GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Šiandien kone dvi dešimtys Beržų ir aplinkinių gyvenviečių žmonių jau penktąjį kartą per pastaruosius du mėnesius drauge leidosi į maudynes lediniame vandenyje.  / J. Šveikytės nuotr.

Beržai – Kėdainių rajono grūdinimosi sostinė?

Justina ŠVEIKYTĖ - 13:01 Kovo 28d. 2019

Kada pradedate maudynių sezoną? Drąsesnieji, ko gero, jau vėlyvą pavasarį, o likusieji veikiausiai į vandenį pirmąkart metuose lipa vasaros pradžioje.

O štai Beržų kaimo (Kėdainių r.) gyventojai maudynių sezoną buvo uždarę tik trumpam.

Rudenį sulankstę maudymosi kostiumėlius ir glaudes, iš spintų jas išsitraukė vasario 16-ąją, minėdami Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Sekmadienį kone dvi dešimtys Beržų ir aplinkinių gyvenviečių žmonių jau penktąjį kartą per pastaruosius du mėnesius drauge leidosi į maudynes lediniame vandenyje.

„Užkrėtė“ pirmininkė

Vasario pradžioje Beržų bendruomenės asociacijos pirmininkė Birutė Jomantaitė

su bičiule iš gretimos gyvenvietės Audrone Martišiene dalyvavo „Ruonių maudynėse“ Babėnų šilo tvenkinyje drauge su keliomis dešimtimis kėdainiečių.

Susirenkame kiekvieną kartą – tai dešimt, tai penkiolika, tai dvidešimt žmonių, tačiau mūsų nedideliam kaimukui toks skaičius yra nemažas. B. Jomantaitė

Vėliau sekė „Palangos stinta“ – pasipliuškenimas Baltijos jūros bangose, tąkart – su keliais šimtais sveikuolių iš visos Lietuvos.

„Po dviejų naujų gyvenimo patyrimų pagalvojau: kodėl gi šios pramogos neišbandžius savame kaime? Nejaugi tuo gali užsiimti tik didesniųjų miestų žmonės? – „Rinkos aikštei“ sakė trejus metus bendruomenei vadovaujanti B. Jomantaitė. – Pirmąjį kartą beržiškių „Ruonių maudynės“ gretimo Vaidatonių kaimo tvenkinyje iškirstoje eketėje vyko minint Valstybės atkūrimo sukaktį, kitą savaitgalį – po bendruomenės tarybos ataskaitinio susirinkimo. Grūdindamiesi šventėme ir Kovo 11-ąją.“

Būrys besigrūdinančių Dotnuvos seniūnijos Beržų kaime susirenka kiekvieną kartą. Tai dešimt, tai penkiolika, tai – dvidešimt žmonių renkasi ledines maudynes, o ne ilgėlesnį pasivartymą pataluose ar stoviniavimą prie vietinės parduotuvės. J. Šveikytės nuotr.Kiekvieną savaitgalį

Graži iniciatyva Beržų kaime netruko tapti tradicija. Nepaisant to, kad vandenį kaustęs ledas kartu su šalčiu atsitraukė, į maudynes stingdančiame vandenyje beržiškiai savaitgalį rinkosi jau penktąjį kartą.

„Galiausiai tai tapo savaitgaline mūsų tradicija. Nesimaudėme tik porą kartų – per pirmąjį savivaldybių tarybų rinkimų ir antrąjį merų rinkimų turą. Rinkimai yra šventa, – šyptelėjo B. Jomantaitė. – Tiesa, per pirmąjį savivaldybių rinkimų turą kaimo jaunimas pats susiorganizavo maudynes. Keliese, lydimi suaugusio žmogaus, jaunuoliai maudėsi eketėje. Mums, organizatoriams, vėliau netgi vaizdo medžiagą siuntė.“

Jeigu ne šalies – tai bent jau rajono

Paklaustai, kada gi kitos maudynės šaltame, nors ir ne eketėje, vis dėlto – vis dar lediniame vandenyje, B. Jomantaitei net nereikia žvilgtelti į kalendorių: „Kaip tai kada? Kitą savaitgalį! Laukiame visų, kas tik nori prie mūsų prisijungti. Garantuojame gerą energijos užtaisą, ką ten užtaisą – visą bombą – ir karštą arbatą Beržų bendruomenės centro namuose po visko. O kodėl gi mes, Beržų kaimelis, negalime tapti Lietuvos grūdinimosi sostine? Na, jeigu ne Lietuvos – tai bent jau Kėdainių rajono!“

O kodėl gi mes, Beržų kaimelis, negalime tapti Lietuvos grūdinimosi sostine? Na, jeigu ne Lietuvos – tai bent jau Kėdainių rajono! B. Jomantaitė

Tai 10, tai 20

Juk jau geriau sekmadienio rytą leisti mankštoje, po kurios – lengvas prasibėgimas ir niurktelėjimas į ledinį vandenį, nei ilgas vartymasis lovoje ar, juolab beprasmis laiko leidimas prie vienintelės kaimo parduotuvės su buteliu rankoje.

Trejus metus Beržų kaimo Dotnuvos seniūnijoje bendruomenei vadovaujanti B. Jomantaitė džiaugiasi nedideliame kaimelyje prigijusia sveikuoliška iniciatyva.

