GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Gudžiūnuose gyvenančios šeimos gyvenimas tapo kur kas šviesesnis: didžiausia dovana šiems namams – šeši nauji plastikiniai langai.   / Organizatorių nuotr.

Šeimai padėjo išsaugoti namų jaukumą

Džestina BORODINAITĖ - 10:08 Rugsėjo 26d. 2018

Pastaruosius keletą metų žvarbūs žiemos speigai Gudžiūnų seniūnijoje gyvenančiai šeimai buvo kone nelaukiamiausias metas. Tuomet pro senutėlius langus kiaurai pūtė vėjas.

Regis, tereikėjo visai nedaug – tik tiek, kad labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ bei visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ komandos telktųsi draugėn.

Šeimos gyvenimas tapo šviesesnis

Vieniša mama, auginanti tris nepilnamečius vaikus, sulaukė palaikymo. Geradariai, sužinoję apie šeimą užklupusias negandas, kreipėsi į visus geros valios kraštiečius su prašymu prisidėti, ir padėjo išspręsti vieną opiausių šios šeimos problemų.

Daugiavaikė mama nuolat kalbėjo, kad labiausiai šiuo metu namuose praverstų sandarūs langai.

Nepilnamečių vaikų mama labai tvarkinga, rūpestinga, mylinti savo vaikus. Pakviesta padirbėti pas ūkininkus, niekada neatsisako. R. Kilienė

Gudžiūnuose gyvenančios šeimos gyvenimas tapo kur kas šviesesnis. Didžiausia dovana šiems namams – šeši nauji plastikiniai langai, kurie šiuo metu suteikia ne tik šilumos, bet ir jaukumo.

Stengiasi dėl šeimos

Gudžiūnų seniūnijoje socialinės darbuotojos pareigas einanti Rasa Kilienė pasidžiaugė įgyvendinta gudžiūnietės svajone. Anot specialistės, moteris, viena auginanti tris vaikus, tikrai to verta.

„Nepilnamečių vaikų mama labai tvarkinga, rūpestinga, mylinti savo vaikus. Moteris nedirbanti, bet vis tik smagu, kad kiek beišgalėdama stengiasi dėl šeimos, dėl vaikų. Jie visada pamaitinti, prižiūrėti.

Pati užsiaugina daržovių, laiko paukščių, triušių. Pakviesta padirbėti pas ūkininkus, niekada neatsisako.

Tačiau akivaizdu, kad nuosavą namą, gyvenant vienai, nėra lengva prižiūrėti ir kaip reikiant susitvarkyti. Pernai šeimai buvo tikrai nelengva.

Šeima gyvena sename namelyje, pro kurio sienas ir supuvusius langus kiaurai švilpia vėjas.

Geradarių iniciatyva šeimos namas jau turi naujus langus. Namelio kambariai kaipmat tapo kur kas šiltesni. Pro langus nebepučia vėjas, o supuvusius senuosius rėmus pakeitė nauji, plastikiniai.

Elementaru, jog artėjantis šaltasis metų sezonas šeimai nebebus toks baisus. Manau, gauta parama – puiki motyvacija nepilnamečių vaikų mamai judėti ir gyventi toliau. Už tai nuoširdų ačiū reiktų tarti mūsų geradariams“, – teigiamai apie paramą gavusią moterį atsiliepia ir prie paramos prisidėjusiems dėkoja R. Kilienė.

Didžiausias dėmesys – vaikams

Aplankęs Gudžiūnų seniūnijoje gyvenančią šeimą visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas Arūnas Kacevičius taip pat teigė, kad namas, kuriame įsikūrusi šeima: mama ir trys nepilnamečiai jos vaikai, prastos būklės.

Labai svarbu pamatyti, ko iš tikrųjų šeimai reikia. Taip pat svarbu rasti sprendimus ir galimybes, kaip jai padėti, kad vaikai augtų kitokioje aplinkoje. A. Kacevičius

Jau ne pirmą kartą užsimenantis, jog didžiausias dėmesys turi būti skiriamas šeimoms, kuriose auga nepilnamečiai vaikai, A. Kacevičius patikino, kad ir šį kartą jį „užkabino“ būtent tai.

„Labai svarbu pamatyti, ko iš tikrųjų šeimai reikia. Taip pat svarbu rasti sprendimus ir galimybes, kaip jai padėti, kad vaikai augtų kitokioje aplinkoje.

Kaip ir visais kitais atvejais, taip ir šį kartą, labai daug bendravome su Gudžiūnų seniūnijos socialiniais darbuotojais, su šios seniūnijos gyventojais.

Jie užsiminė apie šeimą, kurioje vieniša mama augina net tris vaikus. Iš pažiūros pasirodė, kad čia dar ne bėda.

