GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
  / Kėdainių moterų LIONS klubo nuotr., rinkosaikste.lt koliažas

Ryškesnis pasaulis atrastas Akylojoje palapinėje

Sonata PATKAUSKAITĖ - 12:28 Rugsėjo 04d. 2018

Keturiose seniūnijose rugpjūčio 1–23 dienomis apsistojusi „Keliaujanti akyloji palapinė šeimoms“, nelaukė rudens, kad galėtų suskaičiuoti viščiukus. Aktyvios kėdainietės, susibūrusios į Kėdainių moterų LIONS klubą, skubėjo pasidžiaugti projekto rezultatais ir įteikė jo dalyviams ypatingos vertės dovanas. Net 47 vaikai naujus mokslo metus pradėjo turėdami jiems reikalingus akinukus. Moterys džiaugiasi, kad beveik pusšimtis vaikų rugsėjo sulaukė matydami raides ir visą pasaulį ryškiau.

Projekto vadovė Rasida Adomavičienė (kairėje) aptarė projektą su Šėtos seniūne Danute Mykolaitiene. Kėdainių moterų LIONS klubo nuotr.Tėvų padėka – geriausias įvertinimas

Projekto uždarymo metu rugpjūčio 22–23 dienomis visose keturiose seniūnijose LIONS klubo narės lankėsi su dovanomis. Vaikams įteikti akiniai, vitaminai akims ir kitos atminimo dovanos. Tokia projekto baigtis buvo numatyta iš anksto. Tačiau tai, kas įvyko uždarymo šventėse, buvo netikėta pačioms liūtėms: dovanos laukė jų pačių. Ar tai buvo medžio suvenyrai su gražiausiu lietuvišku žodžiu „ačiū“, ar vienos iš projekto dalyvių mamos iškeptas pyragas, ar gėlės – visos tos dovanos buvo skirtos moterims, kurios savo laiką skyrė tam, kad vaikai išmoktų saugoti savo akis, stiprinti regėjimą, o kam reikėjo, kad turėtų akinius. Padėkos žodžiai skambėjo, kaip patvirtinimas, kad antrus metus įgyvendinamas projektas – tai šūvis į dešimtuką.

Projektas sulaukė finansinės paramos

Projektas „Keliaujanti akyloji palapinė šeimoms“ įgyvendinamas jau antrus metus. Pirmaisiais metais  palapinė buvo sustojusi atokiausiose Kėdainių rajono seniūnijose – Pernaravoje ir Gudžiūnuose. Pavykęs projektas paskatino dar labiau stengtis, todėl šiais metais buvo parašyti du projektai, siekiant gauti finansavimą. Tęstinis projektas buvo teigiamai įvertintas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ekspertų, ir jam įgyvendinti Truskavos ir Šėtos seniūnijose buvo skirta 5 840 eurų. Analogiškas  projektas, kurį Kėdainių moterų LIONS klubas, įgyvendino Krakių ir Josvainių seniūnijose, sulaukė Kėdainių rajono savivaldybės paramos. Dar 1 710 eurų abiejų projektų įgyvendinimui moterys skyrė iš klubo lėšų. Moterys tam skyrė ne tik pinigus, bet ir savo laiką, gebėjimus, idėjas ir nepaprastai daug kruopštaus darbo. Visa tai buvo skirta tam, kad paskutinis vasaros mėnuo daugiau kaip pusšimčiui Kėdainių rajono vaikų padovanotų daugybę veiklos ir įspūdžių.

Pradžioje akių mankšta vaikams kėlė juoką, tačiau sužinoję, kokia tai nauda regėjimui, į šias pamokas pradėjo žvelgti labai rimtai. Aut. past.

