GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Dotnuvos vienuolyne oficialiai atidaryta Tėvo Stanislovo surinktų religinių knygų biblioteka. Simbolinę atidarymo juostą perkirpo meras Valentinas Tamulis ir Dotnuvos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos klebonas Gražvydas Geresionis.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Dotnuvos vienuolyne atidaryta Tėvo Stanislovo knygų biblioteka

Kristina MIRVIENĖ - 15:17 Lapkričio 02d. 2019

Ketvirtadienį Dotnuvos vienuolyne buvo oficialiai atidaryta iškilios mūsų krašto asmenybės, dvasininko, vienuolio kapucino Tėvo Stanislovo surinktų religinių knygų biblioteka.

Kelerius metus daugiau nei 1500 Tėvo Stanislovo iš skirtingų šaltinių sukauptų vertingų knygų gulėjo tiesiog sudėtos dėžėse.

Visuomeninis judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ suvienijo jėgas ir ėmėsi šių vertingų knygų tvarkingo saugojimo iniciatyvos. Padedant krašto verslininkų bei bendruomenės narių buvo pasiekta, kad knygos pagaliau tvarkingai išsirikiuotų naujutėlaitėse lentynose.

Skaudėjo širdį

Tėvo Stanislovo religinių knygų sutvarkymo bei bibliotekos įkūrimo idėja jau seniai kirbėjo Dotnuvos krašto kultūros darbuotojos Danguolės Špokienės galvoje – moteriai buvo itin neramu dėl šių knygų likimo.

„Prieš 14 metų sutvarkėme visas Tėvelio Stanislovo ilgai rinktas ir saugotas knygas – tiek jo gausią grožinės literatūros biblioteką, tiek mažesnį, tačiau itin vertingą religinių knygų rinkinį. Dotnuvos vienuolyno patalpose įkūrėme jų biblioteką. Tačiau prieš keletą metų reikėjo atnaujinti religinės literatūros bibliotekos patalpas, tad visos knygos buvo sukrautos į dėžes, lentynos demontuotos. Vėliau, kai patalpa jau buvo sutvarkyta, paaiškėjo, kad senosios lentynos yra prastos būklės ir jų montuoti atgal tiesiog neverta. Tad religinės Tėvelio knygos taip ir užsiliko dėžėse vienuolyno koridoriuje, jos taip pragulėjo maždaug ketverius metus.

Religinės Tėvo Stanislovo surinktos knygos yra didelis mūsų visų turtas, tai vertingas palikimas. A. Kacevičius

Tėvo Stanislovo surinktos religinės knygos ne vienus metus gulėjo Dotnuvos vienuolyno koridoriuje sudėtos į dėžes, visuomeninis judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ ėmėsi iniciatyvos šias knygas sutvarkyti. / A. Barzdžiaus nuotr.Skaudėjo širdį matant, kaip netvarkingai ir nepagarbiai jos laikomos, juk žinau, kaip kruopščiai Tėvelis Stanislovas jas rinko. Labai norėjosi, kad jos būtų gražiai sudėliotos į lentynas, taip, kaip yra saugomos jo surinktos grožinės literatūros knygos.

Be to, kiekvieną vasarą vienuolyne lankosi gausybė tautiečių bei užsieniečių ekskursijų, čia užsuka tiek daug žmonių, tad kaip tos knygos gali gulėti ant žemės? Reikėjo jas sudėlioti į lentynas ir visiems parodyti, kokį turtą Tėvelis mums visiems paliko.

Apie šią problemą prasitariau visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ nariams. Apsvarstę nusprendėme, kad reikia kuo greičiau imtis iniciatyvos ir šias vertingas religines knygas sutvarkyti taip, kaip jos yra vertos – įkuriant jų biblioteką“, – sako Tėvo Stanislovo bibliotekos atnaujinimo iniciatorė Danguolė Špokienė, Akademijos kultūros centro Dotnuvos skyriaus vadovė bei visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ narė.

Susivienijo

Bibliotekos įkūrimo iniciatyvą koordinavo visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ narys, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius. Jis pasidžiaugė, kad prie šio prasmingo darbo, tvarkant Dotnuvos vienuolyno patalpas bei Tėvo Stanislovo knygas, noriai prisidėjo gausus būrys krašto verslininkų ir bendruomenės narių.

„Be galo džiugu, kad Tėvo Stanislovo rinktos ir ateities kartoms norėtos išsaugoti religinės knygos pagaliau yra tvarkingai saugomos. Joms Dotnuvos vienuolyne skirta atskira patalpa, kuri buvo sutvarkyta, o krašto verslininkai padovanojo ir joje sumontavo naujas lentynas.

