GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Odontologė Aušrelė Kaminskienė nestokojo nuoširdumo ir šypsenos bendraudama su mergaite bei patikino, kad pati apsiims ir savo lėšomis sutvarkys mergaitės dantukus.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Gerumas veda mielesnio gyvenimo link

Džestina BORODINAITĖ - 12:56 Rugpjūčio 09d. 2017

Labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ iniciatyva pradėtas įgyvendinti aktualus projektas „Paramos ir pagalbos grupės – tiems, kas nori keistis“ įsismarkavo – šiuo metu apjungtos 26 sunkiai gyvenančios šeimos ir į alkoholizmo liūną įklimpę asmenys, kuriems suteikiama reikalinga pagalba, o iš viso paramą ir pagalbą suteikti numatoma net 120–130 šeimų ir asmenų.

Kone kasdien lankydamiesi skurdžiai besiverčiančių šeimų namuose projekto dalyviai su juos lydinčiais savanoriais kaip tik gali prisideda prie socialinių problemų turinčių rajono gyventojų bei jų artimųjų gerovės kūrimo.

Lankėsi Dotnuvoje

Šį kartą buvo aplankytos dvi socialinę atskirtį patiriančios šeimos Dotnuvoje.

Vienoje jų vos galą su galu sudurianti šeima, kurioje auga ketverių metukų mergytė, kitoje – moteris nepilnamečių vaikų apsuptyje nevengianti pakelti stikliuko.

Pagalba šioms šeimoms reikalinga it vaistai – tai pasitvirtino po apsilankymo pirmojoje šeimoje.

Sutvarkys dantukus

Į kiemą išbėgusi mažytė mergytė – vos ketverių, o jai jau tenka patirti tai, su kuo tikrai ne kiekvienas iš mūsų esame susidūrę. Mažajai išgedę dantukai, mergytė turi regos sutrikimų – jai reikalingi akinukai, o ką jau kalbėti apie gyvenamąjį būstą, kuris tikrai nepritaikytas gyvenimui su vaikais.

Su labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ vykdomo projekto organizatore Vitalija Surgautiene kartu atvykusi odontologijos kabineto direktorė odontologė Aušrelė Kaminskienė nestokojo nuoširdumo ir šypsenos. Geraširdė patikino, kad pati apsiims ir savo lėšomis sutvarkys ketverių mergaitės dantukus. Ir tai šeimai nekainuos nė cento.

Pasirūpins ir regėjimu

Sunkiai galą su galu suduriančios šeimos gyvenimui abejinga neliko ir seniūnija – apsilankiusi pas šeimyną Dotnuvos seniūnijoje socialinės darbuotojos pareigas einanti specialistė pažadėjo, kad bus imtasi priemonių dėl šeimos būsto pakeitimo. Vargingai gyvenančiai šeimai bus ieškoma tinkamo socialinio būsto, kuriame mažajai bus sukurtos sąlygos tvarkingai ir saugiai gyventi.

„Vykdomo projekto „Paramos ir pagalbos grupės – tiems, kas nori keistis“ pagrindinis tikslas yra suteikti pagalbą tiems, kam to labiausiai reikia. V. Surgautienė

Sunkiai besiverčiančios šeimos problemoms neabejingas ir Kėdainių mieste įsikūręs „Optikos salonas“, į kurį dėl bendradarbiavimo ir pagalbos kreipėsi labdaros ir paramos fondas „Viltis–Vikonda“. „Optikos salonas“ į kvietimą padėti atsiliepė geranoriškai ir supratingai – jis pasirūpins mergaitės akytėmis. Mažajai bus suteiktas ne tik profilaktinis akyčių patikrinimas, bet ir pagaminti reikalingi akinukai, kurių vertė sieks daugiau nei 100 eurų.

Prisidėti paskatina žvilgsnis į vargstančius

Džiugu, kad apsilankę geradariai bent dalele galėjo prisidėti prie skurdžiai besiverčiančios šeimos svajonės išsipildymo.

Džiugu ir dėl to, kad mes, gyvenantys ir turintys savo gyvenimą, susimąstome ir pagalvojame ne tik apie save, bet ir apie kitus. Tuos, kuriems ne taip lengva.

Ne pirmą kartą prie tokių gerumo akcijų prisidedanti A. Kaminskienė patikino, kad visuomet, kada tik gali, stengiasi dalyvauti panašiose vykdomose labdaringose iniciatyvose ir padėti tiems, kuriems pagalbos reikia labiausiai.

„Prisidėti prie pagalbos sunkiau besiverčiantiems žmonėms mane skatina supratimas, kad kiekvienas per savo gyvenimą galime turėti ir „biednesnių“ ir turtingesnių dienų. Kai pamatau, kaip tokie žmonės vargsta, kaip jie sunkiai verčiasi ir išgyvena, kaip stengiasi, tačiau kai kuriems ne visuomet pavyksta, atsiranda noras padėti.

Padėti ir stengtis, kad tokių žmonių ir jų vaikų gyvenimo sąlygos gerėtų. Labiausiai norisi, kad vaikai augtų laimingi ir turėtų gražią vaikystę, o čia svarbiausia, kad jie augtų šeimose.

