GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Sodybos šeimininko žmona pastebėjo prastą pavėsinės būklę (nuotr. kairėje). Judėjimo iniciatyva prieš kiek daugiau nei savaitę pradėti pavėsinės remonto darbai, padedant bendruomenės nariams, jau beveik baigti. Aristavietis ir vėl laiką leidžia tvarkingoj  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

„Gerumo šviesa“ suspindo Aristavoje

Džestina BORODINAITĖ - 13:35 Rugpjūčio 26d. 2019

Siekdamas kartu su geradariais teikti paramą ir padėti Kėdainių rajono bendruomenių šeimoms ar pavieniams asmenims išspręsti svarbius rūpesčius bei palengvinti jų pečius slegiančių problemų naštą, visuomeninis judėjimas „Mūsų krašto sėkmei“ šį kartą akcijos „Gerumo šviesa“ spindulį nukreipė į Vilainių seniūnijos Aristavos kaime gyvenančią tvarkingą ir darbščią šeimą, kurios pavardė redakcijai žinoma.

Praleidžia daugiausia laiko

Sodybos šeimininkas – visiškai nieko nemato, todėl daug laiko praleidžia namų kieme stovinčioje pavėsinėje. Čia jis klausosi garsinių knygų, valgo ar tiesiog kvėpuoja grynu oru tiek šiltuoju, tiek ir šaltuoju metų sezonu.

Negalią turintis vyras patikino, kad šalia jo ir jo tėvų rankomis statyto namo stovinti medinė pavėsinė dabar jam būtent ta vieta, kurioje jis praleidžia kone daugiausia savo laiko.

„Mums rūpi žmonių problemos. Visada į jas įsiklausę operatyviai stengiamės spęsti bėdas, organizuoti ir koordinuoti paramos teikimą“, – sako visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ projektų vadovė Vitalija Surgautienė./ Algimanto Barzdžiaus nuotr. Pavėsinė per laiką sukiužo

Tačiau šiemet atšilus orams, sodybos šeimininko žmona pastebėjo, kad vyro taip mėgstama pavėsinė kaip reikiant sukiužo. Jos sienos buvo atpleišėjusios, viduje stovintys suolai jau vos besilaikantys. Pavėsinei sukrypus joje esančių durų taip pat jau buvo neįmanoma uždaryti. „Situacija prasta. Reikia žūtbūt atnaujinti pavėsinę“, – mąstė moteris.

„Pavėsinė mūsų kieme atsirado dar kolūkio laikais. Vieną tokią gimtadienio proga mums buvo padovanojęs tuo metu žemės ūkio bendrovės pirmininko pareigas ėjęs žmogus. Kada pavėsinė atgyveno, Aristavos bendruomenėje gyvenantis stalius padėjo ją atstatyti. Tačiau, neslėpsiu, medžiagos buvo labai nekokybiškos, prastos, neatsparios drėgmei, todėl labai greitai pavėsinė ir vėl tapo negraži, o kartu ir nesaugi“, – pasakoja aristavietė.

„Suremontuota lauko pavėsinė vėl taptų puikiu prieglobsčiu mano vyrui tiek saulėtą, tiek lietingą dieną“, – pabrėžia moteris.

Visada stengiasi prisidėti

Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ projektų vadovė Vitalija Surgautienė jaučiasi laiminga galėjusi prisidėti ir pagelbėti aristaviečių šeimai. „Mums rūpi žmonių problemos. Visada į jas įsiklausę operatyviai stengiamės spęsti bėdas, organizuoti ir koordinuoti paramos teikimą“, – sako V. Surgautienė.

Darni šeima

Informaciją apie šiuo atveju itin jautrią problemą projektų vadovė sužinojo iš Vilainių seniūnijos socialinės darbuotojos.

„Ji papasakojo apie šios šeimos pastangas po vyro apakimo gyventi visavertį gyvenimą. Telkti geradarius draugėn ir teikti pagalbą aristaviečių šeimai paskatino ir tai, jog neskaitant visų šeimos sunkumų, vyras su žmona gyvena šilumos, atjautos, santarvės, darnos bei harmonijos kupiną gyvenimą.

Ne vienam iš mūsų šios šeimos gyvenimas gali būti puikus pavyzdys, įrodantis, jog net ir užgulus gyvenimo negandoms, nuleisti rankų nevalia“, – šeimos stip­rybe pasidžiaugė V. Surgautienė.

Visuomeninio judėjimo ,,Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas Arūnas Kacevičius (kairėje) ir judėjimo narys Paulius Aukštikalnis džiaugiasi galėję padėti dar vienai kraštiečių šeimai./ Algimanto Barzdžiaus nuotr. Taip greit neišspręstų

„Kreipėmės į prie akcijos „Gerumo šviesa“ prisidedančią socialiai atsakingą kredito įstaigą, kurios pagrindinis tikslas – dirbti Kėdainiams ir dėl šio krašto žmonių.

