GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Labdaros ir paramos fonas „Viltis-Vikonda“ pradėjo įgyvendinti dar vieną gerumu pulsuojantį projektą „Aš ir tu: tiesiame pagalbos ranka“.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Duotas startas naujiems gerumo darbams

Džestina BORODINAITĖ - 11:23 Spalio 02d. 2017

Savanorystės namus metų pradžioje įkūręs labdaros ir paramos fonas „Viltis-Vikonda“ pradėjo įgyvendinti dar vieną gerumu pulsuojantį projektą „Aš ir tu: tiesiame pagalbos ranką“.

Įgyvendinant Kėdainių rajono savivaldybės finansuojamą projektą šį kartą didžiausias dėmesys dovanojant neįkainojamą dovaną – šiltą pasikalbėjimą, nuoširdų paatviravimą, apglėbimą trūkstamu dėmesiu, paskatinimą neužsisėdėti, bus skiriamas mieste gyvenantiems senyvo amžiaus asmenims, senjorams, vienišiems asmenims, socialiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams, lankant juos namuose ir siekiant sumažinti jų socialinę atskirtį visuomenėje bei užtikrinant šių bendruomenės narių geresnę gyvenimo kokybę.

Priartės prie kiekvieno žmogaus

Labdaros ir paramos fondo „Viltis-Vikonda“ projektų organizatorė Vitalija Surgautienė startavusio projekto pristatymo metu prie kavos puodelio susitikti ir veiklos kryptis aptarti pakvietė miesto seniūnaičius, geriausiai pažįstančius jiems priklausančių teritorijų gyventojus. Būtent seniūnaičių dėka atsivers galimybės iš pagrindų priartėti prie kiekvieno vienišo ir pagalbos stokojančio žmogaus.

Projekto metu trūkstamu dėmesiu planuojama aprūpinti net 200-250 senyvo amžiaus asmenų, vienišų senjorų bei kitų socialiai pažeidžiamų bendruomenės narių. Aut. past.

„Bendruomenėje yra visokių žmonių – šeimų, vaikų, ir yra ta žmonių grupė, kurioje – pagyvenę ir vieniši senjorai, kurie aplinkinių užmiršti ir kartais, rodos, jau niekam ir nebereikalingi.

Jų gyvenime nuo ryto iki vakaro vyraujančią monotoniją atskleidžia ilgesingas žvilgsnis pro langą, kada kiekvieną kartą eidami pastebime tarp tu pačių keturių kambario sienų prie lango sėdintį senjoro veidą, paskendusį tik savo paties mintyse.

Todėl nebūkime abejingi vienišam, sergančiam, apleistam seneliui, kuris visą gyvenimą dirbo, buvo mūsų dalimi, kūrė bendrą gerovę, bet dabar esti ligotas, niekam nereikalingas, jaučiasi vienišas ir nebeįdomus aplinkiniams – juk visi ateityje būsime tokie ir nežinome, kaip susiklostys kiekvieno mūsų gyvenimas“, - V. Surgautienė pristato žmonių grupę, į kurią bus atkreipiamas didžiausias dėmesys pradėto vykdyti projekto metu ir pabrėžia, kad daugiau nei dvidešimt fondo savanorių per dviejų mėnesių laikotarpį neformaliai bendraujant su jais ,,Prie arbatos puodelio“, išklausant juos, skatinant senjorų telkimąsi, aiškinant neformalaus bendravimo svarbą, identifikuojant jų kultūrinius poreikius, sieks juos įtraukti į bendruomenės gyvenimą.

Aplankys 200-250 asmenų

Trūkstamu dėmesiu planuojama apglėbti net 200-250 senyvo amžiaus asmenų, vienišų senjorų bei kitų socialiai pažeidžiamų bendruomenės narių. Minėtieji asmenys bus lankomi kiekvieną dieną. Kiekvienas savanoris imsis darbo pagal savo galimybes ir turimą laisvą laiką.

Stengsis integruoti į visuomenę

Įprastai lankymui bus skiriama viena valanda, kurios metu savanoris, nešinas lauknešėliu prie puodelio arbatos, palaikys ryšį su vienišu senjoru. Toks bendravimas pagyvenusiems žmonėms bus kaip tvirtas įrodymas to, jog jie vis dėlto nėra vieni ir atsitikus vienokiai ar kitokiai bėdai turi kur kreiptis pagalbos – į fondą.

Taip pat vienišus žmones lankantys asmenys siūlys senjorams neužsisėdėti namie, įsiplėtojusią rutiną mažinti įsitraukiant į vienokią ar kitokią veiklą ir taip integruotis į visuomenę.

Veiklų netrūksta

Dvi puikias kultūrines, menines ir kitokias veiklas vienišiems, pagyvenusiems ir užimtumo  stokojantiems senjorams projekto pristatymo metu pasiūlė Kėdainių trečiojo amžiaus universiteto vadovė Jūratė Vaitonienė ir Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ bendruomenės pirmininkas Vytautas Bička.