Šiandieną atvykusi apžiūrėjau mergytę, kuriai tik ketveri metukai, tačiau jai jau išgedę dantukai. Mes su mažąja sutarėme, kad ji kartu su tėveliu atvažiuos pas mane pasigydyti dantukus. Džiaugiuosi galėsianti prisidėti prie pagalbos mergytei“, – kalbėjo A. Kaminskienė.

Nevengia pakelti stikliuko

Antrasis apsilankymas kitoje sunkiai besiverčiančioje šeimoje ne ką mažiau sukrečiantis. Šiuo metu nedirbančios, namuose mažametį sūnelį auginančios ir iš sugyventinio tik keliasdešimt eurų gaunančios moters piniginėje dažnai švilpauja vėjai – juk reikia ir šeimą maistu aprūpinti, ir už būsto nuomą susimokėti.Medikas Eimantas Donskis (dešinėje) įsitikinęs, kad pasidalindamas savo gyvenimiška patirtimi, galės įrodyti, kaip galima pasikeisti pozityvaus gyvenimo kryptimi./ A. Barzdžiaus nuotr.

Skaudu, kad nuomojamame bute gyvenanti ir du nepilnamečius vaikus auginanti moteris didžiausia savo gyvenimo problema įvardija ne pinigų stygių, kurių, pasak mamos, pragyvenimui vienokiu ar kitokiu atveju užtenka, bet priklausomybę alkoholiui, kurio moteris nedelsiant norėtų atsikratyti.

Bijanti prarasti vaikus moteris pažada padarysianti viską, kad įgytų Vaiko teisių tarnybos specialistų pasitikėjimą.

Kaip patikino Dotnuvos seniūnijos socialinė darbuotoja, esama situacija kartais tampa nebevaldoma, o jie ne visais atvejais yra pajėgūs išspręsti panašias problemas.

Dalijosi patirtimis

Su projekto organizatore V. Surgautiene pas minėtą moterį vykęs medikas Eimantas Donskis įsitikinęs, kad pasidalindamas savo gyvenimiška patirtimi jis galės įrodyti, kaip galima savo likimą pasukti pozityvia kryptimi.

Papasakojęs savo istoriją E. Donskis stikliuko nevengiančiai ir visas šias priklausomybės problemas pripažįstančiai moteriai pasiūlė prisijungti prie Kėdainiuose esančio Anoniminių alkoholikų klubo, kuriame yra sprendžiamos analogiškos problemos, su kuriomis ir susiduria vaikus auginanti mama.

„Pats buvau „duobėje“, žinau, kaip tas žmogus jaučiasi. Pačiam pavykus išlipti iš dugno dabar norisi padėti dienos šviesą išvysti kitiems“, – sako priklausomybių atsisakęs ir šiuo metu savo gyvenimu besidžiaugiantis kineziterapeutas E. Donskis.

Kviečia nelikti abejingais

Kiekvieno iš mūsų pagalba šeimai turi skverbtis į norinčiųjų keisti savo gyvenimą. Tik visų bendras darbas gali padėti krizes išgyvenančioms šeimoms atsitiesti ir pradėti gyventi kitaip.

„Vykdomo projekto „Paramos ir pagalbos grupės – tiems, kas nori keistis“ pagrindinis tikslas yra suteikti pagalbą tiems, kam to labiausiai reikia.

Gaila, kad Kėdainių rajono bendruomenėje dar nepakankamai jautriai priimamos svetimos bėdos ir prisidedama prie pagalbos šeimoms, kurios išgyvena įvairias krizes. Todėl skatiname pozityvų gyvenimo būdą propaguojančias šeimas savo gyvenimiška patirtimi, pilietiškumu, aktyvia kultūrine, socialine veikla prisidėti bei aktyviau dalyvauti šiuose procesuose, prisijungiant prie vykdomo projekto esmės“, – apie projektą kalba V. Surgautienė.

Prisidėjusių geradarių nestinga

Projekto organizatorės V. Surgautienės teigimu, projekto vykdyti gautas 1 100 eurų finansavimas iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšų ir 3 600 eurų iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

„Projektui papildomą 400 eurų finansavimą skiria Kėdainių krašto kreditų unija, 100 eurų – UAB „Helanas“. Projektą remia ir daug kitų rajono geradarių“, – informuoja V. Surgautienė.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Padėjo ugnyje visą turtą praradusiai šeimai

GERUMO PULSAS
09:37 Birželio 13d. 2018
img

Savo gyvenimui davė naują šansą

GERUMO PULSAS
10:52 Gegužės 30d. 2018
img

Pradžiugino dviejų šeimų vaikus

GERUMO PULSAS
10:42 Gegužės 23d. 2018
img

Psichologinė pagalba pasieks ir kaimų gyventojus

GERUMO PULSAS
11:48 Gegužės 16d. 2018
img

Gyvybės apdovanojimas – kėdainiečių šeimai

GERUMO PULSAS
09:42 Gegužės 07d. 2018
img

Buriama naujoji „Misija Sibiras“ komanda

GERUMO PULSAS
12:17 Balandžio 25d. 2018
img

Nešiojamasis kompiuteris jau mergaitės namuose

GERUMO PULSAS
09:50 Balandžio 18d. 2018
img

Tęsia pradėtus gerumo darbus

GERUMO PULSAS
11:06 Balandžio 11d. 2018

SKELBIMAI

touched by digitouch!