Esame labai dėkingi bendradarbiavimo sutartį su visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininku Arūnu Kacevičiumi sudariusiam Kėdainių krašto kredito unijos vadovui Egidijui Žaltauskui. Jo pagalbos vertė tikrai nemaža. Be tokių pilietiškų ir geranoriškumo kupinų verslininkų mūsų vykdoma veikla tikrai nebūtų tokia rezultatyvi, o užsibrėžti tikslai – taip greit išsprendžiami“, – padėkos žodžių geradariams dėl finansinio rėmimo negaili V. Surgautienė.

Geri darbai augina gėrį

„Visada stengiamės savo uždirbtu pelnu dalintis su vietos bendruomene, prisidėti sprendžiant rajono problemas. Tai – vienas iš pagrindinių ir svarbiausių mūsų kredito įstaigos tikslų.

Geri darbai augina gėrį, todėl atsiradus poreikiui, visada kiek tik galėdami stengiamės prisidėti prie rėmimo. Juk pagelbėti stokojantiesiems ir sunkiau besiverčiantiems – didis džiaugsmas“, – pabrėžia E. Žaltauskas.

Koordinavo darbus

Visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ nariai Paulius Aukštikalnis laisvu nuo tiesioginio darbo metu su projektų vadove V. Surgautiene koordinavo ir telkė visuomeninio judėjimo bei bendruomenės narių darbus.

„Nors prieš tai vykdytuose visuomeninio judėjimo projektuose buvo daugiau orientuojamasi į vidutinio amžiaus žmonių problemas, šiandien mes prisiliečiame ir prie negalią turinčių žmonių. Galbūt daugeliui pasirodys, jog pasaulio nereginčiam aristaviečiui suteikta parama – pavėsinės restauracija – nėra didelė pagalba, tačiau žinant, jog jam pavėsinė – ta vieta, kurioje vyras praleidžia labai daug laiko, tai – labai reikšmingas įvykis. Norėčiau paskatinti bendruomenes ir jų narius stebėti, kas vyksta aplink, ir nei vieno neišskaičiuojant stengtis geranoriškai pagelbėti. Kviečiu pamatyti tuos, kam sunku, kas pateko į bėdą. Juk norėdami, galime jiems padėti. O tai, manau, galėtų padaryti kiekvienas. Juk pagalba nėra vien tik materialūs dalykai. Kartais žmogui laimės suteikia pokalbis, išsikalbėjimas“, – pamatyti kitus skatina P. Aukštikalnis.

Vertina prisidėjusiųjų pastangas

Judėjimo iniciatyva prieš kiek daugiau nei savaitę pradėti pavėsinės remonto darbai, padedant bendruomenės nariams, jau beveik baigti. Aristavietis pagaliau ir vėl savo laisvą laiką leidžia tvarkingoje lauko pavėsinėje.

„Labai vertiname visų prisidėjusiųjų pastangas. Didelė ir širdinga padėka visiems prisidėjusiems prie paramos“, – su didžiule meile geradariams dėkoja paramos gavėja iš Aristavos.

Grįžo į prisiminimus

Jos vyras, jaunystėje dirbęs kolūkio vairuotoju, taip pat džiaugiasi naujai atstatyta lauko pavėsine. Geradariams padėkos žodžių, kaip ir žmona, nepagailėjęs aristavietis staiga nusikelia į prisiminimus. Besėdint naujai sutvarkytoje pavėsinėje vyras pradėjo pasakoti, kaip jam teko kariuomenėje tarnauti. Užsiminė aristavietis ir apie susipažinimą su žmona. Tai nutiko Taučiūnų šokiuose, kurie tais laikais buvo didžiausias traukos centras jaunimui. Dabar visa Stasio atrama – žmona. Ji, anot vyro, viskuo pasirūpina.

„Iš pradžių dar šiek tiek kaip pro rūką matydavau kaimynų langus. Regėjau, kai kaimynas stogą keitė. Prisimenu, kada išėjęs iš už namo kampo iki gyvatvorės dar drąsiai galėdavau vaikščioti. Na, o dabar – visiška tamsa“, – guodžiasi vyras.

Judėjimas, telkdamas žmones vienai paramai, nenusigręžia ir nuo kitų krašto bendruomenės narių. Praėjusią savaitę visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ geradarių komandos iniciatyva buvo rasta kėdainiečių šeima, kuri dovanojo svetainės baldų komplektą. Juo šiuo metu džiaugiasi šeima, gyvenanti Paaluonyje. 

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!