„Čia renkasi patys aktyviausi senjorai. Siekiančių tobulėjimo pagyvenusių asmenų šiuo metu - 250.

Kiekvieną savaitę vykdomų užsiėmimų metu Kėdainių suaugusių ir jaunimo mokymo centre susirenkantiems žmonėms siūlome sveikatos ir dvasinio tobulėjimo bei kultūros ir meno programas“, - Kėdainių trečiojo amžiaus universitete vykdomas veiklas pristato J. Vaitonienė.

Tuo tarpu visai nesenai Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kėdainiuose įsikūrusiame bendruomenės filiale bus siūlomi įvairiausi saviveiklininkų būreliai, šokiai ir kitokia pageidaujama veikla. V. Bičkos teigimu, bendruomenę jau jungia 34 nariai.

Puiki komanda – ženklūs rezultatai

Projekto organizatorė V. Surgautienė vertina fondo savanorius, prisidėjusius seniūnaičius, kurie dirba ir kartu atlieka neįtikėtinai svarbų darbą ir nieko nelaukdama priduria, jog į mūsų aplinkoje esančias problemas labai jautriai reaguoja ir itin operatyviai bei rūpestingai projektą koordinuoja fondo „Viltis–Vikonda“ įkūrėjos bei globėjos koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkės Jolantos Blažytės visuomeninė patarėja Nijolė Naujokienė.

„Taip pat labai džiaugiuosi fondo vykdomo projekto ,,Aš ir tu: tiesiame pagalbos ranką“ partneriais – Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos Kėdainių rajono skyriumi, Kėdainių miesto brandaus amžiaus žmonių klubu ,,Rudenėlis“, Kėdainių trečiojo amžiaus universitetu, Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija, Kėdainių samariečių bendrija, Kėdainių bendruomenės socialiniu centru, Kėdainių miesto seniūnija.

Tik telkdamiesi dėl bendro tikslo mes galime pasiekti ženklių rezultatų“, - nuoširdžią padėką reiškia V. Surgautienė.

Konsultuos psichologė

„Savanorystė tikrai ne lengva užduotis. Pasitaiko įvairių žmonių, kartais ir labai sudėtingo charakterio, o mes juk įeiname į privačią patalpą, todėl nereiktų nustebti jei norima suteikti pagalba bus atmesta.

Senimo nuotaikos dažnai prastos, o nuo vienatvės ir skausmų jie tampa dar piktesni, todėl pasitaiko, kad ir apšaukia savanores ar net išvaro“, - sako V. Surgautienė ir priduria, kad siekiant, jog senyvo amžiaus asmenis, vienišus senjorus ar kitus, problemų turinčius bendruomenės narius lankantys savanoriai pajėgtų tinkamai reaguoti į esamą situaciją, bus jiems bus rengiamos konsultacijos su projekte dirbančia psichologe Nida Gruodiene, kurių metu bus orientuojamasi į savanoriui reikalingų gebėjimų stiprinimą.

Nelikite abejingi

V. Surgautienė kreipiasi į visų seniūnaitijų gyventojus, miestiečius, taip pat ir seniūnaičius bei kviečia prisidėti prie akcijos informuojant fondą apie senjorus, vienišus senyvo amžiaus asmenis arba socialiai pažeidžiamus ar priklausomybių sunkumus išgyvenančias šeimas ar pavienius žmones, kuriems pagalba, pokalbis, pašnekesys šiandien būtini.

Būkite dėmesingi

Taip pat fondo atstovai rekomenduoja būti atidiems ir pastebėjus fondo vardu prisidengusius asmenis, kurie bando užeiti į žmogaus privačią erdvę – namus, kreiptis į fondą ir nedelsiant apie tai informuoti. Kontaktinis numeris 8 600 24 599.

0 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.
Taip pat skaitykite
img

Ryškesnis pasaulis atrastas Akylojoje palapinėje

GERUMO PULSAS
12:28 Rugsėjo 04d. 2018
img

Geradariai daugiavaikei šeimai dovanojo baldus

GERUMO PULSAS
11:38 Rugpjūčio 28d. 2018
img

Pagirietės namuose – nauji langai

GERUMO PULSAS
13:41 Rugpjūčio 22d. 2018
img

Nauja bendruomenė veiklą pradėjo gerais darbais

GERUMO PULSAS
12:20 Rugpjūčio 21d. 2018
img

Iš laukų – į savą saugią pastogę

GERUMO PULSAS
13:50 Rugpjūčio 16d. 2018
img

Akyloji palapinė iškeliavo į seniūnijas

GERUMO PULSAS
10:23 Rugpjūčio 14d. 2018
img

Startuoja naujas projektas „Dėmesys. Pagalba. Parama“

GERUMO PULSAS
10:30 Rugpjūčio 09d. 2018

SKELBIMAI

touched by digitouch!