Keramikė Jurgita Grigarienė į projekto uždarymo ceremoniją vaikams atvežė jų pačių pagamintus dirbinius. Kėdainių moterų LIONS klubo nuotr.Vaikams aktyvūs užsiėmimai, tėvams – paskaitos ir diskusijos

Kadangi LIONS asociacijos prioritetas yra pagalba silpnaregiams ir akliesiems, tai ir Kėdainių moterų LIONS klubo projektas „Keliaujanti akyloji palapinė šeimoms“ buvo skirtas šeimoms, auginančioms vaikus, turinčius regėjimo sutrikimų. Buvo nuspręsta, kad vien tiktai pabalnoti nosį akiniais per daug paprasta. Būtina vaikams ir jų tėveliams padėti išmokti stiprinti regą ir kitais būdais, kad tiems vaikams, kuriems dar nereikia akinių, jų ir neprireiktų, o tiems, kurie negali be stiklo pagalbos dabar, galbūt ateityje akinių nebereikės. Todėl Akylojoje palapinėje vyko įvairūs užsiėmimai: medikai kasdien mokė vaikus akių mankštos. Nors iš pradžių vaikams vartyti akių obuolius ir „piešti kaspinėlius“ buvo tik linksma, tačiau sužinoję, kad skiriant kasdien bent po penkias minutes šių pratimų atlikimui galima sustiprinti regėjimą, vaikai ėmėsi šio mokslo daug rimčiau. 

Kitos pamokos – sveika mityba. Pamokomis tai vadinti per daug paprasta. Vaikai kartu su tėvais ne tik klausėsi, kokie maisto produktai gerina regėjimą, kokiais vitaminais gali pasigirti įvairios daržovės ir vaisiai. Visa teorija čia pat buvo patikrinta praktikoje. Kartu su lektorėmis vaikai gamino įvairiausius vaisių ir daržovių kokteilius. Patys ragavo, tėvelius ir projekte dirbančias LIONS moteris vaišino. Ir  visi kaip vienas nusprendė: ne tik sveika, bet ir skanu. 

Tėvams paskaitos, vaikams – žaidimai

Sudėtinga priversti vaikus vasarą mokytis. Kėdainių LIONS klubo moterys nusprendė, kad dienos, praleistos kartu, įsimintinos taps tik tada, kai patirs kuo daugiau įspūdžių ir naujovių ir kuo linksmiau praleis laiką. Todėl palapinė kelioms valandoms virto ne tik judriųjų žaidimų aikštelė, bet ir meno dirbtuvėmis. Gėlės vaikų rankose virto nepakartojamomis puokštėmis, kurias drąsiai galima teikti  garbingiems asmenims. Garbingiausi asmenys tą dieną buvo tėveliai, atradę savo vaikuose naujus talentus. O talentai byrėjo kaip iš gausybės rago: akmenukai vaikų rankose tapo akiniuotais, o daugiausia kruopštumo prireikė keramikos pamokose. Per kelias valandas baltas molis įgijo veidukus, akytes, rankytes ir sparnus. Ir daugybė angelų pažvelgė į projekto dalyvius, tarsi džiaugdamiesi tuo gerumu, kurį Kėdainių moterų LIONS klubas dalija kitiems.

Regėjimas buvo patikrintas 54 vaikams, net 47 iš jų buvo reikalingi akiniai. Aut. past.

Kol vaikai buvo užsiėmę puokščių gamyba, gilinosi į keramikos subtilybes, tėvai klausėsi lektorių paskaitų. Lektoriai dalijosi savo patirtimi, kaip susidoroti su kasdieniu stresu ir kaip pasiekti savo tikslus bei svajones. Abi lektorės džiaugėsi, kad tėvai ne tik klausėsi, bet ir buvo aktyvūs diskusijų dalyviai. O patys tėvai po paskaitų kalbėjo, kad kartais tereikia pasikalbėti su kokiu nors žmogumi, išsakyti savo rūpesčius ir netikėtai randi atsakymus į tuos klausimus, kurie ilgai nedavė ramybės.

