GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Regioninės konferencijos „Visi kartu – esame stiprūs“ atidarymo akimirka.  / Organizatorių nuotr.

Senjorai gyvena aktyviai ir turiningai!

Džestina BORODINAITĖ - 09:17 Gruodžio 05d. 2018

Net dešimt Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos (LPŽA) skyrių ir šeši rajono asociacijų delegatai rinkosi į LPŽA Kėdainių rajono skyriaus organizuojamą regioninę konferenciją „Visi kartu – esame stiprūs“. Jos metu buvo skaitomi pranešimai, kuriuose išanalizuotos pagrindinės pagyvenusiems žmonės aktualios problemos, taip pat renginio metu pasidalyta aktyvios veiklos patirtimi, sustiprinti partnerystės ryšiai.

Parengė rezoliucinį projektą

„Skyrių pristatytuose pranešimuose daugiausia pasisakyta dėl socialinės gerovės plėtros, pilietinės veiklos, sveikatos apsaugos, bankininkystės.

Išanalizavus pateiktus siūlymus buvo parengtas konferencijos rezoliucinis projektas. Jis šiuo metu dar tikslinamas ir tik vėliau bus teikiamas LPŽA prezidentei Grasildai Makarevičienei, skyrių pirmininkams, rajonų merams, Seimo nariams, o galiausiai ir Vyriausybei.

Labai tikimės, jog valdžios sprendimai bus palankūs įstatymų kaitai dėl realios gerovės ir orios senatvės pagyvenusiems žmonėms užtikrinimo“, – pagrindinius konferencijos  lūkesčius įvardijo LPŽA Kėdainių rajono skyriaus pirmininkė, regioninės konferencijos „Visi kartu – esame stiprūs“ moderatorė Alma Jociuvienė.

Ilgamečius LPŽA Kėdainių rajono skyriaus narius apdovanojo konferencijoje viešėjęs Seimo narys Darius Kaminskas. Organizatorių nuotr. Pramoginė programa

Vykusiai konferencijai ryškesnių atspalvių suteikė kūrybiškas autorinės muzikos grupės „Vaivorykštė“ (vadovė A. Jociuvienė) pasveikinimas, prie kurio prisijungė ir šokių klubo „Vilnis“ choreografės Natalijos Tokarevos jaunieji šokėjai bei LPŽA Kėdainių rajono skyriaus vokalinis instrumentinis ansamblis „Senamiestis“ (vadovė Nijolė Bajoriūnienė).

Įgyvendino projektą

Lietuvos valstybės 100-čiui skirtoje konferencijoje buvo pasidžiaugta ir dar vienu pasiekimu. LPŽA Kėdainių rajono skyrius baigė įgyvendinti nevyriausybinių organizacijų vykdytą projektą „Visi kartu – esame stiprūs“, kurio metu pagyvenusiems žmonėms netrūko organizacinės veiklos.

„Pirmiausia išsiruošėme į edukacinę-pažintinę išvyką ir aplankėme Burbiškių tulpių žydėjimo šventę. Edukacines-pažintines veiklas vystėme lankydami įvairias istorines vietas ir taip pagerbdami tautos praeitį bei žymius žmones. Lankėmės Trakuose, Kernavėje, Užutrakyje, Vilniaus prezidentūroje, Vilniaus katedros aikštėje, Valdovų rūmuose, nulenkėme galvas amžinajai atminčiai Antakalnio kalnelių ramybės oazėje“, – pagrindines įgyvendinto projekto veiklas pristatė A. Jociuvienė.

Kultūrinė ir kūrybinė veikla

Vykdant projektą buvo imtasi ir kultūrinės bei kūrybinės veiklos. Menui neabejingi asmenys prisijungė prie Kėdainių kultūros centro, Literatų ir menininkų sambūrio ,,Vaivorykštės tiltai“, LPŽA vykdomų projektų: vedė seminarus, rengė parodas, vystė muzikines veiklas, dalyvavo diskusiniuose susitikimuose su kitais klubais, bendrijomis, skyriais. Raseinių rajono Kirkšnovės sodyboje susirinkę su bičiuliais, rajono pagyvenusių žmonių klubais, dalyvavo nuostabioje sporto ir kultūros šventėje.

Naujas projektas – nauji lūkesčiai

Siekiant didinti pagyvenusių žmonių socialinę įtrauktį į visuomenę, beveik kas mėnesį yra organizuojamos skyriaus visuotinės sueigos, kviečiami lektoriai sveikatingumo, psichologinio, informacinio švietimo klausimais bei rengiamos literatūrines muzikines programos.

„Šias veiklas pratęsėme vykdydami kitą mūsų laimėtą projektą „Aktyvūs ir sportuojantys senjorai“. Jei ir toliau taip gerai seksis projektinėse veiklose realizuoti senjorų patirtis, gebėjimus, be jokios abejonės, rinksimės ir naujas edukacines kryptis.

Kokios jos? Šiuolaikiškos ir naudingos. Visų pirma, pateisinančios tiek visuomenės, tiek asociacijos senjorų poreikius bei interesus, juolab kad turime patalpas ir galimybes veikti kartu. Gaila, kad už panaudai suteiktas patalpas senjorai turės mokėti iš savo pensijų, juk kitų tikslinių lėšų nėra“, – apie ateities planus, problemas ir užsibrėžtus tikslus užsimena pirmininkė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Metas sau padovanoti suknelę

GERUMO PULSAS
10:40 Gruodžio 11d. 2018
img

Į aktyvias veiklas – nauju vežimėliu

GERUMO PULSAS
15:35 Lapkričio 28d. 2018
img

Tęsia gražią akciją – kviečia dovanoti sukneles

GERUMO PULSAS
17:10 Lapkričio 22d. 2018
img

Dėkoja savo geradariams

GERUMO PULSAS
11:23 Lapkričio 21d. 2018
img

Geradarių dovana – popiežiaus Pranciškaus skulptūra

GERUMO PULSAS
13:14 Lapkričio 12d. 2018

SKELBIMAI

touched by digitouch!