GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ narė Vanda Pliauskienė (nuotr. dešinėje) septyniolikmetei Aušros dukrai padovanojo planšetinį kompiuterį. Jį visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas Arūnas Kacevičius atvežė tiesiai į moters darbov  / Vitalijos Surgautienės nuotr., rinkosaikste.lt koliažas.

Pradžiugino dviejų šeimų vaikus

Akvilė KUPČINSKAITĖ - 10:42 Gegužės 23d. 2018

Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ nariai tęsia gerumo iniciatyvas ir tiesia pagalbos ranką sunkiau besiverčiantiems, tačiau tvarkingai gyvenantiems kraštiečiams. Šįsyk svečių su dovanomis sulaukė dvi Gudžiūnų seniūnijos daugiavaikės šeimos.

Išsprendė kelias šeimos bėdas

Gudžiūnų krašte gyvenanti Neringa augina tris mažametes atžalas: vyriausiai – aštuoneri, jauniausiai – šešeri. Viena dukra turi sveikatos bėdų, tad visuomeninio judėjimo nariai šioje šeimoje lankėsi jau anksčiau ir padovanojo 100 eurų vertės modernų prietaisą, padedantį mamai geriau pasirūpinti savo vaiku.

Šįsyk jau pažįstami svečiai atvyko su dovana vaikų pramogoms – televizoriumi. Jį visuomeninio judėjimo nariams perdavė savo pavardės skelbti nepageidavusi moteris.

„Ši kraštietė tiesiog norėjo prisidėti prie gražių darbų visuomenei“, – sakė judėjimo narė Vitalija Surgautienė. 

Judėjimo pirmininkas Arūnas Kacevičius atkreipė dėmesį, kad ryšys su Neringos šeima bus palaikomas. Judėjimo nariai ir toliau ja rūpinsis.

Norėčiau tokiose gerumo iniciatyvose dalyvauti kuo dažniau. Manau, kad tai labai prasminga.  V. Pliauskienė

„Šeimą aplankome jau antrą kartą. Tad mūsų pagalba nėra vienkartinė – nepamirštame Neringos šeimos. Sužinojome, kad moters dukrai reikalinga lova arba čiužinys. Tad kitas mūsų žingsnis bus spręsti šią bėdą“, – patikino A. Kacevičius.

Tris mažametes atžalas auginančios Neringos vaikai džiaugsis geros valios kraštietės dovanotu televizoriumi. V. Surgautienės nuotr. Savo atžalomis rūpinasi

Gudžiūnų seniūnijos socialinė darbuotoja Rasa Kielienė pasakoja, kad dovanotas televizorius skirtas būtent vaikams ir įkurdintas jų kambaryje. Su Neringos šeima bendraujanti socialinė darbuotoja giria mamos pastangas rūpintis savo atžalomis.

„Seniūnijai padedant ir man tarpininkaujant moteris iš savo pajamų įsigijo būstelį. Šeimos buitis labai kukli, bet Neringa stengiasi. Moteris turi gyvenimo draugą, kuris dirba ir jai padeda“, – sako R. Kielienė.

Nors abu Neringos tėveliai gyvi, bet moteris užaugo vaikų namuose. Vis tik savo atžaloms ji stengiasi užtikrinti gyvenimą šeimoje.

„Neringa visada priima pagalbą, jei ko nors nežino ar dvejoja, teiraujasi patarimų ir įdėmiai į juos įsiklauso. Moteriai rūpi jos šeimos gerovė.

Ji ir pati su vaikais pas mus užsuka pasikalbėti, kuo nors pasidžiaugti. Sekmadienį Neringos šeima dalyvavo Kėdainių arenoje vykusiame Šeimos dienos renginyje. Ten ir ji pati, ir ypač jos vaikai puikiai praleido laiką“, – pasakoja R. Kielienė.

Moksleivei – planšetinis kompiuteris

Visuomeninio judėjimo nariai aplankė ir Gudžiūnų seniūnijoje gyvenančią Aušros šeimą. Ši moteris augina keturias atžalas. Septyniolikmetei Aušros dukrai Kamilei įteiktas visuomeninio judėjimo narės Vandos Pliauskienės padovanotas planšetinis kompiuteris.

