GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Į Kėdainius užsukę „Nacionalinės ekspedicijos“  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kėdainiečiai pasitiko „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyvius (GALERIJA)

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 09:48 Liepos 06d. 2019

Penktadienio popietę Kėdainių mieste viešėjo „Nacionalinės ekspedicijos“ dalyviai. Ne laivu, o specialiai paruoštais nameliais ant ratų į Kėdainius užsukę dalyviai visą popietę vaikštinėjo Kėdainių senamiesčio gatvėmis.

Istorines vietas

Profesoriaus Alfredo Bumblausko vadovaujama ekspedicija domėjosi Kėdainių krašto istorija. Dalyviai aplankė Kėdainių Evangelikų reformatų bažnyčią, kur domėjosi prasidėjusiais Radvilų palaikų tyrimais. Taip pat lankėsi Arnetų name, kur juos pasitiko Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikaltinis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, jo pavaduotojai Danutė Mykolaitienė ir Gintautas Muznikas.

„Turime pasidžiaugti, kad pagaliau „Nacionalinė ekspedicija“ aplankė mūsų miestą. Mes tikrai esame įdomūs ir turime ką parodyti, turime kuo didžiuotis. Esame senas Radvilų miestas su sava istorija, sava praeitimi, kuri domina ekspedicijos dalyvius. Šiandien jie daug pamatė ir sužinojo. Tikimės, kad Kėdainius galės pamatyti ir visos Lietuvos žmonės“, – kalbėjo V. Tamulis.

Svečiai apžiūrėjo ir Nevėžio upėje, ties pėsčiųjų tiltu, įkurdintą kėdainiečio Dariaus Petkevičiaus statytą vytinę./ Algimanto Barzdžiaus nuotr. Istoriniai pietūs

Arnetų name dalyvių laukė istoriniai pietūs. Dalyviai buvo vaišinami restorano „Grėjaus namas“ ruoštu „Radvilų troškiniu“. Su rajono vadovais buvo diskutuojama apie  Kėdainių praeitį, dabartį ir ateitį.

Meras V. Tamulis  pasidžiaugė, kad Kėdainiai istoriškai yra daugiakultūris, atviras visiems miestas, kuriame nuo seno gyveno verslūs ir savo kraštą mylintys žmonės.

Papietavę ekspedicijos dalyviai patraukė į Didžiosios Rinkos aikštę, kur susitiko su miestelėnais. Kėdainiečiai klausėsi įdomių profesoriaus A. Bumblausko pasakojimų, galėjo pabendrauti, įsiamžinti su visais dalyviais.

„Šioje ekspedicijoje palietėme labai daug temų, aplankėme daug Lietuvai svarbių vietų. Pilys, mūšiai, Lietuvos teritorijos ir interesai dar nuo Karaliaus Mindaugo iki Abiejų Tautų Respublikos panaikinimo, nuo Stelmužės ąžuolo iki Tarpukario Respublikos sukūrimo.

Meras V. Tamulis pasidžiaugė, kad Kėdainiai istoriškai yra daugiakultūris, visiems atviras miestas, kuriame nuo seno gyveno verslūs ir savo kraštą mylintys žmonės. Aut. past.

Šiandien Kėdainiuose yra priešpaskutinė ekspedicijos diena. Labai gaila, kad ekspedicijos finišas yra kiek kitoks nei mes tikėjomės. Kaip žinote, mus ištiko tragedija, žuvo mūsų kapitonas istorikas Romaldas Adomavičius, kuris plaukė į susitikimą su mūsų ekspedicija. Turėjome drauge visi finišuoti. Deja, po šio įvykio mes įjungėme kitą ekspedicijos režimą. Šokių, dainų, linksmybių nėra, bet tą istorinį, gamtinį pasakojimą žiūrovai būtinai išvys“, – kalbėjo ekspedicijos dalyvis žurnalistas Edmundas Jakilaitis.   

Kėdainiai – Žemaitijos didmiestis

„Vaikščiodami po Kėdainius mes nusprendėme, kad jie yra Žemaitijos didmiestis. Galima sakyti, kad šis regionas turėjo vienintelį tikrą miestą, kuriame išsiskleidė visa Žemaitijos istorijos panorama. Todėl Radvilų sarkofagai, šios giminės istorija bei Kėdainių senamiestis, kuris yra toks vienintelis istorinėje Žemaitijoje, mums rūpi. Manome, kad jis bus įdomus viems Lietuvos žmonėms“, – šypsojosi istorikas A. Bumblauskas.

Pamatysime rudenį

Šeštadienį „Nacionalinė ekspedicija“ iškilmingai finišavo Kaune. Istorinis laivas prisišvartavo Senojoje Nemuno prieplaukoje. Čia žygio dalyvius sutiko gausus būrys kauniečių ir miesto svečių.

Televizijos žiūrovai penktosios „Nacionalinės ekspedicijos“ kelionę televizijos ekranuose galės išvysti jau šį rudenį per LRT televiziją.

6 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Lietuvos dainų šventė: populiarumo fenomenas šiomis dienomis

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:15 Rugpjūčio 14d. 2020
img

Ar tikrai iš naujo atrandame poilsį Lietuvoje?

Savam krašte net saulė ryškesnė
08:46 Liepos 14d. 2020
img

Kėdainiškių šeima Tailande buvo įstrigusi dviem mėnesiams

Savam krašte net saulė ryškesnė
09:02 Liepos 08d. 2020
img

Tarp trylikos mentorystės dalyvių – ir dvi kėdainietės

Savam krašte net saulė ryškesnė
08:59 Birželio 15d. 2020
img

Ant Dotnuvos parduotuvės nutūpė angelas

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:52 Birželio 09d. 2020
img

Kėdainių rajono gyventojai – Prezidento apdovanojimas (ATNAUJINTA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:46 Gegužės 14d. 2020
img

Rasa Paulauskaitė: „Visada žinojau, kad būsiu gydytoja“

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:02 Gegužės 08d. 2020
img

Gera kraštiečio idėja įgauna pagreitį

Savam krašte net saulė ryškesnė
14:08 Kovo 19d. 2020
img

Aukščiausios prabos lietuvio laimė – gimtinėje

Savam krašte net saulė ryškesnė
17:00 Kovo 10d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!