GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Kėdainių daugiakultūriame centre vykusiame parodos „Daugtaškis“ atidaryme dalyvavo keturi parodos autoriai: (iš kairės) J. Burbienė, A. Burba, V. Šileikienė ir A. Kanapeckaitė-Čerenkovienė.  / Džestinos Borodinaitės nuotr.

Skirtingus menininkus suvienijo draugystė

Džestina BORODINAITĖ - 14:54 Lapkričio 05d. 2019

Kėdainių daugiakultūriame centre meno gerbėjai rinkosi į skirtingas disciplinas ir geografines lokacijas vienijančią parodą „Daugtaškis“. 

Iš Kėdainių, Vilniaus, Klaipėdos ir net Jungtinių Amerikos valstijų menininkus subūrusi parodos kuratorė, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narė Vilma Šileikienė tikina, kad ši paroda – asmeninio ir kūrybinio bendradarbiavimo rezultatas.

Paroda – draugystė ir pasitikėjimas

„Man ši paroda – įdomi ir svarbi, nes mes visi galime būti skirtingi, kiekvienam yra leidžiama būti tokiu, koks jis yra ir nėra keliamų kažkokių reikalavimų ar įpareigojimų, nėra griežtos, įpareigojančios temos.

Tai – daugiau saviraiškos laisvė, draugystė ir pasitikėjimas.

Džiugu, jog nors studijas baigėme jau seniai, bet mūsų draugystė vis dar tęsiasi, todėl ir nusprendėme tą tvyrančią bendrystę įprasminti šia nuostabia paroda“, – tikina V. Šileikienė.

Ši paroda – įdomi ir svarbi, nes mes visi galime būti skirtingi, kiekvienam yra leidžiama būti tokiu, koks jis yra ir nėra keliamų kažkokių reikalavimų ar įpareigojimų, nėra griežtos, įpareigojančios temos. Tai– daugiau saviraiškos laisvė, draugystė ir pasitikėjimas.  V. Šileikienė

A. Burba, savo tapybos darbuose bando analizuoti vizualias atminties išraiškas. / D. Borodinaitės nuotr. Publikuojama trečią kartą

„Paroda „Daugtaškis“ aplankė jau ne vieną Lietuvos miestą. Šiuo metu Kėdainiuose eksponuojama menininkų – V. Šileikienės, Linos Pukštaitės, Aistės Kanapeckaitės-Čerenkovienės, Jurgitos Burbienės, Mariaus Stroliaus ir Augustino Burbos – paroda viešai publikuojama jau trečiąjį kartą.

Mėgsta dokumentalumą

Vilniaus dailės akademijoje fotografijos ir medijos meno katedroje studijavusios V. Šileikienės kūrybai būdingas dokumentalumas ir tarpdiscipliniškumas.

Nuo 1998 m. parodose Lietuvoje, o nuo 2002 m. – tarptautiniuose projektuose dalyvaujanti menininkė tikina, jog ant japoniško popieriaus eksponuojamuose savo kūriniuose per fotografiją ir tekstą bandžiusi užfiksuoti vienokią ar kitokią konkrečią būseną.

Darbai – apie būsenas

„Kartu su Kėdainiuose gimusia, o dabar Kalifornijoje gyvenančia grafike L. Pukštaite sukurti darbai yra apie būsenas, pajautas, kurios glaudžiai susijusios su gamta, prisiminimais ar esama emocine būsena.

Visi kūriniai tampa tarsi knyga-paroda, kurią galima instaliuoti, išinstaliuoti, skirtingai pateikti, o po kiek laiko imti visus mūsų bendrus darbus surišti ir paversti juos vienetine dviejų autorių knyga“, – sako V. Šileikienė.

Kartu su Kėdainiuose gimusia, o dabar Kalifornijoje gyvenančia grafike L. Pukštaite V. Šileikienės sukurti darbai – apie būsenas, pajautas, kurios glaudžiai susijusios su gamta, prisiminimais ar esama emocine būsena. / D. Borodinaitės nuotr.Tapyba – pomėgis

Vilniaus dailės akademijoje Kauno dailės institute, Architektūros ir dizaino katedroje ir Vilniaus dailės akademijoje, Vaizduojamosios dailės fakultete mokslus krimtusi J. Burbienė dirba architekte.

Tapyba menininkės gyvenime – tarsi pomėgis ar puiki atsipalaidavimo nuo griežtumo forma.

Atskleidžia širdį

„Jei architektūra – griežta meno sritis, tai tapyba man – visiškai priešinga architektūrai. Tai – širdies atsiskleidimas, laisva kūryba.

