GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Julesas Ridingas, folk stiliaus dainininkas iš Naujosios Zelandijos, iš viso yra išleidęs dvylika albumų, iš kurių trys tapo auksiniais.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kėdainiuose pasirodęs atlikėjas iš Naujosios Zelandijos: „Muzikuoti yra palaima“

Justina ŠVEIKYTĖ - 15:42 Liepos 19d. 2019

Kėdainių daugiakultūriame centre viešėjo kompozitorius ir atlikėjas Julesas Ridingas iš Oklendo, Naujosios Zelandijos, kvietęs kraštiečius į jaukų savo autorinių akustinių dainų vakarą.

Viena iš septynių jo koncertinio turo po Europą šalių tapo Lietuva, o Kėdainiai – vienu iš septynių šalies miestų, kur J. Ridingas pristatė naujausią savo dainų rinkinį „Rivers“.

Akustinio vakaro Daugiakultūriame centre metu svečiui iš Naujosios Zelandijos talkino bei pasirodymą savo dainomis pradėjo aktorius ir muzikantas Arnoldas Jalianiauskas.

Kitąkart į Lietuvą – nebe savaitei, o mėnesiui?

„Šis keturių mėnesių trukmės turas po Senąjį Žemyną man jau ketvirtas. Tiesa, Baltijos jūros regiono šalyse koncertuoju pirmąkart, – „Rinkos aikštei“ sakė gimtojoje šalyje gerai žinomas atlikėjas J. Ridingas, prieš atvykdamas į Kėdainius pasirodęs Šiaulių, Panevėžio, Palangos, Šventosios bei Marijampolės publikoms, o koncertinį turą jau kitą dieną užbaigęs Vilniuje. – Savaitę laiko praleidęs Lietuvoje gavau kvietimą sugrįžti pas jus po dviejų metų su ilgesniu, viso mėnesio trukmės turu. Rimtai šį pasiūlymą pasvarstysiu. Europa mane labai traukia.“

Pasirodymas Kėdainių daugiakultūriame centre pavyko puikiai: nuostabi, šilta publika, nereali akustika, šaunūs atsiliepimai po koncerto. Jaučiausi tikrai puikiai. J. Ridingas

Nustebo, kad lietuviai puikiai kalba angliškai

Lietuvoje atlikėjas iš Naujosios Zelandijos teturėjo vieną laisvadienį, kurį praleido pajūryje.

„Man patinka, kuomet mano koncertinis turas įtemptas, kuomet neturiu nė vieno laisvadienio. Vis tik šįsyk vienas pasitaikė, todėl pasinaudojau proga apžiūrėti lietuviškąjį pajūrį. Be to, laisvu laiku fotografuoju. Atsikeliu anksti, prieš tekant saulei, klaidžioju miestų gatvėmis, fiksuoju architektūrą, senas namų duris, senus langus. Lietuva man labai patiko savo architektūra. Joje – daug įvairovės, – pastebėjo po paskutiniojo pasirodymo sostinėje dviem savaitėms į Jungtinę Karalystę išvykęs J. Ridingas. – Aišku, ne vien pastatai man čia patiko. Mane pasitiko labai nedidelės, bet šiltos ir jaukios, tokiai muzikai „subrandintos“ auditorijos. Buvau maloniai nustebintas, jog šitiek daug žmonių moka anglų kalbą. Auditorijos labai gerai mane jaučia ir man atsako. Muzika, kaip žinia, tą ir turi daryti – laužyti ribas, liesti širdis, nepaisant to, kad klausytojui dainuojama ne jo gimtąja kalba. Na o mano, kaip muzikanto, misija – pajusti ryšį su klausytojais. Pasirodymas Kėdainių daugiakultūriame centre pavyko puikiai: nuostabi, šilta publika, nereali akustika, šaunūs atsiliepimai po koncerto. Jaučiausi tikrai puikiai.“

Vokiečiams už diską – 15, bulgarams – 5

J. Ridingas pastebėjo, kad, regis, net ir netoliese viena nuo kitos esančiose Europos šalyse labai skirtingas pragyvenimo lygis.

