GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Per gaisrą viso ūkio netekusių kraštiečių šeimai visuomeninis judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ ir labdaros bei paramos fondas „Viltis–Vikonda“ dovanojo skalbyklę.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Padėjo ugnyje visą turtą praradusiai šeimai

Akvilė KUPČINSKAITĖ - 09:37 Birželio 13d. 2018

Praėjusią savaitę rajoną sukrėtė Pernaravos seniūnijoje kilęs milžiniškas gaisras, kuris pasiglemžė visą ūkininko Vito Gembecko ūkį ir sodybą. Tai buvo vienas didžiausių gaisrų mūsų rajone. Ši kraštiečių nelaimė akimirksniu sutelkė gyventojus padėti šeimai. Neabejingi liko ir visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ nariai bei labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“.

Sutelkė jėgas

„Visuomeninis judėjimas „Mūsų karšto sėkmei“ labai glaudžiai bendradarbiauja su fondu „Viltis–Vikonda“, – sakė judėjimo pirmininkas Arūnas Kacevičius. – Tad ir šiuo atveju vos tik išgirdę apie ūkininką ištikusią nelaimę, kai sudegė visa jo sodyba, technika ir net dokumentai, nusprendėme suvienyti jėgas ir kuo skubiau padėti.“

Viena judėjimo narė jau pasisiūlė padovanoti namų apyvokos įrankių. Kiti nariai taip pat siūlo savo pagalbą. A. Kacevičius

„Ši istorija yra didelė tragedija žmonėms. To nepatyrus sunku net įsivaizduoti, kaip sudėtinga vienu metu netekti visko. Baisiau negu baisu, – apgailestauja fondo „Viltis–Vikonda“ direktorė Irena Staliorienė. – Tad negalėjome likti abejingi šiam žmonių patirtam skausmui. Susisiekėme ir buvo išreikštas noras, kad šiuo metu reikalinga skalbimo mašina. Tad ją šiandien ir padovanojome.“

A. Kacevičius sakė, jog su ūkininku bei jo šeima toliau palaikomas ryšys ir tariamasi, kokios dar pagalbos galėtų suteikti judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ bei labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“.Pagalbą teiks ir toliau

A. Kacevičius sakė, jog su ūkininku bei jo šeima toliau palaikomas ryšys ir tariamasi, kokios dar pagalbos galėtų suteikti judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ bei labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“.

„Visiems judėjimo nariams pranešta, kad per gaisrą nukentėjusiems žmonėms reikia pagalbos. Viena judėjimo narė jau pasisiūlė padovanoti namų apyvokos įrankių. Kiti nariai taip pat siūlo savo pagalbą“, – pasakoja A. Kacevičius.

Judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ per gaisrą nukentėjusiems rajono gyventojams padeda ne pirmą kartą.

„Anksčiau jau esame teikę pagalbą, kai gaisras nuniokojo krakiškių šeimos butą bei Ažytėnų gyventojo namą“, – prisimena A. Kacevičius.

Tarpininkauja

Pernaravos seniūnas Artūras Gustas akcentuoja, kad su ūkininko šeima seniūnija nuolatos bendrauja ir kiek įmanydama stengiasi padėti.

„Mes bendraujame, teiraujamės, kokios pagalbos reikia. Bet jie fizinės pagalbos neprašo, tad stengiamės tarpininkauti tarp šeimos ir tų, kas gali jiems suteikti paramą. Jau kreipėsi ir Kėdainių moterų LIONS klubas, Ūkininkų sąjunga, kiti žmonės. O pati seniūnija, kuo galės, tuo pagelbės. Ūkininkas atvažiuos parašyti prašymo vienkartinei paramai gauti ir turbūt savivaldybė ją skirs“, – tikisi Pernaravos seniūnas.

Ūkį kurs iš naujo

Parsivežti visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ bei labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ dovanotos skalbyklės savo transportu atvyko V. Gembecko sūnus Gintautas. Vyriškis atskleidė, kad po nelaimės jo šeima sulaukė didelės aplinkinių paramos.

Ši istorija yra didelė tragedija žmonėms. To nepatyrus sunku net įsivaizduoti, kaip sudėtinga vienu metu netekti visko. Baisiau negu baisu. I. Staliorienė

„Sulaukėme labai daug pagalbos iš aplinkinių žmonių, bendruomenės, taip pat, kiek įmanoma, padėjo ūkininkai. Dabar pagrindinis darbas yra sutvarkyti gaisro nuniokotą plotą.

Tai buvo bendras mano ir tėvuko ūkis. Dar bandysime šiek tiek ūkininkauti, bet gyvulių jau nebelaikysime, nes po gaisro neliko nei tvartų, nei kluonų. Tad greičiausiai užsiimsime tik augalininkyste“, – papasakojo Gintautas.

1 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite

SKELBIMAI

touched by digitouch!