Pagrindinė kūrybinių tapybos paieškų tema – spalvų deriniai ir jų poveikis aplinkai, spalvinių derinių išraiškingumas ir visuma“, – apie kūrybinius užmojus kalba J. Burbienė.

Tuo tarpu parodoje savo darbus taip pat eksponuojantis menininkės vyras A. Burba savo tapybos darbuose bando analizuoti vizualias atminties išraiškas.

Kūriniai – gatvės ženklai

Kauno aukštesniojoje meno mokykloje, dailiosios odos specialybę, Vilniaus dailės akademijoje, fotografiją ir media meną studijavusi Aistė Kanapeckaitė-Čerenkovienė šį kartą pristato gatvės reportažų, ženklų ir miniatiūrų fotografijas.

„Paskutiniais metais vyravo didesnio formato fotografijos, tačiau šiemet mane sudomino mažo formato darbai, kurie tikrai, mano nuomone nėra prastesni savo turiniu.
Tai – tarsi nuotrupos, neįprasti, intriguojantys gatvės ženklai, įdomesni ar kontraversiškumo kupini dalykai, kuriuose šiuolaikiška detalė susiduria su visiškai istoriniu paveldu“, – pabrėžia A. Kanapeckaitė-Čerenkovienė.

Pagrindinė J. Burbienės kūrybinių tapybos paieškų tema – spalvų deriniai ir jų poveikis aplinkai, spalvinių derinių išraiškingumas ir visuma. / D. Borodinaitės nuotr. Eksperimentuoja sutažo technika

Grafikos ir sutažo dailininkė, popieriaus restauratorė L. Pukštaitė savo darbuose eksperimentuoja lino raižinio ir fotografinių vaizdų ant įvairių paviršių sinteze bei sutažo technika.

Kauno aukštesniojoje meno mokykloje, Vilniaus dailės akademijoje Grafikos ir Kultūros vadybos katedrose studijavusi menininkė nuo 2008 metų gyvena ir dirba Kalifornijoje, JAV.

Papildo nutylėtas prasmes

Šiaulių universitete, dailės fakultete, ir Vilniaus pedagoginiame universitete studijavęs M. Strolia pirmą savo tapybos ir koliažo darbų parodą Šiauliuose „Laiptų“ galerijoje surengė dar 1999 metais.

Patirties per šitiek metų įgijęs menininkas parodoje „Daugtaškis“ eksponuoja savo kūrybos piešinius, kurie kūryboje užima svarbią vietą bei brūkšniu ir forma papildo kitų meninių priemonių (tapybos, koliažo, instaliacijos) išsakomas ar nutylėtas prasmes.

Anot jo, piešinys parodoje funkcionuoja ir pulsuoja kaip minčių ir judesio dėlionė, kurią galima keisti.

Kviečia apsilankyti

Skirtingomis technikomis – fotografija, tapyba, grafika, interpretacija – atlikti autorių darbai traukte traukia akį, o keliais žodžiais apibūdinti menininkų kūrybą išties sudėtinga, tad visi norintys susipažinti su šiuo metu Daugiakultūrio centro erdvėse eksponuojamais kūriniais – laukiami visą lapkričio mėnesį.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Kėdainiuose startavo vasaros stovykla!

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:23 Rugpjūčio 03d. 2020
img

Ką gamino gaspadinės prieš gerą šimtmetį?

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:23 Liepos 31d. 2020
img

Tik nedaugelis tam pasiryžta

Kuriantys gražesnį pasaulį
13:55 Liepos 28d. 2020
img

Kėdainiškiai pasiekė dar vieną Lietuvos rekordą

Kuriantys gražesnį pasaulį
09:35 Liepos 15d. 2020
img

Neįgalieji – stiprybės pavyzdys sveikiesiems

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
14:46 Birželio 17d. 2020
img

Tėvo pėdomis: vaikai tapo policijos pareigūnais

Kuriantys gražesnį pasaulį
10:51 Birželio 16d. 2020
img

Kėdainių tautodailininkai karantino sujauktų planų neatsisako

Kuriantys gražesnį pasaulį
1
15:52 Birželio 04d. 2020
img

Šiųmetės vasaros stovyklos nesiskirs nuo ankstesnių

Kuriantys gražesnį pasaulį
15:54 Gegužės 20d. 2020
img

Keramikė Dalė Urbienė: „Geriausi darbai gimsta suteikus sau laisvę“

Kuriantys gražesnį pasaulį
14:47 Gegužės 14d. 2020
img

Slaugos namams – geradarių dovanos

Kuriantys gražesnį pasaulį
12:51 Gegužės 07d. 2020

SKELBIMAI

touched by digitouch!