„Vokietijoje savo diskus po koncertų parduodu už 15 eurų, čia, Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje – už 10, Bulgarijoje, Rumunijoje – už 5“, – „Rinkos aikštei“ sakė folk stiliaus dainininkas, išleidęs dvylika autorinių albumų, iš kurių net trys tapo auksiniais ir laimėjo Naujosios Zelandijos muzikos apdovanojimus.

Man patinka, kuomet mano koncertinis turas įtemptas, kuomet neturiu nė vieno laisvadienio. Vis tik šįsyk vienas pasitaikė, todėl pasinaudojau proga apžiūrėti lietuviškąjį pajūrį. J. Ridingas

Pragyvena iš muzikos

Duoną iš savo kūrybos ir atliekamos muzikos zelandietis su didesnėmis ir mažesnėmis pertraukomis valgo jau 25 metus.

J. Ridingas įkūrė ir vadovavo aštuonerius metus gyvavusiai „Elkanah“ muzikos mokyklai, o dabar savo energiją nukreipia į koncertus gimtinėje ir plačiajame pasaulyje, per kurį su autorine programa keliauja daugiau kaip 20 metų.

Šiuo metu per septynias skirtingas Senojo Žemyno šalis besidriekiantis jo turas – jau ketvirtasis Europoje, dar tris turus atlikėjas yra surengęs Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Nebesuskaičiuojamą kiekį koncertų J. Ridingas yra atlikęs gimtojoje Naujoje Zelandijoje.

„Po trečiojo turo Amerikoje supratau, jog ji – ne man. Jau po 6 savaičių būdavau pervargęs nuo amerikiečių kultūros, nuo žvėriškai greito gyvenimo tempo. Man patinka ramesnės vietos su mažesnėmis auditorijomis, kadangi mano muzika – švelni, kūrybiška, nuoširdi bei artima kantri stiliui, – pabrėžė J. Ridingas. – Na bet apskritai tai muzikuoti yra didelė palaima. Tai darau jau dvidešimt penkerius metus. Jaučiuosi „privilegijuotas“, jaučiuosi Dievo palaimintas dėl to, kad galiu pragyventi iš muzikos. Juk kiek žmonių tai bando padaryti, bet jiems nepasiseka.“

Vienam zelandienčiui – 6... avys

„Naujoji Zelandija – Jungtinės Karalystės dydžio šalis. Skirtumas tas, kad pas mus gyvena tik 5 milijonai žmonių ir net 30 milijonų avių, – paprašytas šiek tiek papasakoti apie savo gimtąją šalį Naująją Zelandiją, juokėsi J. Ridingas. – Nuo pradžių buvome įvairias žemės ūkio šakas stipriai kultivuojanti valstybė, bet pasirodžius filmui „Žiedų valdovas“, turizmas tapo pagrindiniu Naujosios Zelandijos įplaukų šaltiniu.“

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Žengus į niekur, pasaulis apipila žvaigždėmis

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:30 Vasario 10d. 2020
img

Žvilgsnis į moterų visatą pro objektyvą

Kuriantys gražesnį pasaulį
2
14:57 Vasario 05d. 2020
img

Odė laisvei būti kitokiam

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
13:30 Sausio 22d. 2020
img

Gatvės šokių trenerė: „Kėdainiuose vaikai ypatingi!“

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:26 Sausio 14d. 2020
img

Didžiausia jos svajonė – iliustruoti vaikų knygas

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
13:06 Sausio 08d. 2020
img

Ir talentui reikia sparnų

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:19 Sausio 06d. 2020
img

Jautrios kėdainietės rankos priverčia prabilti akmenis

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
12:02 Gruodžio 18d. 2019
img

Adventas šiuolaikiniame pasaulyje. Ar jo vis dar reikia?

Kuriantys gražesnį pasaulį
12:21 Gruodžio 11d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!