GYVENIMAS MARGAS

Visos kategorijos
Vieniša mama Aušra už pagalbą dėkoja seniūnijos socialinei darbuotojai Rasai Kielienei, fondo „Viltis–Vikonda“ projektų vadovei Vitalijai Surgautienei ir, žinoma, odontologijos klinikos „Dentmeda“ vadovei gydytojai Snieguolei Baltmiškytei.  / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Devynių vaikų mamai grąžino šypseną

Akvilė KUPČINSKAITĖ - 14:46 Balandžio 05d. 2018

Devynios. Tiek atžalų mūsų kraštui ir visai Lietuvai padovanojo Gudžiūnų seniūnijoje gyvenanti Aušra Sutkaitienė. Didele šeima viena pati besirūpinanti moteris dėmesio sau skirti nespėja ir, tiesą sakant, nelabai turi galimybių. Pirmasis jos prioritetas – vaikai.

Akciją „Gerumo spinduliai“ vykdantį labdaros ir paramos fondą „Viltis–Vikonda“ pasiekė Aušros bėda – moteriai neatidėliotinai buvo reikalinga odontologo pagalba. Tik vienas seniūnijos socialinės darbuotojos Rasos Kielienės skambutis fondo projektų vadovei Vitalijai Surgautienei ir vos po dviejų mėnesių mama džiaugėsi galėdama šypsotis jau ne tik širdimi.

Pasiryžti pokyčiams reikėjo drąsos, tačiau rezultatas džiugiai pranoko ir pačios Aušros, ir jos artimųjų lūkesčius. A. Barzdžiaus nuotr. Gydyti ėmėsi pati klinikos vadovė

„Aušros pajamos labai ribotos, – sakė R. Kielienė, – ir skirti pinigėlių dantims tvarkyti niekaip nebūtų pavykę. Tad kreipiausi į Vitaliją ir po pirmo skambučio bėda jau buvo pradėta spręsti.“

„Praėjusiais metais „Gerumo spinduliai“ apgaubė tris moteris ir su rėmėjų pagalba joms nemokamai buvo protezuoti dantys, – sveikatai būtinus, tačiau nemenkų finansinių išteklių reikalaujančius darbus vardija V. Surgautienė. – Susigrąžinusios šypsenas moterys tiesiog nušvito ir gavo įkvėpimo. Jos pamatė, kad galima keistis, pajuto bendruomenės, visuomenės palaikymą bei paramą tiems, kurie turi bent mažiausią viltį tapti kitokie.

Pernai vykdydami projektus lankėmės Gudžiūnų seniūnijoje ir ten sutikau moterį. Ji laukėsi. Pasirodė, kad moteris negali šypsotis. Socialinė darbuotoja papasakojo, jog tai devinto vaikelio besilaukianti mama.

Mintyse pagalvojau, kad reikėtų palaukti, kol ji pagimdys ir ištiesti pagalbos ranką. Metų pradžioje Gudžiūnų socialinė darbuotoja paskambino man: „Vitalija, padėkit gerumo spinduliais devynių vaikų mamai.“ Per valandą susitvarkiau su šia užduotimi. Suradau odontologijos centrą Kėdainiuose „Dentmeda“, kuris nemokamai sutvarkė Aušrai dantukus. Klinikos vadovė ir gydytoja Snieguolė Baltmiškytė itin jautriai išklausė, kokia yra situacija, ir pati ėmėsi tvarkyti Aušrai dantukus. Viskas įvyko neįtikėtinai greitai – per du mėnesius.“

Bijojo, bet pokyčiai buvo jau ant slenksčio

„Aušra labai bijojo pirmojo vizito pas gydytoją, – atskleidė socialinė darbuotoja. – Bet klinikoje dirbantis kolektyvas labai malonus ir supratingas. Seniūnas skyrė automobilį Aušrelei pavėžėti į kliniką. Tad viskas vyko itin sklandžiai. Net nesitiki, kad taip lengvai ši bėda išsisprendė.“

„Kai po paskutinio vizito klinikoje Aušra sugrįžo į Gudžiūnus ir nusišypsojo, ją pamatę žmonės negalėjo atsistebėti, kaip gražiai moteris pasikeitė. Įsivaizduokite, kaip džiaugiasi jos šeima ir kiek stiprybės Aušra įgavo toliau stengtis būti gera mama būriui savo atžalų“, – kalbėjo V. Surgautienė.

„Labai dėkoju socialinei darbuotojai, poniai Vitalijai, gydytojai Snieguolei ir seniūnui. Dabar jaučiuosi daug geriau“, – graudindamasi sakė Aušra.

„Aušra dabar pajaunėjusi“, – komplimentą drąsiems pokyčiams pasiryžusiai mamai tarė socialinė darbuotoja.

