GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Siekiant pagerinti aklųjų ir silpnaregių fizinės aplinkos prieinamumą Kėdainiuose moterų klubo LIONS iniciatyva net 11-oje pastatų suklijuotos abrazyvinės fluorescencinės juostos, padėsiančios regėjimo sutrikimų turintiems žmonėms saugiau orientuotis.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kėdainiai – miestas visiems

Judita GAIŽIUVIENĖ - 11:30 Spalio 15d. 2018

Sėkmingai aklųjų ir silpnaregių integracijai į visuomenę labai didelės reikšmės turi tinkamai sutvarkyta bei jų poreikiams pritaikyta fizinė aplinka, padedanti greitai ir tiksliai susiorientuoti. Tai – šaligatviai, gatvių perėjos, įėjimai į viešosios paskirties pastatus. Netinkamai tvarkoma ar nepritaikyta fizinė aplinka neįgaliam žmogui ne tik sukelia papildomų sunkumų, bet gali tapti ir labai pavojinga. Deja, tačiau Kėdainiuose tai – vis dar opi problema. Todėl artėjant Pasaulinei baltosios lazdelės dienai Kėdainių moterų LIONS klubo narės kartu su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga vykdė projektą „Miestas – visiems“, kurio pagrindinis tikslas – vykdyti veiklą, kuri padės išspręsti silpnaregių ir neįgaliųjų socialinės atskirties mažinimo klausimus.

100 metų – 100 metrų

„LIONS savanorystės veikla paremto klubo vienas iš pagrindinių tikslų yra pagalba silpnaregiams, todėl glaudžiai bendradarbiaudami su LASS Kėdainių skyriumi ataskaitinio susirinkimo metu buvo pažymėta, kad pagrindinis mūsų miesto aklųjų, silpnaregių ir regėjimo sutrikimų turinčių asmenų bendruomenei aktualus klausimas – Kėdainių mieste esančių viešųjų pastatų fizinės aplinkos pritaikymas, naudojant abrazyvines fluorescencines juostas prie pastatų įėjimų ir išėjimų išorinių ir vidinių laiptų.

Kadangi šiemet Lietuva švenčia valstybės atkūrimo šimtmetį, kilo mintis mūsų mieste prie viešųjų pastatų ištiesti šimto metrų akliesiems ir silpnaregiams orientuotis padėsiančios juostos. Žinoma, tuomet prasidėjo ilgas procesas, nes tokias juostas Lietuvoje gamina tik dvi firmos. Kaina jų taip pat didelė. Svarstėme, kad galbūt biudžetinės įstaigos pačios tokias juostas suklijuotų, tačiau nemažai jų tai daryti atsisakė. Tuomet buvo nuspręsta rašyti projektą, kurio dėka iš rajono savivaldybės gavome 1 700 eurų, kuriuos ir skyrėme juostų gamybai“, – pasakojo idėjos autorė Sonata Patkauskaitė.

Nuo pat klubo įsikūrimo Kėdainių moterų LIONS klubo narės bendrauja  su Kėdainių rajono aklųjų ir silpnaregių draugija, rūpinasi jos nariais. Taip pat LIONS padeda Kėdainių rajono silpnaregiams dioptrijų keitimo ir akių patikros klausimais. Aut. past.

Vienuolikoje pastatų

Kadangi regėjimo negalią turintys žmonės vis drąsiau integruojasi į visuomenę ir kasdien vaikšto tomis pačiomis gatvėmis bei lankosi tuose pačiuose prekybos centruose ar viešosios paskirties įstaigose, kaip ir regintieji, projekto metu Kėdainiuose labiausiai silpnaregių ir aklųjų lankomos vietos, jiems strategiškai svarbūs miesto objektai, jų įėjimai ir išėjimai, laiptai ir pakylos tiek pastatų viduje, tiek išorėje buvo pažymėta abrazyvinėmis fluorescencinėmis juostomis.

Juostos yra vos penkių centimetrų pločio, šiurkštaus ir neslystančio paviršiaus, kuris apsaugo nuo galimų traumų ir susižalojimų, bei paryškinto matomumo, todėl geriau matoma tiek šviesoje, tiek prietemoje, kas, beje, labai svarbu turintiems silpną regėjimą. Šia juosta pažymėti ne tik pastatų vidaus ir lauko laiptai prie įėjimų ir išėjimų į patalpas, bet ir kitos vietos, kur yra tikimybė paslysti ar nukristi.

„Džiaugiamės, jog akliesiems ir silpnaregiams padėsiančių orientuotis juostų iš viso buvo suklijuota net vienuolikoje įstaigų. Tarp jų – VMI,  Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai, policija ir kitos. Taip pat prie šios iniciatyvos geranoriškai prisijungė ir verslo įmonės: prekybos centrai „Iki“, „Giraitė“ ir dar keletas kitų“, – pasakojo S. Patkauskaitė ir pridūrė, jog vietoje planuojamų 100 metrų pavyko suklijuoti net 500 metrų minėtos juostos, kuri, tikimasi, padės aklųjų ir silpnaregių saugiam fizinės aplinkos prieinamumui.

Baigiamasis renginys

Pasaulinė baltosios lazdelės diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare. Kadangi aklieji mokomi vaikščioti, naudojantis baltomis lazdelėmis, todėl jiems skirta diena ir pavadinta šiuo vardu.

Spalio 12 dieną Kėdainių daugiakultūriame centre vyko ir baigiamasis renginys su koncertine programa, skirtas pasidžiaugti sėkmingai įgyvendintu projektu bei paminėti Baltosios lazdelės dieną.

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Gaivinti žmogų išmoko šimtai kėdainiečių

GERUMO PULSAS
14:17 Gegužės 02d. 2019
img

Jaunosios kirpėjos gražino senelius

GERUMO PULSAS
11:23 Balandžio 11d. 2019
img

Senjoro svajonė – kieme klegantys gandrai

GERUMO PULSAS
10:27 Balandžio 10d. 2019
img

Išvalė Smilgos upės pakrantes

GERUMO PULSAS
08:47 Balandžio 10d. 2019
img

Miesto parką papuošė inkilai

GERUMO PULSAS
09:49 Balandžio 04d. 2019
img

Gudžiūniečius jau pasiekė priešvelykinė dovana

GERUMO PULSAS
09:54 Balandžio 03d. 2019

SKELBIMAI

touched by digitouch!