Esame labai dėkingi verslininkams, kurie noriai tiek piniginėmis aukomis, tiek daiktais ar darbu prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo. Taip pat didelis ačiū bendruomenės nariams, kurie tvarkė Dotnuvos vienuolyno patalpas, kad jose būtų gražiau ir jaukiau. Kai dirbame visi kartu, tikslą pasiekti visai nesunku“, – pasidžiaugia A. Kacevičius.

TRenginyje dalyvavo ir gražia iniciatyva džiaugėsi Seimo narys Darius Kaminskas. / A. Barzdžiaus nuotr.ėvo Stanislovo bibliotekos tvarkymo darbai prasidėjo prieš maždaug tris mėnesius. A. Kacevičius pastebi, kad per tą laiką, siekiant įkurti biblioteką, buvo atlikta daugybė darbų. Aktyviai prie jų prisidėjo Dotnuvos bendruomenės, parapijos, mokyklos bei kitų įstaigų žmonės. Čia buvo sutvarkyta ne tik religinės Tėvo Stanislovo literatūros bibliotekos patalpa, bet ir kitos vienuolyno erdvės, aplinka.

„Religinės Tėvo Stanislovo surinktos knygos yra didelis mūsų visų turtas, tai vertingas palikimas. Šios knygos parašytos įvairiomis pasaulio kalbomis, nemažai jų yra gana retos. Žinoma, daugeliui kraštiečių jos turbūt nebus itin įdomios ar gerai suprantamos. Tačiau šios knygos gali būti naudingos teologijos ar kitų studijų krypčių studentams, mokslininkams bei kitiems tokia literatūra besidomintiems žmonėms. Todėl tikrai buvo būtina jas išsaugoti.

Taip pat labai džiugu, kad siekdami sutvarkyti knygas, nuveikėme dar daugiau – tvarkėme vienuolyno patalpas bei prieigas. Dabar čia dar tvarkingiau ir jaukiau“, – pasidžiaugia A. Kacevičius.

Atidarymas

Sutvarkytose Dotnuvos vienuolyno patalpose įvyko oficialus Tėvo Stanislovo surinktų religinių knygų bibliotekos atidarymas. Jaukaus renginio metu buvo padėkota visiems, prisidėjusiems prie bibliotekos atidarymo bei vienuolyno tvarkymo.

Bibliotekos atidarymo metu giesmes dovanojo Panevėžio grigališkojo choralo studijos „Vox leatitiae“ choristės.

Renginyje dalyvavo ir gražia iniciatyva džiaugėsi Seimo narys Darius Kaminskas su žmona Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nare Aušrele Kaminskiene, rajono meras Valentinas Tamulis, vicemeras Paulius Aukštikalnis, savivaldybės tarybos nariai, kultūrininkai, švietimiečiai, verslininkai bei kiti kraštiečiai.

Prie Tėvo Stanislovo surinktų knygų bibliotekos atidarymo prisidėjo UAB „Helanas“, UAB „Pelėdos baldai“, UAB „Projektas KARMA“, UAB „Iškabų cechas“, UAB „Spaudvita“, UAB „Gedulo sala“, Kėdainių krašto kredito unija, MB „Kėdainių akmenukas“, ŽŪB „Vermena“.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Tarp trylikos mentorystės dalyvių – ir dvi kėdainietės

Savam krašte net saulė ryškesnė
08:59 Birželio 15d. 2020
img

Ant Dotnuvos parduotuvės nutūpė angelas

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:52 Birželio 09d. 2020
img

Kėdainių rajono gyventojai – Prezidento apdovanojimas (ATNAUJINTA)

Savam krašte net saulė ryškesnė
13:46 Gegužės 14d. 2020
img

Rasa Paulauskaitė: „Visada žinojau, kad būsiu gydytoja“

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:02 Gegužės 08d. 2020
img

Gera kraštiečio idėja įgauna pagreitį

Savam krašte net saulė ryškesnė
14:08 Kovo 19d. 2020
img

Aukščiausios prabos lietuvio laimė – gimtinėje

Savam krašte net saulė ryškesnė
17:00 Kovo 10d. 2020
img

Ar Kėdainių istorija sudomins Lietuvos kino kūrėjus?

Savam krašte net saulė ryškesnė
12:57 Kovo 05d. 2020
img

Kario tarnyba prasideda, bet niekada nesibaigia

Savam krašte net saulė ryškesnė
08:00 Vasario 16d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!