Augina viena

Aušra vaikus augina viena. Dabar jos rūpesčio reikia aštuonioms atžaloms, nes vyriausiajam jau 24-eri. O gausios šeimos pagrandukei – tik septyni mėnesiai.

„Vienas sūnus Kėdainių profesinio rengimo centre mokosi mechaniko profesijos, – pasidžiaugia Aušra. – Kiti keturi vaikai taip pat mokykloje. Mažesnieji – su manimi namie. Sunku rūpintis tokia didele šeima. Vis tik man padeda socialinė darbuotoja, seniūnas.“

Krašto mamoms šypsenas grąžina dabar nauju vardu žinomas Tavo odontologijos centras, anksčiau buvęs Kėdainių odontologijos centras. Klinikos vadovai Agnė Bačkytė ir Tomas Minelga bei centro gydytojų komanda mielai sutinka prisidėti prie įvairių gerumo iniciatyvų. Asmeninio archyvo nuotr., „rinkosaikste.lt“  koliažasPriima pagalbą ir patarimus

Socialinė darbuotoja R. Kielienė su Aušros šeima dirba dvejus metus. Specialistė giria daugiavaikės mamos pastangas kabintis į gyvenimą.

„Aušra labai stengiasi, įsiklauso į patarimus, priima pagalbą. Jei reikia kur nors pavėžėti, seniūnas skiria transportą. Jei kyla ūkinių problemų, Aušrai padeda seniūnijos darbuotojai.

Taip pat Aušrai padedame tvarkytis su pinigais, planuoti išlaidas. Kartu perkame būtiniausias prekes, kurą namui šildyti.

Kuo toliau, tuo su šeima dirbti lengviau. Matau, kaip Aušra stiebiasi – rezultatai akivaizdūs. Labai gera dėl to.

Dabar sutvarkėme dantukus, o paskui imsimės kitų rūpesčių. Ruošiamės prijungti vandens šildytuvą, nes dabar visa didelė šeima vandenį praustis šildosi ant dujinės. Taip pat auginsime daržoves. Taigi planų daug“, – pasakoja mamai padedanti socialinė darbuotoja.

Šypsosis ir dar dvi mamos

Labdaros ir paramos fondo „Viltis–Vikonda“ projektų vadovė V. Surgautienė atskleidžia, kad šį mėnesį Aušra nebus vienintelė, kuriai geradariai grąžino laimę šypsotis.

„Dar dviem moterims taip pat netrukus bus baigti protezuoti dantys. Visa tai gerų verslininkų dėka. Su fondo savanore Aušrele Kaminskiene Surviliškio seniūnijoje aplankėme septynių vaikų mamą. Nepaprastai tvarkinga šeima. Liūdna matyti, kaip stipriai mama nuogąstauja dėl savo bėdos. Taigi radome dar vieną Kėdainių odontologijos kliniką – Tavo odontologijos centrą, kuris sutiko nemokamai protezuoti daugiavaikei mamai dantis. Tai dar ne viskas. Tas pats centras geranoriškai sutiko padėti ir kitai mamai iš Truskavos seniūnijos.

Esu nepaprastai dėkinga odontologijos klinikai „Dentmeda“, jos vadovei S. Baltmiškytei, Tavo odontologijos centrui, jo vadovams Agnei Bačkytei ir Tomui Minelgai bei abiejų klinikų kolektyvams už supratimą, paramą bei pagalbą gražinant mūsų moteris ir aktyvinant prie gerų darbų prisidėti kitus“, – sakė V. Surgautienė.

Pavadinimas kitas – profesionalų komanda ta pati

Kraštiečiams puikiai pažįstamas Kėdainių odontologijos centras plečiasi ir pacientams save pristato nauju vardu – nuo šiol tai Tavo odontologijos centras. Pavadinimas kitas, tačiau kraštiečių pasitikėjimą pelniusi profesionalų komanda klinikoje dirbs ta pati.

Prie įvairių gerumo iniciatyvų dažnai prisidedančio Tavo odontologijos centro vadovė Agnė Bačkytė sako, kad vienišų mamų dantų būklė neretai būna labai sudėtinga, tačiau centre dirbantys aukštos kvalifikacijos gydytojai stengiasi padėti maksimaliai: atkurti kramtymo funkciją ir estetinį vaizdą. Tai leidžia į moterų kasdienybę sugrąžinti daugiau komforto, o kartu ir džiaugsmo.

 

2 Skaityti komentarus / komentuoti

Komentuoti

Naujienų portalo www.rinkosaikste.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau rodo komentaro autoriaus IP adresą ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus redakcija.ra@gmail.com. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Skelbdami savo nuomonę, jūs sutinkate su taisyklėmis.
Griežtai draudžiama www.rinkosaikste.lt paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti www.rinkosaikste.lt kaip šaltinį.

SKELBIMAI

touched by digitouch!