„Na, nežinau, kiek ji sveikuoliška, bet grūdina tai labai stipriai. Maudynėms susirenkame kiekvieną kartą – tai dešimt, tai penkiolika, tai dvidešimt žmonių, tačiau mūsų nedideliam kaimukui toks skaičius yra nemažas“, – pasakojo B. Jomantaitė.

Lengva mankšta, prasibėgimas, o tada jau – niurktelėjimas į eketę. J. Šveikytės nuotr.Pavasaris turi ir minusų?

Maudynes lediniame vandenyje Beržų kaimo gyventoja pati pirmą kartą gyvenime išbandė tik šįmet.

„Nežinau, ar sutapimas, ar ne – bet nuo vasario pradžios, kuomet vyko pirmosios maudynės, nebuvo dienos, kuomet jausčiausi be jėgų, paliegusi, kibtų sloga ar gripas, – patikina B. Jomantaitė. – Kiekvienos maudynės yra skirtingos. Eketėje Babėnų šile buvo vienokios, Baltijos jūroje kitokios, visos penkerios Beržuose vėlgi skyrėsi viena nuo kitos. Bet vienareikšmiškai galiu pasakyti – visuomet jausmas yra tobulas. Energijos užtaisas tai dienai, rytojui ir dar savaitei į priekį. Tiesą pasakius mums, beržiečiams, norintiems ekstremalių pojūčių, netgi šiek tiek gaila, kad oras šyla, kad nutirpo ledai... Aišku, vanduo dar šaltas, dar vėsina ir gaivina, bet nebepatiriam to, ką patirdavom lipdami į lede iškirstą eketę.“

Pasiryžo pirmą kartą

Kaskart prie būrio Beržų kaimo gyventojų prisijungia ne tik aplinkinių kaimų žmonės, bet ir svečiai iš Akademijos bei Kėdainių miesto.

Sekmadieninį apšilimą prie kaimo bendruomenės centro vedė Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono Štabo baterijos Ryšių būrio II belaidžių telekomunikacijų modulio vadas seržantas kėdainietis Gytis Stankevičius.

Tai mano pirmas kartas. Bet... tikrai ne paskutinis. G. Stankevičius

 

„Beržuose prabėgo mano vaikystė – čia gyvena mano seneliai. Todėl niekuomet nebuvau pernelyg nutolęs nuo to, kas vyksta šiame kaime. Ir ką gi – šeštadienio vakarą internete pastebėjau kvietimą dalyvauti maudynėse kartu su kaimo gyventojais. Norėjau išbadyti šią pramogą, norėjau išbandyti save – anksčiau to neteko daryti. Teko tik lipti į eketę įkaitusiam iš po pirties ir, patikėkite manimi, tai – du visiškai skirtingi dalykai“, – pasiryžimą pirmą kartą išbandyti maudynes šaltame vandenyje su šypsena komentavo Lietuvos kariuomenės seržantas.

Pirmą, bet tikrai ne paskutinį

Į vandenį G. Stankevičius įlipo pirmas. Tiesa, pirmas iš jo ir išlipo.

„Šaltoka. Gelia visą kūną. Bet jausmas – nerealus, – geros nuotaikos nestokojo jaunas vyras. – Tai mano pirmas kartas ir tikrai ne paskutinis. Kad ir neišsimiegojęs tądien būtum – po maudynių šaltame vandenyje atsigauni išsyk.“

Paklaustas, kur gi daugiau ekstrymo – kareivinėse ar eketėje Beržų kaime, karys atsako ilgai nesvarstęs.

„Maudynėse, savaime suprantama. Rukloje, batalione, pabėgioti išeinu nebent į poligoną, ir ten lediniame vandenyje aš nesimaudau“, – juokėsi 29 metų Lietuvos kariuomenės seržantas G. Stankevičius.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Krepšinio paslapčių kėdainietis vaikus moko didžiausiame Kinijos mieste

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
13:12 Liepos 16d. 2019
img

Deimantinių vestuvių jubiliatai Kišonai: „Per 60 metų niekas nepasikeitė“

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
13:44 Liepos 15d. 2019
img

Vaikiškos pasakos ir šiuolaikiniai filmukai: kokia žinutė juos pasiekia?

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
13:08 Liepos 09d. 2019
img

Bibliotekininkės V. Rakevičės kolekcijoje – daugiau nei 2 000 atvirlaiškių

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
13:01 Liepos 03d. 2019
img

Sibire palaidotai močiutei paminklą pastatė po 64 metų

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
10:22 Birželio 19d. 2019
img

Dizainerė: „Įžadų atnaujinimas gyvenimą pakeitė į gera“

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
15:24 Birželio 17d. 2019
img

Šiuolaikinė tėvystė daugiavaikės mamos ir psichologės akimis

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
12:29 Birželio 15d. 2019
img

Laikas viską keičia

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
12:41 Birželio 10d. 2019
img

Išbandymas, kurio nepamirš niekada: iš Vokietijos mina į Vietnamą

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
1
14:29 Birželio 07d. 2019
img

Pernaravoje įamžintas Lietuvos šviesuolės atminimas

Svarbiausias užsiėmimas – kasdieninis gyvenimas
16:00 Birželio 06d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!