Tačiau nuvykus pas minėtą šeimą, supratome, kad pagalba tikrai būtina. Šeima tvarkinga, be žalingų įpročių.

Mama kiek išgalėdama stengiasi rūpintis tiek visa ją supančia buitimi, tiek vaikais, tiek ir pačia savimi.

Tačiau varganame namelyje gyvenanti moteris gali išspręsti tikrai ne visas užklupusias problemas. To priežastis – finansų trūkumas“, – sakė A. Kacevičius.

Pritaikė nuolaidą

Labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ projektų organizatorė Vitalija Surgautienė pasidžiaugė prie paramos šeimai prisijungusių geradarių neabejingumu. Anot jos, gerą darbą šį kartą atlikti padėjo daugybė geros valios kraštiečių.

Ne vienerius metus su labdaros ir paramos fondu „Viltis–Vikonda“ bendradarbiauja UAB „Helanas“ direktorius Ramūnas Gailius. Jo įmonė užsiima kelių tiesimu, jų priežiūra ir remontu bei gamina ir montuoja plastikinius, aliumininius langus, duris, žiemos sodus, vitrinas. Ir šį kartą „Helano“ vadovas pritaikė didelę nuolaidą.

Keturių mažesnių ir dviejų didelių plastikinių langų matavimus, gamybą ir langų pakeitimą už 800 eurų atliko pati UAB „Helanas“ .

Padėti liepia širdis

Piniginę paramą langams įsigyti bei jiems sumontuoti skyrė Kėdainių krašto kredito unijos vadovas Egidijus Žaltauskas.

„Kadangi esame socialiai atsakinga kredito įstaiga, mūsų devizas – dirbti Kėdainių krašto žmonėms.

Atsiradus poreikiui, prisidedame prie kraštiečių, kuriems nelengva, rėmimo. Tai vienas iš pagrindinių mūsų kredito įstaigos tikslų.

Visada stengiamės savo uždirbtu pelnu dalintis su vietos bendruomene, prisidėti sprendžiant rajono problemas. Juk bendruomenės remia mus nariais, o mes bendruomenes pinigais.

Džiaugiamės turėdami tokias galimybes, todėl ta kryptimi ir dirbame“, – akcentuoja E. Žaltauskas.

Finansinę paramą sprendžiant gudžiūnietės problemą taip pat skyrė kokybiškų baldų gamyba, projektavimu ir montavimu užsiimančios MB „Gusto baldai“ vadovas Paulius Gustas.

„Padėti sunkiau besiverčiančioms šeimoms gera. O svarbiausia, jog tai darome ne iš pareigos. Šitaip elgtis liepia širdis.

Labai vertiname, jog galime bendradarbiauti su labdaros ir paramos fondu „Viltis–Vikonda“, o kartu įstengiame pagelbėti sunkiai gyvenantiems žmonėms, kurie patys negali sau vieno ar kito dalyko leisti“, – pabrėžia P. Gustas.

Gudžiūnietės sunkumams abejinga neliko ir odontologijos bei burnos chirurgijos paslaugas teikiančios UAB „Tavo Odontologijos Centro“ klinikos direktorė Agnė Bačkytė. Prie finansinio rėmimo taip pat prisidėjo ir Kėdainių rajono savivaldybės administracija.

Vykdant paramos ir labdaros fondo „Viltis-Vikonda“ projektą „Dėmesys. Pagalba. Parama“, iš dalies finansuojamą Kėdainių rajono savivaldybės, ypatingas dėmesys skiriamas Gudžiūnams ir Miegėnams. 

Šiose vietovėse atsižvelgiama ne tik į problemų turinčias šeimas, kurioms ruošiamasi padėti, bet taip pat organizuojamos ir psichologinės konsultacijos, į kurias, anot V. Surgautienės, noriai jungiasi sunkumų turintys bendruomenių nariai.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Gaivinti žmogų išmoko šimtai kėdainiečių

GERUMO PULSAS
14:17 Gegužės 02d. 2019
img

Jaunosios kirpėjos gražino senelius

GERUMO PULSAS
11:23 Balandžio 11d. 2019
img

Senjoro svajonė – kieme klegantys gandrai

GERUMO PULSAS
10:27 Balandžio 10d. 2019
img

Išvalė Smilgos upės pakrantes

GERUMO PULSAS
08:47 Balandžio 10d. 2019
img

Miesto parką papuošė inkilai

GERUMO PULSAS
09:49 Balandžio 04d. 2019
img

Gudžiūniečius jau pasiekė priešvelykinė dovana

GERUMO PULSAS
09:54 Balandžio 03d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!