GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Kaip teigia grožio terapeutė Žaneta Unikienė, rūpintis savo veido oda privalo kiekviena moteris, nes nuo to priklauso ne tik jos išvaizda, bet ir sveikata.  / Asmeninio archyvo nuotr.

Veido oda – sveikatos ir amžiaus veidrodis

Judita GAIŽIUVIENĖ - 10:43 Spalio 25d. 2017

Sakoma, jog oda – žmogaus sveikatos būklės veidrodis, todėl pagal veido odą neretai sprendžiame apie tai, kiek žmogui metų. Nenuostabu, juk veidas ir oda – tai pirmieji dalykai, kuriuos pastebime vos sutikę žmogų. Veido oda su išorine aplinka – saulės spinduliais, šalčiu, chemikalais, toksinais ir kitokiais teršalais – susiduria daug dažniau nei kitos kūno odos sritys, todėl tampa lengviau pažeidžiama. Kaip teigia grožio studijos „Žanetti“ vadovė, grožio terapeutė Žana Unikienė, rūpintis savo veido odos priežiūra yra aktualus klausimas ne tik vyresnio amžiaus moterims, bet ir merginoms, juk kiekviena moteriškos lyties atstovė siekia kuo ilgiau išvengti nepageidaujamų dėmių, išlikti jauna ir graži bei apsaugoti odą nuo spuogų ir senėjimo požymių.

Brandesnio amžiaus moterys daugiausia dėmesio skiria prevencijai nuo raukšlių, tačiau iš tiesų norint, kad raukšlės ant veido pasirodytų kuo vėliau, oda reikia pradėti rūpintis nuo 25 metų, nes vėliau jau nebus nieko įmanoma padaryti. Ž. Unikienė

Daugelis moterų mano, jog siekiant kuo ilgiau išlaikyti veido odą gražią ir stangrią pakanka ją nuplauti vandeniu ir pasitepti kremu. Tačiau kiekvienos moters veido odos tipas skiriasi, kaip skiriasi ir jų naudojamos kosmetikos priemonės bei priežiūros rutina. Taigi kaip tinkamai prižiūrėti veido odą, kad ji kuo ilgiau ilšliktų jauna, sveika ir stangri?

Veido oda su išorine aplinka – saulės spinduliais, šalčiu, chemikalais, toksinais ir kitokiais teršalais – susiduria daug dažniau nei kitos kūno odos sritys, todėl tampa lengviau pažeidžiama ir  reikalauja daugiau priežiūros.Dėmesys odai – jau paauglystėje

„Kiekvienai moteriai labai svarbu tinkamai rūpintis savo veido oda, nes nuo to priklauso ne tik jos išvaizda, bet neretai pagal odą sprendžiame ir kiek jai metų. Kuo moters veido oda labiau apleista ir neprižiūrėta, tuo vyresnė aplinkiniams ji gali pasirodyti.

Turiu pastebėti, jog šiais laikais moterys  išties daug dėmesio skiria veido odos priežiūrai ne tik dėl to, kad neatrodyti vyresnėms, bet ir dėl noro turėti gražią išvaizdą ir gerai dėl to jaustis“, - šypsosi Ž. Unikienė.

Pasak jos, XXI amžiuje grožio kultas yra labai svarbus, todėl ir veido odą prižiūrėti nėra sudėtinga, nes informacijos apie tai galime rasti išties labai daug. Galbūt kartais interneto platybėse ji ir būna nepatikrinta, neatitinka tikrovės, tačiau tiek vaistinėse, tiek grožio prekių parduotuvėse tikrai nesunkiai galima rasti geros kosmetikos.

