GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
 Namus praradęs Dotnuvos ugniagesių komandos ugniagesys Petras Lavreckas neatsistebi žmonių gerumu.  / Autoriaus nuotr.

Namus praradęs ugniagesys neatsistebi žmonių gerumu

Dimitrijus KUPRIJANOVAS - 11:00 Gruodžio 05d. 2017

„Daug gerų žmonių Lietuvoje yra“, – sako Dotnuvos ugniagesių komandos ugniagesys Petras Lavreckas, gaisre netekęs namo ir viso šeimos turto, tačiau nepraradęs tikėjimo žmonėmis.

Negalėjo patikėti

Šių metų spalio 1 dieną, budėdamas gaisrinėje, jis buvo iškviestas gesinti savo namų.

„Kai pranešė, kad gaisras kilo Plinkaigalio kaime, Žiedupės gatvėje, negalėjau patikėti, kad dega mano namas. Pirma mintis buvo – kuo greičiau atvažiuoti. Maniau, na, gal koks kambarėlis užsidegė, bet kai nuo Krakių pamačiau didžiulę gaisro pašvaistę, abejonių neliko. Atvykęs kieme pamačiau greitąją medicinos pagalbą, kurios darbuotojai rūpinosi mano žmona. Ji bėgdama iš namo apdegė rankas ir kojas“, – prisimena savo namuose kilusį gaisrą P. Lavreckas.

Galėjo baigtis tragiškai

„Žmona apie penktą ryto pastebėjo, kad name dingo šviesa. Nors dūmų kambaryje dar nesijautė, pradariusi duris pamatė, kad jų jau pilna virš laiptų į pirmąjį aukštą. Ji tuoj pat pažadino kitame kambaryje miegojusį vaiką, dar spėjo pagriebti stalčių su dokumentais ir išbėgo į lauką. Jeigu žmona būtų nepabudusi, mūsų globojamas vaikas būtų uždusęs nuo dūmų, nes jie iš apačios ėjo tiesiai į jo kambarį. O gaisras kilo kambaryje, kuriame nebuvo nei televizoriaus, nei radijo, tik ant lovos buvo paliktas krautis mobilusis telefonas“, – pasakojo ugniagesys.

Kaimo geradariai ir šviesuoliai

Danutė ir Petras Lavreckai ne tik užaugino keturis savo vaikus – tris dukteris ir sūnų, bet ne vienerius metus globoja ir dar du priglaustus vaikus – šešiolikmetį ir septyniolikmetį paauglius. Šiuo metu jie mokosi Kėdainiuose ir Kaune, tačiau savaitgaliais atvažiuoja pas savo globėjus. Tą naktį, kai kilo gaisras, su D. Lavreckiene namuose buvo jaunesnysis. Gaisro metu sudegė namas ir visi jame buvę daiktai.

„Ką padarysi, kaip įvyko, taip įvyko. Esam stiprūs, neišlepinti, pats esu iš septynių vaikų šeimos, anksti tėvo netekom, vargo matęs, užsigrūdinęs. Išgyvensim ir šitą nelaimę. Žinoma, gaila prarasto turto ir įdėto darbo. Pernai svetainės baldus pervilkom, suremontavom kambarį, apsišiltinome antrąjį aukštą, virtuvinis komplektas buvo naujas“, – sakė P. Lavreckas.

Atsirado gerų žmonių, kurie mums padeda. Štai vieni davė mums savo namą, nes patys čia negyvena ir leido gyventi kiek norim. Labai daug padėjo kaimynai, draugai, pažįstami, broliai, seserys. Ir materialinės pagalbos labai daug sulaukėme, net iš nepažįstamų žmonių. P. Lavreckas

Atsirado gerų žmonių

Pasak jo, namo atstatyti jau nepavyks, nes iš jo liko tik pirmojo aukšto blokai.

„Bet atsirado gerų žmonių, kurie mums padeda. Štai vieni davė mums savo namą, nes patys čia negyvena ir leido gyventi kiek norim. Labai daug padėjo kaimynai, draugai, pažįstami, broliai, seserys. Ir materialinės pagalbos labai daug sulaukėme, net iš nepažįstamų žmonių. Seniūnas padovanojo svetainės baldus, draugai iš Norvegijos atsiuntė lovą, skalbimo mašiną, šaldytuvą.“

Gaisro metu sveikas liko tik ūkinis pastatas su gyvuliais. Dabar Lavreckai ieškosi naujo būsto. „Norėtume jį įsigyti arčiau Dotnuvos ar Akademijos, nes nuo Plinkaigalio iki Dotnuvos – 20 kilometrų, o žiemą kelių niekas nevalo, sunku privažiuoti“, – sako vyriškis.

Dešimt metų ugniagesiu dirbantis 56-erių metų vyras teigia, jog gaisrų jų apylinkėse dabar daug mažiau.

„Bet į mūsų Plinkaigalio kaimą, matyt, giltinė įsisuko. Čia viena nelaimė po kitos. Per neilgą laiką staiga mirė keli žmonės, sudegė mūsų namas, kitus kaimynus apvogė“, – prisiminė P. Lavreckas.

Net ir išgyvenęs tokią nelaimę, P. Lavreckas nepraranda vilties. Ta viltimi gyvena ir visa jo šeima, laukdama Šv. Kalėdų.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Išsprendė opiausią šeimos problemą

GERUMO PULSAS
11:17 Kovo 13d. 2018
img

Parėmė nuo gaisro nukentėjusią šeimą

GERUMO PULSAS
1
16:31 Vasario 13d. 2018
img

Visoms 100-metėms – dovanos!

GERUMO PULSAS
10:17 Vasario 06d. 2018
img

Padėkime paukšteliams peržiemoti

GERUMO PULSAS
09:26 Vasario 01d. 2018
img

Pasirūpino berniuko regėjimu ir dantų būkle

GERUMO PULSAS
09:03 Sausio 31d. 2018
img

Gerumo metas tęsiasi

GERUMO PULSAS
16:12 Sausio 04d. 2018

SKELBIMAI

touched by digitouch!