Pavargusios, bet laimingos Kėdainių moterų LIONS klubo narės Saulutė Kairienė (iš kairės), Sniežana Slavinskienė ir Jurgita Grigarienė. Kėdainių moterų LIONS klubo nuotr. Akinių reikėjo 47 projekto dalyviams

Pagrindinis projekto tikslas – patikrinti vaikų regą ir nupirkti akinius. Popietes vaikai, kartu su lydinčiais asmenimis praleisdavo Kėdainiuose pas UAB „Optikos pasaulis“ darbuotojas ir gydytoją.  Ilgai truko ne tik kiekvieno vaiko regos patikrinimas, gydytojo konsultacija. Ilgiausia truko akinių rėmelių pasirinkimas ir pritaikymas. Vaikams labai svarbu ne tik gerai matyti, bet ir gražiai atrodyti. Kiekvienas, kam teko rinktis akinius, supranta, jog tai ilgas procesas, tačiau šį kartą tai buvo dar ir labai linksmas užsiėmimas. Juk patarėjų gausybė: ir „Optikos pasaulio“ darbuotojos, ir mamos, bei socialinės darbuotojos, ir LIONS klubo moterys, o svarbiausia, draugai, kurie nepraleisdavo progos pakomentuoti kiekvieną pasirinkimą.

Projekto metu rega buvo patikrinta 54 seniūnijų vaikams. Keturiasdešimt septyniems iš jų buvo reikalingi akiniai. Juos ir nupirko Kėdainių moterų LIONS klubas.

Projekto uždarymo metu įteikti akiniai

Rugpjūčio 22–23 dienomis Kėdainių moterų LIONS klubo moterys dar kartą apsilankė visose seniūnijose ir įteikė vaikams akinius. Tai buvo džiugios akimirkos. Emocijas sunku aprašyti žodžiais, todėl kartais į pagalbą reikia pasikviesti skaičius. Projekte „Keliaujanti akyloji palapinė šeimoms“ dalyvavo 54 Šėtos, Truskavos, Josvainių ir Krakių vaikai, 32 suaugusieji ir net 23 projekto vykdytojai. Sumokėta 4 650 eurų už vaikų akinius: 2 000 eurų iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skirtų lėšų, 1 300 eurų pagal savivaldybės finansuojamą projektą ir 1 350 iš Kėdainių moterų LIONS klubo sąskaitos.

Kol kas svajoja, o paskui pradės planuoti

Kėdainių moterų LIONS klubas džiaugiasi, kad per dvejus metus jau apkeliavo šešias Kėdainių rajono seniūnijas. Liko penkios. Ar kitais metais Akyloji palapinė pajudės iš Kėdainių?

„Apie tai kol kas tik svajojam, – kalbėjo po projekto pavargę, bet laimingos moterys. – Ar keliausim kitais metais į seniūnijas, priklauso nuo pagrindinės aplinkybės: ar gausime finansavimą projektui įgyvendinti. Įsitikinome, kad projektas yra labai reikalingas, taip pat žinome, kad mūsų klubo moterys sugeba dirbti kaip puiki komanda, tad manome, jog dėsime visas pastangas, kad keliaujanti akyloji palapinė kitais metais nedulkėtų palėpėje.“

Kėdainių klubo LIONS moterys taip pat yra labai dėkingos Josvainių, Krakių, Šėtos ir Truskavos seniūnams bei socialinėms darbuotojoms, kuriuos pavadino nuostabiais projekto partneriais ir nuoširdžiais pagalbininkais.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Jaunosios kirpėjos gražino senelius

GERUMO PULSAS
11:23 Balandžio 11d. 2019
img

Senjoro svajonė – kieme klegantys gandrai

GERUMO PULSAS
10:27 Balandžio 10d. 2019
img

Išvalė Smilgos upės pakrantes

GERUMO PULSAS
08:47 Balandžio 10d. 2019
img

Miesto parką papuošė inkilai

GERUMO PULSAS
09:49 Balandžio 04d. 2019
img

Gudžiūniečius jau pasiekė priešvelykinė dovana

GERUMO PULSAS
09:54 Balandžio 03d. 2019
img

Megzkite ir dovanokite kepurytes sergantiems

GERUMO PULSAS
13:04 Balandžio 02d. 2019
img

Ištikus nelaimei surėmė pečius

GERUMO PULSAS
08:30 Vasario 13d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!