„Veido odos priežiūra reikėtų susirūpinti sulaukus paauglystės, kada atsiranda pirmieji jaunatviniai spuogeliai. Kodėl? Kuomet tokio amžiaus tarpsnyje spuogeliai nėra tinkamai prižiūrimi ir gydomi, jie gali peraugti į kažką blogesnio, pavyzdžiui, porų užsikimšimą. Todėl veido oda vertėtų susirūpinti jau paauglystėje pasirenkant tinkamus pienelius, švetiklius ir kitas priemones. Tiesa, šiuose reikaluose turėtų dalyvauti ir mamos, nes kosmetikos asortimentas šiandien yra labai platus ir įvairus, todėl tik bent kažkiek išmanantis apie tai žmogus gali padėti išsirinkti tinkamiausius produktus. Kita vertus, yra didelė kosmetologų pasiūla, todėl konsultacija pas specialistą tikrai nepakenktų – jis tikrai padėtų pasirinkt tinkamiausius produktus“, - teigia Ž. Unikienė ir priduria pastebinti, jog kalbant apie amžiaus cenzą, labiausiai savo veido odą prižiūrėti yra linkusios paauglės bei moterys virš trisdešimties ir daugiau.

Natūrali ar profesionali kosmetika?

Pasidomėjus, kokias priemones veido odos priežiūrai – profesionalias ar natūralias – geriau rinktis, Ž. Unikienė neslepia, jog namuose paruoštos kaukės tikrai nėra blogos.

„Pavyzdžiui, agurkai skaistina odos pigmentą, nuima nuovargį, tačiau jie nėra tokie veiskmingi ir ilgalaikiai kaip profesionali kosmetika ar procedūros pas kosmetologą, kurių efektas gali trukti net kelis mėnesius“, - sako specialistė.

Pagrindinės taisyklės

Kaip teigia pašnekovė, yra vos kelios pagrindinės veido odos priežiūros taisyklės – valymas, šveitiklių naudojimas ir, žinoma, kaukės.

„Brandesnio amžiaus moterys daugiausia dėmesio skiria prevencijai nuo raukšlių, tačiau iš tiesų norint, kad raukšlės ant veido pasirodytų kuo vėliau, oda reikia pradėti rūpintis nuo 25 metų, nes vėliau jau nebus nieko įmanoma padaryti“, - pastebi pašnekovė.

„Na, o jei apsilankysite pas kosmetologą, jis atsižvelgdamas į veido odos tipą bei nusiskundimus, ar tai būtų prevencija nuo raukšlių, ar odos dehidratacija, ar jaunatviniai spuogai, pasiūlys jums būtent tai, ko jums labiausiai reikia.

Labai dažnas atvejis, kai moteris skundžiasi odos dehidratacija. Todėl labai svarbu gerti kuo daugiau vandens. Vanduo sudaro daugiau nei pusę mūsų organizmo ir jei jo negeriame, oda ima vysti, kristi, tampa nestangri.

Jei pas kosmetologą vaikštote vieną kartą per mėnesį, tuomet rekomenduočiau namuose būtinai naudoti kaukes, valiklius, tonikus. Na, o gražiai bei skaičiai odai, žinoma, reikalingi pilingai. Jie turėtų būti atliekami kas savaitę, o po jo būtinai dedama kaukė, priklausomai nuo odos tipo – drėkinanti, maitinanti arba stangrinanti“, - sako Ž. Unikienė.

Priežiūra skirtingais metų laikais

Kaip teigia pašnekovė, vasarą būtinai reikia naudoti veido odą drėkinančias priemones, kadangi šiuo metų laiku mes gauname pakankamai saulės spindulių. Dar vienas būtinas dalykas – apsauga nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių.

Kosmetikos prekių parduotuvėse galima įsigyti įvairiausių tirpalų, kurie skatina greitiesnį spuogelių nykimą. Jų krapštyti ar spaudinįti tikrai nederėtų, nes galite sukelti uždegimus. Pilingai, veido šveitikliai bei kaukės tikrai padės greičiau pašalinti vieną ar kitą iškilusį spuogelį. Ž. Unikienė

„Vėžiniai susirgimai gąsdinančiai plinta, nes nenaudojame apsaugos nuo saulės. Kuomet einame degintis, apsauga nuo UV yra būtina. Na, o jei nuo nuolatinio kontakto su saulės spinduliais oda darosi sausa ir ima pleiskanoti, ją reikėtų drėkinti, kartais ir maitinti.

