GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre koncertavo geriausi jaunieji krašto bei šalies akordeonistai – tarp jų ir žymusis kraštietis Povilas Neliupšis.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kėdainiuose koncertavo geriausi šalies akordeonistai

Kristina MIRVIENĖ - 14:24 Spalio 31d. 2019

Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūriame centre susirinko geriausių jaunųjų krašto bei šalies akordeonistų desantas. Skirtingo amžiaus akordeono mokiniai bei studentai iš įvairių šalies miestų atliko garsiausius bei vienus geriausių pasaulio akordeono muzikos kūrinius.

Koncerte savo profesionalumu stebino Kėdainių muzikos mokyklos auklėtiniai: Kamilė Valenčiūtė, Kotryna Klevinskaitė, Nojus Dautartas, Astijus Siurblys, bei tarptautinių konkursų laureatai iš visos Lietuvos: Povilas Neliupšis, Mantas Leonardas Lizzi, Ruslan Grimbovskij, Lukas Petrovas, Gytis Kaušius.

Kėdainiai išsiskiria

Geriausius akordeonistus į Kėdainius subūrė tradicinis jų talentą puoselėjantis projektas, kurį rengia Lietuvos akordeonistų asociacija.

„Šis akordeonistų koncertas Kėdainiuose yra jau penktus metus vykstančio projekto „Kitoks akordeonas: pasaulio akordeono meno paslaptys“ dalis. Projekto koncertai kaskart vyksta vis kitų šalies regionų miestuose, Kėdainiuose toks renginys vyko pirmąjį kartą.

Šio projekto ir jo koncertų tikslas yra pristatyti gabiausius šalies jaunuosius akordeonistus. Taip pat ir patiems akordeonistams suteikti galimybę išgirsti vieniems kitus, susipažinti.

Kėdainiuose lankiausi labai seniai, prieš kelis dešimtmečius, tačiau šio miesto vardą dažnai sutinku įvairių šalies ir net pasaulio akordeonistų konkursuose. Kėdainiai Lietuvoje garsūs savo puikia muzikos mokykla, kurioje dirba stiprūs mokytojai, paruošiantys labai gabius akordeonistus. Džiugu, kad šiemet vieną iš minėto projekto koncertų turėjome galimybę surengti būtent Kėdainiuose“, – sako vienas iš renginio organizatorių prof. Ričardas Sviackevičius, Lietuvos akordeonistų asociacijos tarybos pirmininkas, Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos direktorius.

Per paskutinius du dešimtmečius Lietuvoje akordeono muzikos pasaulyje vyko sparčios permainos.  R. Sviackevičius

Populiarėja

Prof. R. Sviackevičius pabrėžia, kad įvairūs pasirodymai menininkams yra itin svarbūs, mat  jų dėka jie turi galimybę tobulėti.

„Kiekvienas pasirodymas, konkursas menininkams, tuo pačiu ir akordeonistams yra labai reikšmingi. Džiugu, kad akordeonistams yra rengiama daugybė konkursų – jie išsibarstę po visą Lietuvą ir pasaulį. Kiekvienas dalyvavimas juose suteikia puikią galimybę save pasitikrinti, įsivertinti, išgirsti kitus ir save palygini su jais, praplėsti akiratį, sužinoti, kokias programas, repertuarą ruošia kiti. Tačiau konkursai svarbūs ne vien besimokantiems muzikantams, jie aktualūs ir mums, pedagogams, bei muzikos profesionalams. Be savo mokinių pasiekimų stebėjimo ir įvertinimo gali susipažinti su pedagogų  pasikeitimais, tai ir metodinė nauda“, – konkursu nauda neabejoja profesorius.

Pašnekovas pasidžiaugia, kad pastaruoju metu akordeono muzika Lietuvoje sparčiai populiarėja, jos koncertai sutraukia daugybę žmonių.

„Per paskutinius du dešimtmečius Lietuvoje akordeono muzikos pasaulyje vyko sparčios permainos. Pamenu pačią pradžią, kai atgavus nepriklausomybę siekėme populiarinti akordeono muziką, rengiant šio instrumento koncertus susidūrėme su pakankamai skeptišku požiūriu, tarsi akordeonas nėra rimtosios muzikos instrumentas, tinkamas tik kaimo kapeloms.

Iš tiesų akordeonas yra puikus, universalus instrumentas. Džiugu, kad dabar galime didžiuotis Lietuvos nauja puikių akordeono muzikos atlikėjų karta. Lietuvių kompozitoriai pradėjo kurti akordeonui. Lietuvoje sukurta daug puikių ir originalių kūrinių akordeonui. Kompozitoriai Osvaldas Balakauskas, Feliksas Bajoras, Raimondas Jackevičius. Dabar akordeonas skamba ir nacionalinės filharmonijos salėse ir su simfoniniais, kameriniais orkestrais. Didžiuojamės, kad akordeonas Lietuvoje vis labiau pripažįstamas, keičiasi požiūris, o Lietuvos akordeonistai yra aukšto lygio, pasaulyje pripažįstami, geriausi mūsų akordeonistai puikiai pasirodo įvairiuose pasaulio konkursuose“, – pasidžiaugia R. Sviackevičius.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Kėdainiuose startavo vasaros stovykla!

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:23 Rugpjūčio 03d. 2020
img

Ką gamino gaspadinės prieš gerą šimtmetį?

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:23 Liepos 31d. 2020
img

Tik nedaugelis tam pasiryžta

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:55 Liepos 28d. 2020
img

Kėdainiškiai pasiekė dar vieną Lietuvos rekordą

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:35 Liepos 15d. 2020
img

Neįgalieji – stiprybės pavyzdys sveikiesiems

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
14:46 Birželio 17d. 2020
img

Tėvo pėdomis: vaikai tapo policijos pareigūnais

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:51 Birželio 16d. 2020
img

Kėdainių tautodailininkai karantino sujauktų planų neatsisako

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
15:52 Birželio 04d. 2020
img

Šiųmetės vasaros stovyklos nesiskirs nuo ankstesnių

Kuriantys gražesnį pasaulį
15:54 Gegužės 20d. 2020
img

Keramikė Dalė Urbienė: „Geriausi darbai gimsta suteikus sau laisvę“

Kuriantys gražesnį pasaulį
14:47 Gegužės 14d. 2020
img

Slaugos namams – geradarių dovanos

Kuriantys gražesnį pasaulį
12:51 Gegužės 07d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!