavą daržą

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
15:43 Birželio 16d. 2020
img

Kamilė Šniukštaitė: ne žodžiais, o darbais žmones gydanti kineziterapeutė

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
16:00 Birželio 15d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!