GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Senjoras Algimantas prašė pagalbos, mat jo kieme stūkso didelis ir išdžiūvęs medis, kurį senjorais norėtų paversti gandrų namais. Vyriškis ieško žmonių, galinčių jo kieme ant medžio įrengti gandralizdį.  / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Senjoro svajonė – kieme klegantys gandrai

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 10:27 Balandžio 10d. 2019

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi Surviliškio seniūnijos Kalnaberžės kaimo gyventojas Algimantas. Senjoras prašė pagalbos, mat jo kieme stūkso didelis išdžiūvęs medis, kurį senjoras norėtų paversti gandrų namais. Vyriškis ieško žmonių, galinčių jo kieme ant medžio įrengti gandralizdį.

Šimtametis uosis

„Gyvenu Kalnaberžėje beveik 90 metų. Čia mano gimtinė, čia mano namai. Čia aš užaugau, čia gyvenau, čia ir numirsiu. Tik turiu vieną didelį norą, vieną didelę svajonę. Mano kieme stūkso didžiulis šimtametis uosis, kuris jau kelis metus kaip nebeauga, o tik stovi išdžiūvęs. Norėčiau šį uosį pavesti gandrų namais, kad galėčiau kiekvieną pavasarį stebėti šiuos paukščius, kad mūsų kaime būtų gandrai. Būtų ir man, ir kaimynams smagiau“, – žurnalistus pasikvietęs porino senjoras Algimantas.

Daug klausimų

„Toks noras yra, bet yra labai daug neatsakytų klausimų. Medis auga mano sklype, bet aš nežinau, ar galiu jį pjauti, ar galiu iš jo padaryti gandralizdį? Jis juk visai išdžiūvęs jau porą metų. Dar didesnė bėda yra ta, kad aš pats nesugebėsiu įrengti gandralizdžio, nes tam neturiu nei jėgų, nei sveikatos. Todėl kreipiuosi pagalbos į žmones, gal jie man galės pagelbėti, juk čia ne man vienam reikia, čia visam kaimui būtų geriau“, – įsitikinęs senolis.

Tik turiu vieną didelį norą, vieną didelę svajonę. Mano kieme stūkso didžiulis šimtametis uosis, kuris jau kelis metus kaip nebeauga, o tik stovi išdžiūvęs. Norėčiau šį uosį paversti gandrų namais, kad galėčiau kiekvieną pavasarį stebėti gandrus, kad mūsų kaime būtų gandrai. Būtų ir man, ir kaimynams smagiau. Senjoras Algimantas

Reikės kreiptis

Skaitytojų klausimų dėl didelių ir pavojingų medžių „Rinkos aikštė“ yra gavusi ne vieną ir ne du. Visą situaciją puikiai vieną kartą ir visiems laikams paaiškino specialistas.

„Tvarka yra tokia: jei sklypas, kuriame auga medis, yra privatus, tuomet dėl medžio nupjovimo savininkas su sklypo dokumentais privalo kreiptis į savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyrių. Jei medis auga valstybinėje žemėje prie daugiabučių namų, tada į institucijas turėtų kreiptis bendrijos pirmininkas arba namo administratorius. Jie turėtų kreiptis į seniūniją. Tuomet seniūnija užpildytų specialų prašymą ir pateiktų jį savivaldybei“, – dėstė miesto seniūno pavaduotojas Algirdas Krivičius ir patikino, kad yra įvairių būdų spręsti tokias ir panašias situacijas.

Tad viena jau aišku, senjorui teks kreiptis į savivaldybės specialistus, kad būtų gauti atitinkami leidimai šalinti šimtametį medį. Tuomet bus galima atlikti numatytus darbus.

Prašo pagalbos

Žmonių ar įmonių, Kėdainių rajone įrengiančių gandralizdžius, rasti nepavyko. Kiek anksčiau tai darė elektrikai, kurie gandralizdžius perkėlė nuo elektros stulpų ant specialių laikiklių. Tiesa, gandralizdžių įsigyti Lietuvoje galima, galima nusipirkti specialų gandralizdžio ratą, tačiau jį reikia sumontuoti ir paruošti, kad jame gandras galėtų apsigyventi. Mūsų skaitytojas senjoras Algimantas prašo kėdainiečių pagalbos. Jei kas mokate ir galite įrengti gandralizdį – siūlykite savo paslaugas ir patarimus šiam žmogui telefonu 8 617 41 646.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!