Žiemą, be abejonės, veido odai įtakos turi šaltis. Todėl vertėtų naudoti ne drėkinčias, o maitinančias veido odos priežiūros priemones, nes drėgmė traukia šalti. Taigi labai svarbu, kad veido oda nenušaltų. Jeigu odai yra būtinas drėkiklis, tuomet rekomenduočiau jį naudoti tik vakare arba ryte pasitepus drėkinančio kremo neskubėti išeiti iš namų. Taip pat ant viršaus reikėtų dėti kreminę pudrą, nes ji yra riebi ir apsaugo nuo vėjo bei šalčio ir, kaip jau minėjau, neskubėti eiti į lauką. Arba tiesiog rinktis maitinamąjį kremą ir be jokios baimės drąsiai eiti į lauką vos juo pasitepus. Tuomet nebus nei paraudimų, nei pašalimų“, - teigia Ž. Unikienė.

Maisto produktų įtaka

Grožio terapeutės teigimu, maisto produktai neabejotinai taip pat turi didžiulę įtaką ne tik mūsų fizinei sveikatai, bet ir išvaizdai.

„Maisto įvairovė šiandien yra labai plati, todėl ypatingai dėmesį reikėtų atkreipti jaunoms merginoms, kurios mėgsta saldėsius ar aštrų maistą, ir jų vengti, nes įvairiausi saldumynai ir aštrūs patiekalai skatina spuogelių atsiradimą.

Žinoma, spuogelių atsiranda ir vyresnėms moterims, ypatingai prieš menstruacija, tačiau taip jau yra surėdytas organizmas. Tiesa, kartais spuogelių atsirandimas gali byloti ir apie skrandžio problemas“, - pastebi pašnekovė ir priduria, jog nemaža dalis moterų skuba iškilusius spuogelius išspausti, tačiau to daryti nevertėtų. Pirmiausia, reikėtų juos dezinfekuoti ir palikti, kol pats išnyks.

„Kosmetikos prekių parduotuvėse galima įsigyti įvairiausių tirpalų, kurie skatina greitiesnį spuogelių nykimą. Jų krapštyti ar spaudinįti tikrai nederėtų, nes galite sukelti uždegimus. Pilingai, veido šveitikliai bei kaukės tikrai padės greičiau pašalinti vieną ar kitą iškilusį spuogelį“, - šysposi pašnekovė.

Veido masažas

Kiekviena moteris svajoja kuo ilgiau išlikti jauna ir patraukli, deja, anksčiau ar vėliau veidrodis ima ir išduoda apie pasirodžiusią raukšlelę, ima keistis veido ovalas, o vėliau atsiranda ir antrasis pagurklis. Siekiant išvengti tokių nemalonių pakitimų, jau žinome, jog efektyviai su jais kovoti padeda reguliarios veido kaukės, pilingai, tinkama kosmetika ir, žinoma, veido masažas.

„Pasidaryti veido masažą yra vienas malonumas širdžiai! Tai – ir poilsis, ir pramoga moteriai bei tikra atgaiva veidui.

Pagal gravitacijos dėsnį veido raumenys, kurių šnekant ar juokiantis mes nevaldome, ima kristi žemyn, todėl savaime kinta ir veido oda. Na, o veido masažo dėka yra stimuliuojami veido raumenys, kurie padeda veido odai išlikti stangriai.  

Grožio srityje dirbu jau daugiau nei trylika metų, todėl pastebiu, jog kiekvienais metais atsiranda vis daugiau moterų, kurios prie rankų, kojų bei kitų kūno dalių priežiūros procedūrų prijungia ir veido. Tai išties labai džiugina“, - šypsosi Ž. Unikienė.

 

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!