„Noriu pasidžiaugti judėjimo narių aktyvumu, – sako V. Surgautienė. – Prieš porą mėnesių vyko judėjimo narių susirinkimas ir po jo prie manęs priėjo ponia Vanda. Ji pasakė: „Jūs atliekat daug gerų darbų. Aš taip pat noriu prisidėti. Turiu planšetinį kompiuterį, kurį galėčiau padovanoti tam, kam labiausiai jo reiktų.“ Ir štai atvežėme jį Kamilei. Mergaitė neturėjo kompiuterio. Tai ne tik mokslui, bet ir pačios Kamilės, jauno žmogaus, tobulėjimui būtinai reikalinga priemonė. Tad labai džiaugiamės prisidėję.“

Norėtų dalyvauti dažniau

Pati Vanda Pliauskienė pasakoja gavusi dovanų kitą planšetinį kompiuterį, tad jau turėtu geros būklės daiktu ji norėjusi pasidalinti.

„Jeigu mergaitei patiko, tai labai puiku. Tikrai norėčiau tokiose gerumo iniciatyvose dalyvauti kuo dažniau. Manau, kad tai labai prasminga“, – įsitikinusi V. Pliauskienė.

Dovana labai pradžiugino

Seniūnijos socialinė darbuotoja R. Kielienė atskleidė, jog Kamilei dovana atnešė nepaprastai daug džiaugsmo.

„Ji labai džiaugiasi gavusi šį planšetuką. Kompiuteris buvo dar ir gražiame odiniame dėkle. Kamilė sakė, kad dovana labai tiks mokykloje – Radviliškio profesinio rengimo centre, kur mergaitė mokosi viešbučio darbuotojo specialybės. Tai itin daug aprėpianti sritis. Moksleiviai gilinasi į gausybę skirtingų sričių: kambarių priežiūros, baldų valymo, konditerijos, kulinarijos, mokosi net įvairiausių rankdarbių. Taigi dovana labai pradžiugino ir pačią Kamilę, ir, žinoma, jos mamą“, – atskleidė R. Kielienė.

Prioritetas – vaikai

A. Kacevičius pabrėžė, kad teikiant pagalbą jam prioritetas yra vaikai ir jiems padėti skubama pirmiausia.

„Suaugęs žmogus savimi daugiau ar mažiau gali pasirūpinti pats, o vaikas nepasirūpins. Tad smagu, jog šį kartą taip sutapo, kad abi dovanos buvo skirtos būtent vaikams“, – sakė visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas.

Moteris labai tvarkinga. Ji rūpinasi vaikais ir dirba šiltnamiuose netgi karščiausiomis dienomis. Aušra savo vaikus taip pat skatina bei ugdo, kad dirbti reikia. Taigi vaikai renka sraiges bei taip pat pagelbėja šiltnamiuose. R. Kielienė

Mama net susigraudino

„Kaip šeimos reaguoja sulaukusios pagalbos ne iš joms jau pažįstamų socialinių darbuotojų ar kaimynų, o iš svetimų žmonių? Ar tai, kad jų vargai rūpi nepažįstamiesiems, jaudina?“ – pasiteirauju.

„Planšetinį kompiuterį perdavėme Kamilės mamai Aušrai. O keliavome tiesiai į jos darbo vietą – ūkininko šiltnamius. Moteris iš džiaugsmo net susigraudino ir mums teko ją raminti.

Atrodo, tas planšetukas tėra smulkmena, bet tai šeimai tikriausiai tai yra daug. Mama susigraudino, kad jos šeimos rūpesčiai jautriai palietė nepažįstamus žmones“, – dalijasi A. Kacevičius.

Dirbti ragina ir vaikus

Gudžiūnų seniūnijos socialinė darbuotoja R. Kielienė giria Kamilę. Mergaitė stengiasi mokytis ir aktyviai dalyvauja popamokinėje veikloje. Kamilė puikiai pasirodo sportinėse varžybose, kur pelno medalių bei kitų įvertinimų.

Gražiausiais žodžiais R. Kielienė atsiliepia ir apie Kamilės mamą Aušrą. Ji labai darbšti, pareiginga ir deda daug pastangų dėl geresnio gyvenimo ir sotesnio kąsnio savo atžaloms.

„Moteris labai tvarkinga. Ji rūpinasi vaikais ir dirba šiltnamiuose netgi karščiausiomis dienomis. Aušra savo vaikus taip pat skatina bei ugdo, kad dirbti reikia. Taigi vaikai renka sraiges bei taip pat pagelbėja šiltnamiuose.

Labai norisi Aušrai padėti, nes ši moteris tikrai be galo stengiasi. Kiek gali, tiek kabinasi į gyvenimą“, – atskleidė socialinė darbuotoja.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!